Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-02-14 6. niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza 6 niedziela zwykła to ostatnia w tegorocznym karnawale. Zbliża się Wielki Post. W tradycji Kościoła poprzedzany jest tzw. 40 godzinnym nabożeństwem eucharystycznym. W kościele nabożeństwo to będziemy przeżywać od godz. 15:00 do 18:00 od dzisiejszej niedzieli do wtorku włącznie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do nawiedzenia i adoracji Jezusa Eucharystycznego, aby podziękować za przeżyty miniony czas, a może i przeprosić za to wszystko, co było zaprzeczeniem życia chrześcijańskiego. Wspólnotowe zakończenie codziennie adoracji w kościele i adoracja w kaplicy o godz. 17:30.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: ”ABSTYNENCJA DAREM MIŁOŚCI”. Do wspólnej modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, parafii, narodzie zapraszamy do kościoła na godz. 17:30 w czwartek na adorację, w piątek na drogę krzyżową, a w sobotę na różaniec.
 3. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ 17 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Przyjdziemy do świątyni, aby uczestniczyć w pokutnym geście Kościoła posypywania głów popiołem. Niech to będzie czas naszej przemiany, czas dobrych uczynków: modlitwy, postu i jałmużny. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na dzieła charytatywne w naszej parafii, na pomoc najbardziej potrzebującym. Msze św. odprawiane będą w kościele o godz. 6:30, 9:00, 16:30, 18:00 i 19:30, a w kaplicy o 16:30 i 18:00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – (nie spożywamy potraw mięsnych i ograniczamy się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich posiłków). Od Środy Popielcowej do Niedzieli przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
 4. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • W piątki Droga krzyżowa: w kościele dla dzieci o 16:30, dla dorosłych w kościele i w kaplicy o godz. 17:30.
  • W niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w kościele o godz. 17:00, a w kaplicy o 17:30. Taca zbierana w czasie nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
   Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej i Gorzkich żali można pod zwykłymi warunkami dostąpić odpustu zupełnego.
 5. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będą odprawione równocześnie dla dorosłych, dzieci i młodzieży w dniach od 21 do 24 marca. Już od dzisiaj módlmy się o dobre przygotowanie, a później przeżycie tych ćwiczeń duchowych.
 6. Spotkanie młodzieży bierzmowanej dla klas I i II odbędzie się w poniedziałek i wtorek w wyznaczonych grupach i godzinach.
 7. Nowenna do MB Płaszowskiej w środę w kościele, a do MB Fatimskiej w sobotę w kaplicy 17:30.
 8. Zakończyły się tegoroczne odwiedziny duszpasterskie (kolęda). Wszystkim, którzy nas przyjęli serdecznie dziękujemy za życzliwość, dobre słowa, a także za poczęstunek oraz za złożone ofiary kolędowe i na budowę kościoła.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy złożyli ofiarę kwartalną, a dzisiaj "dar serca" na budowę nowego kościoła.
 10. W najbliższą sobotę na parkingu przy kościele od. godz. 9:00 do 12:00 odbędzie się szczepienie psów.
 11. Informujemy, że specjalne przygotowanie osób dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które z przyczyn obiektywnych nie przyjęły wcześniej tego sakramentu rozpocznie się w II tygodniu Wielkiego Postu. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii kościoła i kaplicy.
 12. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej. Warto ciągle zabiegać, by w naszych rodzinach sięgano po dobrą lekturę szczególnie w niedzielę.
 13. W minionym czasie odszedł od nas do wieczności: Jerzy Żurek. Módlmy się dla niego o szczęśliwość wieczną: "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy radosnego przeżywania niedzieli
oraz obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki MB Bolesnej na nadchodzący Wielki Post.
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa