Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2023-01-22 3. Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd pt. „Kolędujmy razem”. Podczas koncertu wystąpią przedstawiciele wszystkich sektorów muzycznych naszej parafii. W trakcie tego wydarzenia będzie kwesta na mieszkańców Żmerynki i wojskowych z Chersonia w Ukrainie.
 2. Dzisiaj po raz czwarty obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego zachęca do osobistej modlitwy Słowem Bożym. W naszej parafii dobrze działa krąg biblijny. Zapraszamy w każdy czwartek od godz. 19:00 do 20:15 na czytanie Ewangelii z komentarzem.
 3. Zakończyliśmy kolędę na zaproszenia i modlitwę w domach i mieszkaniach naszej parafii. Dziękujemy za przyjęcie nas duszpasterzy i troskę duchową i materialną o naszą parafialną rodzinę. Tematy podejmowane podczas kolędy uwzględnimy w naszych decyzjach duszpasterskich.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu na nabożeństwie do MB Płaszowskiej i na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za mężczyzn naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie mężczyzn i spotkanie Margaretek.
  • w czwartek – wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 5. W środę - 25 stycznia Adoracja w naszej parafii będzie w intencji Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu, która zakończy się o godzinie 18:00 Mszą Świętą w tej samej intencji. Zapraszamy do poświęcenia kilku minut modlitwie w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym w intencji przebłagalnej.
 6. W środę o godz. 10:00 spotkanie matecznika, a w nim 9-te urodziny Matecznika.
 7. Dziękujemy za dary przyniesione w ostatnim czasie dla mieszkańców Żmerynki i wojskowych z Chersonia. Nadal zachęcamy do takiej formy pomocy. Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania za dotychczasową pomoc. Prosimy o art. spożywcze, chemiczne i odzież, które można przynosić do kancelarii, do kościoła, czy zakrystii przed lub po Mszach Świętych. Nawet najmniejsze wsparcie ma wielką wartość. Można też ofiarować dar finansowy lub przesłać ofiarę na konto parafii z dopiskiem „pomoc Ukrainie”. Chcemy wysłać kolejny transport w najbliższym czasie.
 8. Dziękujemy paniom z parafialnego zespołu Caritas za zorganizowanie spotkania kolędowego w dniu wczorajszym.
 9. Zachęcamy do przekazywania 1% z naszych rozliczeń podatkowych na fundację Braci Albertynów, którzy pomagają ludziom bezdomnym.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia,
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Będzie...

29-07 - 04-08
Wakacje w Koszycach


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa