Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2023-07-09 14. Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele odprawiane są według porządku wakacyjnego (nie ma Mszy św. o godz. 16:00 i 19:30). Kancelaria Parafialna w wakacje czynna we wtorki 16:00-18:00 i w soboty 8:00-10:00. W ważnych sprawach można podejść po każdej Mszy św.
 2. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Również każdego dnia o godz. 17:30 różaniec o pokój w Ukrainie, w środę o godz. 17:00
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – Święto św. Benedykta, patrona Europy
  • w środę - wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w środę – z racji II środy miesiąca modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili dzieci na nabożeństwie do MB Płaszowskiej oraz na Mszy św. wieczornej. Druga intencja w tym dniu, to modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące. A Po Eucharystii konferencja i modlitwa pomocowa duszom czyśćcowym.
  • w czwartek - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła.
 4. W środę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie Matecznika.
 5. Dziękujemy za ofiary duchowe i materialne w intencji naszej wspólnoty i Ukrainy. Witamy dziś i gościmy w naszej wspólnocie Panią Irinę ze Żmerynki na Ukrainie, która chce wyrazić wdzięczność za pomoc jaką nasza parafia przekazuje tamtejszym mieszkańcom i wojskowym już od przeszło roku… Pani Irina chce osobiście przekazać nam parę słów.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa