Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-02-07 5. niedziela zwykła

 1. Przeżyliśmy Eucharystię - spotkanie z Chrystusem, który nas posila i daje siłę w pielgrzymowaniu przez życie doczesne. Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30. Dzisiaj na godz. 17:30 serdecznie zapraszamy do kościoła na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w środę - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w czwartek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem XVII Światowy Dzień Chorego, stąd wszystkich naszych drogich chorych Parafian polecamy pamięci modlitewnej Matce Bożej Uzdrowienia Chorych z Lourdes. Dziękujemy wszystkim, którzy opiekują się osobami chorymi. W tym dniu centralne uroczystości z okazji Dnia Chorego w naszej Archidiecezji, na które zapraszamy osoby chore, starsze, służbę zdrowia odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Msza św. z udzielaniem wszystkim chorym SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH o godz. 11:00. Prosimy o przyjście z pomocą osobom chorym i przywiezienie ich do Łagiewnik. Dla tych chorych, którzy nie mogą wziąć udziału w Łagiewnikach zapraszamy na Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Chorych na godz. 18:00 do kościoła lub kaplicy. Prosimy bliskich, znajomych, czy sąsiadów – ludzi dobrej woli o pomoc chorym w dotarciu na Msze św.
 3. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy złożyli ofiarę kwartalną na budowę nowego kościoła. Przyszła niedziela to druga w miesiącu, stąd taca "dar serca" przeznaczona będzie na budowę nowego kościoła.
 4. Nowenna do MB Płaszowskiej w środę o 17:30, a do MB Fatimskiej w sobotę o godz. 17:30.
 5. We wtorek z racji kolędy kancelaria nieczynna. Od czwartku kancelaria czynna jak w ciągu roku.
 6. Informujemy, że pierwsze spotkanie przed mającą się odbyć w lipcu pielgrzymką do Francji odbędzie się w połowie marca.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a także do czytania Pisma Świętego.
 8. Zbliża się Środa Popielcowa, w czasie której na znak pokuty posypywane są nasze głowy popiołem. Popiół ten pochodzi ze spalenia palm poświęconych w Niedzielę Palmową. Dlatego jeszcze raz bardzo prosimy Was o przyniesienie do kościoła i kaplicy zeszłorocznych palm, abyśmy mogli je spalić i uzyskać potrzebny popiół.
 9. W minionym czasie odeszli od nas do wieczności: Anna Chmielowska i Marian Podsada. Módlmy się dla nich o szczęśliwość wieczną: "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie"

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy radosnego przeżywania niedzieli
oraz obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.
Wszystkim Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa