Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-12-12 3. niedziela adwentu

 1. W tradycji Kościoła trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete” – radujcie się. Zewnętrznym znakiem radości jest różowy kolor ornatu. Radość niech towarzyszy nam nie tylko w czasie przeżywanej liturgii, ale również w naszych domach i rodzinach. Ponawiamy apel o udział dzieci w codziennych Mszach św. roratnich odprawianych w kościele i w kaplicy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1800, a w soboty tylko w kościele o godz. 630.

 2. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

 3. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 1730. Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. tak w kościele jak i w kaplicy.

 4. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

  • we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 5. Od piątku 17 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa, które będą odprawiane o godz. 1730.

 6. Członkowie parafialnej Caritas kontynuują rozprowadzanie świec wigilijnych i kartek świątecznych w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. Można je nabywać w kiosku za bramą po lewej stronie kościoła. Chcemy potrzebującym rodzinom z naszej parafii przyjść z przedświąteczną pomocą. Do środy, 15 grudnia włącznie, można ofiarować artykuły spożywcze – żywność trwałą, przynosząc ją do kościoła lub kaplicy. W imieniu tych, którzy sami nie mają odwagi prosić o pomoc, a naprawdę jej potrzebują, składamy serdeczne „Bóg zapłać”

 7. Dziś druga niedziela miesiąca, taca „Dar Srca” jest przeznaczona na budowę nowego kościoła. Dziękujemy również za wszystkie ofiary kwartalne na budowę nowego kościoła –składane w tych dniach na ręce przedstawicieli parafii. Osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 8. Składamy również podziękowania za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na tacę, przeznaczone na ogrzewanie kościoła i kaplicy

 9. W każdy trzeci czwartek miesiąca członkowie ruchu Duchowej Adopcji podczas adoracji przed mszą św. w kościele modlą się w intencji poczętych dzieci zagrożonych aborcją. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę szczególnie osoby, które podjęły się duchowej adopcji.

 10. Przypominamy, że w dniach 24-31 maja 2011r. organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Oferujemy ciekawy program, m.in.: Cezarea, Hajfa, Nazaret, Kana Galilejska, Góra Tabor, Jerycho, Betania, Góra Oliwna, Betlejem, Jerozolima, Emaus i inne miejsca związane z tajemnicami zbawienia.  Korzystamy z usług sprawdzonego biura pielgrzymkowego. Noclegi w hotelach 3-4 gwiazdkowych. Cena pielgrzymki nie wygórowana. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii (>>TU<<) oraz na stoliku z prasą. Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Marek Iwański. Termin zgłoszeń jest wydłużony do 18 XII 2010 r.

 11. Spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. III gimnazjum odbędą się w poniedziałek, wtorek i czwartek, w wyznaczonych grupach o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

 12. Spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania klas I i II odbędą się w kościele parafialnym w poniedziałek o godz. 1630 – II klasy gimnazjum przy ul. Goszczyńskiego, wtorek o godz. 1630 – I klasy gimnazjum przy ul. Goszczyńskiego, środa o godz. 1900 – II klasy pozostałych gimnazjów czwartek o godz. 1630 – II klasy pozostałych gimnazjów. Przypominamy, że obecność na spotkaniach jest wymagana w dopuszczeniu do sakramentu bierzmowania.

 

Na czas duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

X jubileusz Matecznika

X Jubileusz Marecznika
31 stycznia 2023

Spotkanie kolędowe 2024

Spotkanie kolędowe 2024
27 stycznia 2023

Wieczór kolęd z chórem Recto Tono

Wieczór kolęd z Recto Tono
14 stycznia 2023

Schola muzyczna ze Lwowa

Schola muzyczna ze Lwowa
7 stycznia 2023

Choinka pod oknem papieskim

Choinka pod oknem papieskim
16 grudnia 2023

Opłatek w świetlicy Płaszczyk

Opłatek pod "PŁaszczykiem"
28 grudnia 2023


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa