Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-01-21 III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po raz piąty obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego zachęca do osobistej modlitwy Słowem Bożym. W naszej parafii dobrze działa krąg biblijny. Zapraszamy w każdy czwartek od godz. 19:00 do 20:00. Krąg biblijny prowadzi ks. Proboszcz i ks. Wojciech.
 2. W dniu dzisiejszym wieczorem o godz. 19:00 zapraszamy na koncert kolęd „na góralską nutę”.
 3. Dziś, po Mszach św. fundacja „Dobrosław” organizuje przed kościołem zbiórkę do puszek na operację i rehabilitację dla 12 letniego Filipa.
 4. W najbliższym tygodniu zakończymy kolędę i modlitwę w domach i mieszkaniach naszej parafii. Jutro i pojutrze będzie jeszcze kolęda uzupełniająca. Dziękujemy za przyjęcie tego wyjątkowego błogosławieństwa podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za troskę duchową oraz materialną o naszą parafialną rodzinę. Tematy podejmowane podczas kolędy uwzględnimy w naszych działaniach duszpasterskich.
 5. W tym tygodniu przypada:
  • w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła W tym dniu na nabożeństwie do MB Płaszowskiej i na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za mężczyzn naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie mężczyzn i spotkanie Margaretek.
  • w czwartek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • w piątek – wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 6. W czwartek - 25 stycznia Adoracja w naszej parafii będzie w intencji Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu, która zakończy się o godzinie 18:00 Mszą Świętą w tej samej intencji. Zapraszamy do poświęcenia kilku minut modlitwie w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym w intencji przebłagalnej.
 7. W najbliższy czwartek o godz. 20:00 - spotkanie organizacyjne rodziców tych dzieci, które wyjeżdżają na zimowisko z parafii.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych dzieci z naszej parafii ze w scholi muzycznej i ministrantów rozprowadzać będą pamiątki, które zostaną zrobione podczas warsztatów plastycznych. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na dofinansowanie zimowego wyjazdu dla dzieci.
 9. Parafialny zespół Caritas zaprasza na spotkanie kolędowe w dniu 27 stycznia o godz. 14:00 do auli Domus Mater. Zapraszamy osoby starsze, samotne oraz każdego, kto lubi kolędować.
 10. Od 16 lutego czciciele św. Józefa będą odprawiać rekolekcje „Oddanie 33”. Każdy może dołączyć. Chętni do nabycia książki do tego zawierzenia mogą zapisywać się w zakrystii do 4 lutego.
 11. Cały czas prosimy o art. spożywcze, chemiczne dla Ukrainy. Pod koniec stycznia chcemy wysłać kolejny transport. Można też złożyć ofiarę na ten cel.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz prenumeratę (czyli zgłoszenia pobrania na stałe gazety). Gazety i szczegóły prenumeraty w zakrystii.

Wszystkim życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia,
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa