Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2029-01-08. Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiejszą Uroczystością Chrztu Pańskiego kończy się okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego.
  2. W tym tygodniu przypada:
    • II środa miesiąca. O godz. 17:30 Nabożeństwo do MB Płaszowskiej i modlitwa w intencji rodziców, którzy utracili dzieci i rodzeństwo przeżywające trudności po stracie siostry, czy brata. Eucharystia wieczorna również tej intencji. W tym dniu również modlić się będziemy na Mszy św. za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dotyczące Apostolstwa pomocy duszom czyśćcowym. Zainteresowanych zapraszamy serdecznie.
  3. Kontynuujemy w tym tygodniu Kolędę na zaproszenie. Plan Kolędy.
  4. W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie Matecznika – „Kolędowanie z Maluszkami”
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych dzieci z naszej parafii będą rozprowadzać pamiątki, które same zrobią podczas warsztatów plastycznych. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na dofinansowanie zimowego wyjazdu dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości wysłać swych dzieci na zimowisko.
  6. W niedzielę 15 stycznia odbędzie się  „Tepeyac – V Pielgrzymka Wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu”. Zacznie się o godzinie 12:30 Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa przy ul. Rakowickiej w Krakowie. Po niej nastąpi przejście do Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Płaszowie, gdzie zakończy się krótkim nabożeństwem. Trasa wynosi ok. 5,5 km. Ze względu na pokutny charakter odbędzie się w milczeniu. Serdecznie zapraszamy.
  7. Zachęcamy do włączenie się w akcję: „Chcę pomagać Ukrainie”. Prosimy o art. spożywcze, chemiczne i odzież, które można przynosić do kancelarii, do kościoła, czy zakrystii przed lub po Mszach Świętych. Nawet najmniejsze wsparcie ma wielką wartość. Pod koniec stycznia chcemy wysłać kolejny transport.

Niech łaska przyjętego chrztu św.
umacnia nas do dawania świadectwa wiary. Szczęść Boże!

Będzie...

29-07 - 04-08
Wakacje w Koszycach


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa