Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-01-07. Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejszą Uroczystością Chrztu Pańskiego kończy się okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego.
 2. Witamy pośród nas scholę muzyczną ze Lwowa z Ukrainy, wraz z Księżmi: Janem i Romanem. Przez śpiew i modlitwę ubogacają naszą Liturgię. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek jako wsparcie dla grupy, która będzie u nas przez kilka najbliższych dni.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • II środa miesiąca. O godz. 17:30 Nabożeństwo do MB Płaszowskiej i modlitwa w intencji rodziców, którzy utracili dzieci i rodzeństwo przeżywające trudności po stracie siostry, czy brata. Eucharystia wieczorna również tej intencji. W tym dniu również modlić się będziemy na Mszy św. za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dotyczące Apostolstwa pomocy duszom czyśćcowym. Zapraszamy.
 4. Kontynuujemy w tym tygodniu Kolędę (tradycyjnie). Plan Kolędy >>
 5. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie wtorek od 15:00 do 16:00 oraz w sobotę od 8:00 do 9:00. Sprawy ważne prosimy załatwić po Mszach Świętych porannych.
 6. W najbliższą środę na godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie Matecznika – „Kolędowanie z Maluszkami”.
 7. Zapraszamy na kolejną „Pielgrzymkę wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu” rozpocznie się w sobotę 13 stycznia o godzinie 16:00 nabożeństwem przebłaganym w sanktuarium św. Józefa, przy ulicy Rakowickiej. Po nim nastąpi wyjście na Mszę Świętą do naszej parafii. Trasa wynosi ok. 5,5 km. Ze względu na pokutny charakter pielgrzymka jest w milczeniu. Szczegóły są dostępne na stronie wynagradzaj.pl. Zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryków z naszego Seminarium w Stadnikach wraz z wychowawcą. Po Mszy św. o godz. 12:00 klerycy zapraszają na spotkanie z młodymi naszej parafii.
 9. Również w niedzielę 14 stycznia, na godz. 17:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego „Recto tono”.
 10. Zachęcamy do dalszej pomocy Ukrainie. Prosimy o art. spożywcze, chemiczne. Można też złożyć ofiarę na ten cel. Nawet najmniejsze wsparcie ma wielką wartość. Pod koniec stycznia chcemy wysłać kolejny transport.

Niech łaska przyjętego chrztu św.
umacnia nas do dawania świadectwa wiary.
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa