Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-11-13 33. Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym przypada VI Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o ludziach w trudnej sytuacji materialnej i duchowej. Nasz parafialny zespół Caritas po każdej Mszy św. przeprowadza zbiórkę do puszek na rzecz potrzebujących. W najbliższym czasie rozpoczniemy organizowanie posiłków dla potrzebujących.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę (III środa miesiąca) - na godz. 17:30 zapraszamy małżeństwa pragnące modlić się o dar potomstwa podczas Nabożeństwa do Matki Bożej Płaszowskiej. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Na zakończenie Mszy św. małżeństwa otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Po Mszy św. spotkanie w auli Domus Mater z cyklu „Naprotechnologia na co dzień”. Będzie wykład, następnie dyskusja i możliwość zadawania pytań.
  • w czwartek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
 3. W środę spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VII a i b, w piątek zaś spotkanie klasy 7c i kandydatów spoza szkoły nr 47. Spotkania o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św o godz. 12:00 modlić się będziemy za ks. Grzegorza z okazji Jego imienin.
 5. W Następną Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – będzie to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na Mszy św. o godz. 12:00 będzie przyjęcie nowych kandydatów do LSO i do scholki. Prosimy rodziców tych dzieci, które w tym roku dołączyły do scholii o kontakt z ks. Proboszczem.
 6. Ks. Proboszcz prosi o zgłoszenie się do niego osób, które zbierały ofiary na budowę nowego Kościoła na Małym Płaszowie oraz osoby, które chciałyby włączyć się w akcję „Opłatek dla każdej rodziny”.
 7. Chcemy wznowić Adorację nocną Najświętszego Sakramentu („od czwartku do soboty”) w intencji pokoju w Ukrainie i na świecie. Adoracja nocna miałaby cykliczny charakter od 19:00 w czwartek do Mszy św. wieczornej w sobotę i trwałaby do końca Adwentu. Jeśli znajdą się chętni, wówczas rozpoczniemy adorację od czwartku 24 listopada. Zapisy w zakrystii i przez nowy formularz na stronie internetowej >>kliknij<<.
 8. Wzorem poprzednich lat chcemy rozprowadzać książeczkę „Ewangelia 2023” zawierającą teksty Ewangelii na każdy dzień wraz z rozważaniami. W tym roku prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie na tą książkę do zakrystii lub przez email parafii.
 9. Pamiętając o naszych zmarłych zapraszamy na wypominki listopadowe przez cały listopad o godz. 17:30.
 10. Zachęcamy do adoracji Jezusa w naszym kościele każdego dnia od Mszy św. porannej do wieczornej. Zapraszamy też do włączenia się w Godzinę Miłosierdzia o 15:00.

Wszystkim życzymy zdrowia
i opieki Matki Błogosławionego Macierzyństwa
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa