Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2023-05-07 V Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś, przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy pod petycją skierowaną do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie budowy szkoły i przedszkola na terenie Płaszowa. Petycja powstała z inicjatywy mieszkańców. Aby wyrazić swoje poparcie należy podać jedynie swoje imię i nazwisko oraz miejscowość i dzielnicę swojego zamieszkania. Przed kościołem harcerze rozprowadzają ciasto z którego dochód przeznaczony jest na cele statutowe.
 2. Trwa miesiąc Maj, szczególnie poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 17:30. O 17:00 różaniec w intencji pokoju na świecie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona archidiecezji krakowskiej. Procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę.
  • w środę (II środa miesiąca) – Na nabożeństwie majowym modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili dzieci. O godz. 18:00 Eucharystia w tej intencji oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. konferencja: „Jak pomagać duszom czyśćcowym” i modlitwa koronką. Również po Mszy św. spotkanie dla mężczyzn.
 4. W środę o godz. 10:00 kolejne spotkanie matecznika, a w nim majówka z dzieckiem.
 5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas 7 SP nr 47 i wszystkich innych szkół w środę o godz. 19:00 w sali parafialnej.
 6. I Komunia św. w naszej parafii będzie w przyszłą sobotę na Mszach św. o godz. 10:00 i 12:00. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV odbędzie się w sobotę, 20 maja o godz. 11:00. Bierzmowanie z kolei będzie w poniedziałek, 19 czerwca o godz. 16:00.
 7. Pierwsze nabożeństwo fatimskie w parafii na Małym Płaszowie rozpocznie się w sobotę, 13 maja o godz. 19:00. Natomiast w niedzielę 14 maja - uroczystość odpustowa ku czci MB Fatimskiej w tamtejszej parafii.
 8. W sobotę 27 maja na godz. 14:00 zapraszamy starszych, chorych i samotnych na spotkanie wielkanocne. Prosimy o zgłaszanie swojej obecności.
 9. W Niedzielę 4 czerwca od godz. 14:00 zapraszamy na Festyn parafialny – „Wszyscy jesteśmy dziećmi”. Już dziś zarezerwujmy czas na to wydarzenie.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza, w sobotę 20 maja. Zapisy w zakrystii.
 11. W dniach 26 czerwca -1 lipca organizujemy wyjazd dla dzieci do Koszyc Małych koło Tarnowa. Zapisy u ks. Proboszcza. W programie: warsztaty muzyczne, park wodny, ściana wspinaczkowa itp..
 12. Dziękujemy za ofiary przesyłane na funkcjonowanie parafii i na Ukrainę. W sklepie „Lewiatan” przy ulicy Stróża Rybna jest kosz z napisem „Pomoc dla Ukrainy”, gdzie można składać konkretne dary kupując je w tym sklepie. Podobnie można zrobić w innych sklepach czy instytucjach.. Ks. Proboszcz zachęca do zgłaszania swoich pomysłów na rozwijanie pomocy umęczonemu narodowi Ukrainy.
 13. Słowo ze wspólnoty Serce Boga…
 14. W ostatnim czasie do wieczności odszedł, śp. Rafała Szewczyk. Prośmy dla niego o radość wieczną.

Wszystkim Parafianom gościom
opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa