Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Chrzest Jezusa w Jordanie jest momentem rozpoczęcia Jego publicznej misji. Duch Święty namaszcza Jezusa, aby jako sługa wypełnił wolę Ojca. Wspominając przyjęty przez nas chrzest, dziękujemy Bogu za otrzymaną łaskę przybrania za dzieci Boże. Łaska chrztu jest jednocześnie dla nas zadaniem. My też zostaliśmy namaszczeni Duchem, aby głosić Ewangelię, aby współpracować z Bogiem w zbawianiu świata. Prośmy dziś Boga o aktywny udział w misji Kościoła, do którego przynależymy. Pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach, chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazanie nam wiary.
  2. Dzisiaj o godz. 19:00 po Mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego.
  3. Nowenny do MB Płaszowskiej w środę o godz. 17:30, a Fatimskiej w sobotę w kaplicy o 17:30.
  4. W okresie odwiedzin duszpasterskich (kolędy) kancelaria czynna tylko w soboty od godz. 8:00 do 10:00. Woda święcona znajduje się przy furcie klasztornej i w zakrystii kaplicy.
  5. Dzisiejsza taca „dar serca” przeznaczona jest na budowę nowego kościoła. Za każdą ofiarę kwartalną i dzisiejszą składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Przedsiębiorców i pracodawców zapraszamy na Mszę świętą w ich intencji w czwartek o godz. 18:00, a następnie na spotkanie opłatkowe, którego gościem specjalnym będzie ks. kard. Stanisław Nagy. Porozmawiamy z nim o Bożym Narodzeniu, walce z krzyżami, wyzwaniach dla duszpasterstwa przedsiębiorców i innych problemach współczesnego Kościoła.
  7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie, ul. Myśliwska 64 informuje rodziców dzieci 6 – letnich (rocznik 2004) o zamiarze utworzenia oddziału klasy I realizującego naukę wg założeń nowej reformy oświaty od września 2010 roku (rok szkolny 2010/20011). Zainteresowanych rodziców zaprasza na spotkanie 10 lutego o godz. 1700 w budynku szkoły, sala nr 68.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Podobnie jak Chrystus i my zostaliśmy napełni mocą Bożą

w Sakramencie Chrztu św.

Idźmy i głośmy przykładem życia, w prawdzie, w pokorze i miłości,

że jesteśmy świadkami Chrystusa.

Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa