Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2010-12-26 niedziela w oktawie Bożego Narodzenia

 1. Dzisiejsze Święto przypomina nam, że Chrystus – jak każdy człowiek – przychodzi na świat w rodzinie, w atmosferze miłości i troski, których nic nie jest w stanie zastąpić. Święta Rodzina z Nazaretu uczy nas tym samym, iż każda rodzina będąca wspólnotą życia i miłości posiada nierozerwalny charakter, a wychowania dziecka w rodzinie nie da się niczym zastąpić. Po Mszy św. o godz. 1200 udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa dla małym dzieciom.

 2. Nabożeństwo kolędowe dziś o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd przy żłóbku.

 3. Dzieci z grupy małych misjonarzy wraz ze swoimi rodzicami pragną przeprowadzić „kolędowanie misyjne”. 27 grudnia od godz. 1600 ,  mali misjonarze zapukają do domów przy ul. Lasówka, a 28 grudnia przy ul. Nowohuckiej. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Wszystkie pieniądze zebrane podczas tej akcji dzieci przeznaczają dla swoich rówieśników w krajach misyjnych.

 4. W oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy:

  • w poniedziałek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

  • we wtorek Świętych Młodzianków, męczenników.

 5. W piątek 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Jest to dobra okazja, aby zobaczyć jak przeżyliśmy ten kolejny rok łaski od Pana. Za wszystko co dobre warto Bogu dziękować, a za wszelkie słabości i niewykorzystane dary przepraszać. Od godz. 1600 w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji, natomiast o godz. 1730, w kościele i w kaplicy, nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można uzyskać odpust zupełny. O północy biciem dzwonów powitamy Nowy Rok. Na piątek arcybiskup metropolita krakowski udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

 6. W sobotę przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to światowy dzień modlitwy o pokój. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia Bożej mocy na cały Nowy Rok.

 7. W najbliższy wtorek 28 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – czyli tzw. kolędę. W dni powszednie początek kolędy od godz. 1530, a w soboty od godz. 1030. Postarajmy się przeżywać te odwiedziny w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu wiary i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Zadbajmy o świąteczny wystrój naszych mieszkań oraz o obecność całej rodziny. Niech stół będzie nakryty białym obrusem, na stole zaś krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte oraz zeszyty z religii i indeksy przygotowania do bierzmowania. Wodę święconą na kolędę można zabierać z zakrystii – w kościele i w kaplicy.

 8. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko w soboty w godz. 800 – 1000. W sprawach naprawdę koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.

 9. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych w kościele po Mszy św. o godz. 700, w kaplicy po Mszy św. o godz. 930.

 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Zespołowi Charytatywnemu Caritas za rozprowadzanie świec wigilijnych, kartek bożonarodzeniowych, a także za przygotowanie i rozwiezienie kilkudziesięciu paczek świątecznych do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim ofiarodawcom darów żywnościowych i finansowych na ten cel.

 11. Apostolstwo Margaretka organizuje 6 stycznia pielgrzymkę do Katowic – Panewnik i Częstochowy. Przewidywany koszt ok. 20 zł. Zgłoszenia w zakrystii.

 12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 24-31 maja 2011r. Program można znaleźć na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia przyjmuje ks. Marek Iwański.

 13. Rada Dzielnicy XIII i Dom Kultury „Podgórze” zapraszają na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Jaszczwóry, pod dyrekcją Doroty Kondraciuk. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 stycznia o godz. 1700 w kaplicy przy ul. Lipskiej. Serdecznie zapraszamy!Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa i opieki Świętej Rodziny

Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

X jubileusz Matecznika

X Jubileusz Marecznika
31 stycznia 2023

Spotkanie kolędowe 2024

Spotkanie kolędowe 2024
27 stycznia 2023

Wieczór kolęd z chórem Recto Tono

Wieczór kolęd z Recto Tono
14 stycznia 2023

Schola muzyczna ze Lwowa

Schola muzyczna ze Lwowa
7 stycznia 2023

Choinka pod oknem papieskim

Choinka pod oknem papieskim
16 grudnia 2023

Opłatek w świetlicy Płaszczyk

Opłatek pod "PŁaszczykiem"
28 grudnia 2023


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa