Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-01-02 2. niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych. Adorację Najśw. Sakramentu z uwagi na odczytywany dziś list biskupów odprawimy w przyszłą niedzielę.

 2. Nabożeństwo kolędowe dziś o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd przy żłóbku.

 3. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy litery: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy tego świadectwa od nas oczekują. Uroczystość Trzech Króli jest świętem obowiązkowym, a od tego roku dniem wolnym od pracy, stąd też Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 1930. Taca z uroczystości przeznaczona jest na misje.

 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. wynagradzające o godz. 630, 1630 – dla dzieci i o 1800. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 800. Okazja do spowiedzi od godz. 1600. W kaplicy spowiedź od godz. 1730.

 5. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 1730; do Matki Bożej Fatimskiej w sobotę w kaplicy o godz. 1730.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – czyli tzw. kolęda. W dni powszednie początek kolędy od godz. 1530, a w soboty od godz. 1000. Postarajmy się przeżywać te odwiedziny w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu wiary i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Zadbajmy o świąteczny wystrój naszych mieszkań oraz o obecność całej rodziny. Niech stół będzie nakryty białym obrusem, na stole zaś krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte oraz zeszyty z religii i indeksy przygotowania do bierzmowania. Wodę święconą na kolędę można zabierać z zakrystii – w kościele i w kaplicy.

 8. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko w soboty w godz. 800 – 1000. W sprawach naprawdę koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.

 9. W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, taca „Dar Serca” przeznaczona będzie na budowę nowego kościoła. Aktualnie trwają prace stolarskie przy wykonaniu drzwi zewnętrznych. Za wszystkie ofiary kwartalne składane osobiście lub drogą bankową, a także przy okazji kolędy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 10. W czwartek 6 stycznia organizowana jest pielgrzymka do Katowic – Panewnik i Częstochowy. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 830. Koszt. 25 zł. Dodatkowo przewidziany jest obiad za dopłatą.

 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

 12. W imieniu Rady Dzielnicy XIII i Domu Kultury „Podgórze” zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Jaszczwóry, pod dyrekcją Doroty Kondraciuk. Koncert odbędzie się dziś o godz. 1700 w kaplicy przy ul. Lipskiej.

 13. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi parafianie: Bożena Hynek z ul. Glinianej i Tadeusz Heretyk z ul. Szczecińskiej. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.C + M + B 2011

Christus mantionem benedicat”

Niech Chrystus mieszkanie błogosławi

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

X jubileusz Matecznika

X Jubileusz Marecznika
31 stycznia 2023

Spotkanie kolędowe 2024

Spotkanie kolędowe 2024
27 stycznia 2023

Wieczór kolęd z chórem Recto Tono

Wieczór kolęd z Recto Tono
14 stycznia 2023

Schola muzyczna ze Lwowa

Schola muzyczna ze Lwowa
7 stycznia 2023

Choinka pod oknem papieskim

Choinka pod oknem papieskim
16 grudnia 2023

Opłatek w świetlicy Płaszczyk

Opłatek pod "PŁaszczykiem"
28 grudnia 2023


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa