Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2024-03-31 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Msze św. dziś o godz. 6:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 16:00 i 19:30 Wieczorem Nieszporami Chrzcielnymi o godz. 17:30 zakończymy Święte Triduum Paschalne.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w niedzielęjednak nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 i 19:30.
  3. Wspólnota Serce Boga zaprasza na spotkanie „Echo Nieba” czyli radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego Pana Jezusa. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (2 kwietnia) o godz. 19:00. W programie Msza św. i modlitwa uwielbienia.
  4. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca - o 17:30 przed Matką Boża Płaszowską modlić się za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Przypada również I czwartek, piątek i sobota. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.
  5. O godzinie 19:00 w środę kolejne spotkanie otwarte o sprawach bieżących w naszej Ojczyźnie: tzw. „Forum Saska 2” – Zapraszamy.
  6. Z racji Oktawy Wielkanocy, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, stąd od Wielkiego Piątku o godz. 15:00 odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odprawimy nowennę przed Mszą św. o godz. 10:30, w pozostałe dni o godz. 15:00.
  8. Organizujemy jako parafia wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny – Medjugorie od 22-29 czerwca br. Koszt 8:00 zł + 335 euro. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie, na stolikach przy wyjściu z kościoła, na stronie internetowej naszej parafii i u ks. Proboszcza.
  9. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego: Księżom duszpasterzom i z naszej wspólnoty za posługę w konfesjonale. We wtorek kończy posługę w naszej wspólnocie Diakon Jacek. Dziękujemy mu za gorliwość i serce w pełnieniu zadań duszpasterskich pośród nas. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza (ks. Jackowi) i tym, którzy czynnie włączali się w liturgię. Szczególne podziękowanie ks. Grzegorzowi i przyjaciołom - za dekoracje w świątyni; Panu Kościelnemu, Panu Organiście i chórowi Recto tono. Dziękujemy osobom sprzątającym kościół z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również wam Drodzy Parafianie i Goście za udział w Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję za dobrą duchową atmosferę.

Wszystkim parafianom i Gościom
życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
i Radosnego Alleluja!
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa