Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-11-27 I Niedziela Adwentu 2022

 1. Rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny i czas Adwentu. Msze św. roratnie w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 7:00. Homilie w czasie Rorat kierowane będą do wszystkich. Prosimy, aby przychodzić na Roraty z lampionami. Będą też rozdawane plansze i obrazki dla dzieci.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • w środę - święto św. Andrzeja, apostoła. Na nabożeństwie do naszej Pani Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy o pomnożenie daru wiary.
  • I czwartek miesiąca – Msza św. o powołania kapłańskie o godz. 18:00.
  • I piątekMsze św. wynagradzające o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedzin chorych od godz. 8:00. O 1715 koronka do NSPJ. Przed Świętami Bożego Narodzenia posługa dla chorych będzie 23 grudnia.
  • I sobota - Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w FATIMIE.
 3. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy opłatki wigilijne. Od jutra, opłatki, kalendarze i list do parafian będą przynosić do naszych domów wolontariusze z naszej parafii z identyfikatorami. Można też nabyć te rzeczy w zakrystii. W zakrystii też są świece jako „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone na funkcjonowanie dzieł przez nas prowadzonych.
 4. Informujemy, że w liście do parafian jest deklaracja wyrażenia chęci zaproszenia duszpasterzy na kolędę. Wycięte i wypełnione zaproszenie prosimy wrzucać do skrzynki znajdującej się pod chórem do końca Adwentu. Plan kolędy zostanie podany w Święta. Zaproszenia na kolędę można również dokonać przez formularz znajdujący się na stronie internetowej nasze parafii: http://www.krakow.sercanie.pl/koleda-2022
 5. Jutro o godz. 16:00 spotkanie osób, które zadeklarowały się do posługi „Opłatek dla każdej rodziny”. Dalej prosimy o zgłaszanie się nowych osób, które chciałyby włączyć się w tę akcję. Chodzi o posługę w ramach np. swojego bloku czy osiedla.
 6. W środę o godz. 19:30 spotkanie rodziców tych dzieci, które wyjeżdżają na ferie zimowe do Łapszanki.
 7. Organizujemy pomoc dla wojskowych i rodzin z Chersonia na Ukrainie  (rzeczy zawieziemy do miejscowości Żmerynka w obwodzie winnickim). Akcja trwa do 10grudnia br. Ofiarowane rzeczy przynosimy do kancelarii i do kościoła.
  Dla dorosłych potrzebujemy: śpiwory, rękawice taktyczne, ciepłe ubrania dla mężczyzn, bielizna termiczna, jedzenie w puszkach, konserwy oraz wosk (wszelkie świece nawet stare, z nich po przetopieniu formowane są w metalowych puszkach duże świece, które ogrzewają ręce i dają światło i możliwość gotowania wody itp.)
  Dla dzieci: ciepłe ubrania, pampersy i mieszanki pokarmowe. Można przesłać ofiarę na konto naszej parafii z dopiskiem: „Pomoc dla Ukrainy”. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie.
 8. Do 15 grudnia – można ofiarować artykuły spożywcze dla potrzebujących z naszej wspólnoty przynosząc ją do kościoła czy zakrystii. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”. Od 5 grudnia parafialny zespół Caritas zorganizuje posiłki dla potrzebujących.
 9. Zachęcamy do nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu („od czwartku do soboty”) w intencji pokoju w Ukrainie i na świecie. Adoracja jest cykliczna od 1900 w czwartek do Mszy św. wieczornej w sobotę i trwa do końca Adwentu. Zapraszamy nowe osoby.
 10. W dniach 9-11 grudnia duszpasterstwo RodzinaTAK.pl w Domus Mater organizuje rekolekcje dla małżeństw i ich bliskich. Szczegółowe informacje na stronie rodzinatak.pl i na plakacie w gablocie.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ś.p Adela Spiradek i Roman Pieniążek. Prośmy dla nich o radość wieczną w niebie.

Parafianom i gościom życzymy
głębokiego i owocnego przeżywania Adwentu
pod przewodnictwem Matki Bożej.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa