Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 2 stycznia 2010 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza w miesiącu, stąd po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
  2. W środę przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, nazywana też uroczystością Trzech Króli. Obchodzona jest w Kościele od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. Podczas Mszy świętych poświęcamy kredę i kadzidło. Kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań litery K+M+B=2010 oraz liczbę roku. Litery te nie są tylko popularnie rozumianymi inicjałami imion legendarnych Królów (Kacpra, Melchiora i Baltazara) lecz tak naprawdę są wołaniem o Boże błogosławieństwo dla domostwa zgodnie z łacińską formułą: "Christus Mansionem Benedicat" - Niech Chrystus pobłogosławi to mieszkanie (pierwszą literę C zastąpiono z czasem spółgłoską K). Ów zwyczaj zatem nie jest jakimś nic nieznaczącym gestem, ale zaproszeniem nowo narodzonego Pana w naszą codzienność. Ma ono szczególny wymiar na początku nowego roku - jako swoiste noworoczne życzenia i świadectwo dla innych, że w tym konkretnym domu mieszka rodzina chrześcijańska. Poświęcone kadzidło i kredę można nabyć przy ołtarzu po Mszy św. Taca w tym dniu - przeznaczona jest na misje. Uroczystość Trzech Króli jest zobowiązującą nas do uczestniczenia we Mszy św. pod grzechem. Msze św. odprawione będą w kościele: o godz. 6:30, 9:00, 16:30, 18:00 i 19:30, a w kaplicy o godz. 16:30 i 18:00.
  3. Nowenny do MB Płaszowskiej w środę, a do MB Fatimskiej w sobotę o godz. 17:30.
  4. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca taca "dar serca", przeznaczona będzie na budowę nowego kościoła. Za ofiary kwartalne składane osobiście, drogą bankową, a teraz także przy okazji kolędy serdecznie dziękujemy "Bóg zapłać"
  5. W przyszłą niedzielę - 10 stycznia - zapraszamy po Mszy świętej wieczornej w kościele na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Parafialnego.
  6. W okresie odwiedzin duszpasterskich (kolędy) kancelaria czynna tylko w soboty od godz. 8:00 do 10:00. Woda święcona znajduje się przy furcie klasztornej i w zakrystii kaplicy.
  7. W minionym dniach odeszli od nas do wieczności: Marian Ferdko i Stanisław Brózda. Prośmy dla nich o szczęśliwość wieczną: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

C+M+B=2010 Christus Mansionem Benedicat

Niech Chrystus pobłogosławi to mieszkanie

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa