Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-03-10 IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. W naszej parafii ostatni dzień rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy O. Robertowi Więckowi SJ za ich prowadzenie.. Dziś nauczania duchowe są podczas każdej Mszy św. w porządku niedzielnym.
 2. Z radością informujemy, że w dniu wczorajszym zyskaliśmy czterech nowych lektorów, którzy ukończyli kurs i zostali oficjalnie lektorami. Dziękujemy ks. Jackowi za ich przygotowanie i całą troskę o LSO.
 3. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza w sklepiku przed kościołem baranki wielkanocne, ozdoby i palmy. Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących. Cały czas możemy przynosić żywność trwałą. Można też wesprzeć te dzieła ofiarą finansową. Chcemy też przed Świętami wysłać wsparcie żołnierzom i ich rodzinom na Ukrainie. Dobroczyńcom ostatniego czasu serdecznie dziękujemy.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • II środa miesiąca - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy w intencji rodziców, którzy utracili dzieci. O 18:00 Eucharystia w ich intencji oraz w intencji dusz czyśćcowych. Po Mszy św. krótka konferencja: „Jak skutecznie pomagać duszom w czyśćcu” a następnie spotkania: mężczyzn i margartetek.
 5. Stały konfesjonał w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w godz. od godz. 15:00 do 16:00, z myślą o spokojnym przeżyciu Spowiedzi Sakramentalnej. Każdego dnia o godz. 17:30 zapraszamy do modlitwę różańcową o pokój na świecie (w środę o 17:00), oraz na adorację od Mszy św. porannej do wieczornej.
 6. Wspólne rozważanie rekolekcji Oddanie 33 w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą środę o godz. 19::00 w sali duszpasterskiej.
 8. W najbliższy czwartek (14 marca) o godz. 19:30 zapraszamy do naszego kościoła na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie „Z ufnością przy tronie”.
 9. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Abp Stanisław Gądecki zaprasza nas do włączenia się w modlitwę nowenną: tzw. „Akcję 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca br. W naszej parafii będziemy ją odprawiać po Mszach św. począwszy od 16 marca. Szczegóły Nowenny w gablocie.
 10. Nowy Dom Kultury Podgórze-Klub Płaszów, przy ulicy Gumniska 32, zaprasza dzieci i młodzież na ciekawe, twórcze warsztaty. Dla młodszych dzieci proponowane są kreatywne warsztaty a dla młodzieży warsztaty rękodzieła Zapisy trwają, ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie w gablocie po lewej stronie przy wyjściu z kościoła.
 11. Mamy już wyremontowane miejsce w naszym kościele, które nazywamy chórem. Koszt to 13500 zł. Za ofiary na parafię bardzo dziękujemy.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Feliksa Jujeczka, śp. Małgorzata Szurkowska i ś.p Marek Stawasz (ze wspólnoty Equipese Notre Dame). Prośmy dla nich o radość wieczną: Wieczne odpoczywanie.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy owocnego czasu wielkopostnego.
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa