Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-02-21 1. niedziela wielkiego postu

 1. Na progu okresu czterdziestu dni przygotowania do Świąt Wielkanocnych patrzymy na Jezusa, który własnym przykładem uświęca czas postu i podejmuje walkę z szatanem. On nam w wierze przewodzi i prowadzi nas do wiecznej Paschy. Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.
 2. Dzisiaj ks. proboszcz Andrzej Gruszka głosi Słowo Boże w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach, a ks. Michał Olszewski w Parafii świętych Wojciecha i Jerzego w Zatorze w ramach zbierania funduszy na budowę nowego kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o mieszkańcach tamtejszych parafii.
 3. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • W piątki droga krzyżowa: w kościele dla dzieci o 16:30, dla dorosłych w kościele i w kaplicy o godz. 17:30.
  • W niedziele gorzkie żale z kazaniem pasyjnym: w kościele o godz. 17:00, a w kaplicy o 17:30. Taca zbierana w czasie nabożeństwa będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Spotkanie młodzieży bierzmowanej dla klas I i II odbędzie się w poniedziałek i wtorek w wyznaczonych grupach i godzinach.
 5. Spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w grupach: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:45.
 6. Nowenna do MB Płaszowskiej w środę w kościele, a do MB Fatimskiej w sobotę w kaplicy 17:30.
 7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" wszystkim, którzy złożyli ofiarę kwartalną na budowę no­wego kościoła .
 8. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku będą odprawiane w dniach od 21 do 24 marca. Módlmy się o dobre przygotowanie, a później przeżycie tych rekolekcji.
 9. We wtorek 23 lutego o godz. 11:00 w salce katechetycznej firma Medicolux przeprowadzi dla parafian prelekcję dotyczącą skutecznych metod leczenia schorzeń kręgosłupa, reumatyzmu i profilaktyki zdrowotnej. W trakcie spotkania będzie istniała możliwość skorzystania z bezpłatnego zabiegu. Więcej informacji ba zaproszeniach przed kościołem.
 10. Zespół Szkół Specjalnych Nr 9 im. Świętego Franciszka z Asyżu z ul. Łanowej 41A ogłasza nabór na rok szkolny 2010/2011 do Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, znaczącym i głębokim, z niepełnosprawnością sprzężoną oraz autyzmem. Szkoła obejmuje edukacją dzieci w wieku od 3 do 25 lat. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie, ulotkach oraz stronie internetowej (www.zss9.internetdsl.pl).
 11. Serdecznie witamy w naszej parafii ksiedza diakona Łukasza Grzejdę, który od soboty do 7 kwietnia będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy błogosławieństwa Sreca Pana Jezusa i opieki MB Płaszowskiej i Fatimskiej oraz życzliwości od wszystkich Parafian.
 12. Do kaplicy został zakupiony i zamontowany elektroniczny wyświetlacz pieśni, taki sam jaki od roku funkcjonuje w kościele parafialnym. Obecnie montowany jest on w wielu kościołach ze względu na swe walory estetyczne i praktyczne. Ponad trzy tysiące pieśni jest wpisanych w bazie dysku, można dopisywać także własne swoje teksty. Tekst pieśni jest czytelny, wyświetlany w kolorze bursztynowym. Funkcjonalność, obsługa i odbiór jest komfortowy. Urządzenie swoją pracą nie zakłóca modlitewnego skupienia. W przyszłości zostanie on przeniesiony do nowego kościoła. Zakup urządzenia wyniósł 10 800 zł. Dlatego w przyszłą niedzielę taca będzie zbierana na pokrycie kosztów tej inwestycji. Prosimy Was o zrozumienie tej potrzeby.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są bardzo ciekawe artykuły w Gościu Niedzielnym, w Niedzieli, w Czasie Serca oraz czasopismach dziecięcych i młodzieżowych oraz oglądania i słuchania programów katolickich. Może właśnie w okresie Wielkiego Postu więcej czasu poświęćmy na lekturę katolicką i czytanie Pisma Świętego.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy radosnego przeżywania niedzieli
oraz obfitego błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Bolesnej
w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.
Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa