Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-12-19 4. niedziela adwentu

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu. Już coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego! W piątek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy już dobrze przygotowani? Niech te ostatnie dni adwentu upłyną nam nie tylko na przedświątecznych zakupach i porządkach, ale również na modlitwie i oczyszczeniu serca.

 2. Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie o godz. 1730 – w kościele i w kaplicy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie bezpośrednio przygotowującym nas do Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie o godz. 1800.

 3. Okazja do spowiedzi:

  • w kościele od poniedziałku do czwartku w godz. 630 – 900 i 1700 - 2000; w piątek w godz. 630 – 1000.

  • w kaplicy od poniedziałku do czwartku w godz. 1730 – 1900.

 4. W sklepiku lub przed kaplicą są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”.

 5. W środę na Mszy św. roratniej harcerze przekażą Światło Betlejemskie – symbol jedności z wszystkich wyznawców Chrystusa. Będzie je można zabierać do naszych domów, aby zapłonęło na wigilijnym stole.

 6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia odprawiona będzie rano o godz. 630. Zachęcamy, aby dzień ten przeżywać zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją – powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Wieczerza wigilijna ma swój religijny charakter. Niech zatem towarzyszy jej wspólna rodzinna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej znajduje się w liście do parafian roznoszonym wraz z opłatkami do naszych domów. Jeśli do kogoś nie dotarli przedstawiciele młodzieży z poświęconymi opłatkami, listem świątecznym, kalendarzem parafialnym i planem odwiedzin kolędowych, prosimy o wyrozumiałość. Wszystkie te rzeczy są do nabycia w zakrystii.

 7. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy o 2200, a w kościele parafialnym o północy, tj. o 2400. W czasie Pasterki będziemy modlić się w intencji dzieci poczętych, a jeszcze nienarodzonych. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia SOS. Msze św. w Boże Narodzenie odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 1930.

 8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 1030 udzielany będzie sakrament chrztu św., a na Mszy św. o godz. 1200 udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom.

 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane do skarbony Caritas oraz za przyniesione artykuły spożywcze, które członkowie parafialnej Caritas dostarczyli już najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii.

 10. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary na budowę nowego kościoła: złożone w ubiegłą niedzielę na tacę „dar serca” oraz na ręce przedstawicieli parafii.

 11. Apostolstwo Margaretka organizuje pielgrzymkę do Katowic – Panewnik i Częstochowy. W Katowicach można będzie obejrzeć największą w Polsce ruchomą szopkę. Wyjazd 6 stycznia. Przewidywany koszt ok. 20 zł. Zgłoszenia w zakrystii oraz u animatorów apostolstwa i u ks. Marka Iwańskiego.

 

Na ten ostatni tydzień Adwentu wszystkim Parafianom

życzymy dobrego przygotowania się na

Święta Bożego Narodzenia.

Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

X jubileusz Matecznika

X Jubileusz Marecznika
31 stycznia 2023

Spotkanie kolędowe 2024

Spotkanie kolędowe 2024
27 stycznia 2023

Wieczór kolęd z chórem Recto Tono

Wieczór kolęd z Recto Tono
14 stycznia 2023

Schola muzyczna ze Lwowa

Schola muzyczna ze Lwowa
7 stycznia 2023

Choinka pod oknem papieskim

Choinka pod oknem papieskim
16 grudnia 2023

Opłatek w świetlicy Płaszczyk

Opłatek pod "PŁaszczykiem"
28 grudnia 2023


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa