Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-01-09 Święto Chrztu Pańskiego

  1. Wspomnienie Chrztu Jezusa w Jordanie, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem umiłowanym, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Dziś myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni i komunii z Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem, aby stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe i prawdziwie wielkie.

  2. Ostatnie nabożeństwo kolędowe dziś o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd przy żłóbku wraz z naszym chórem parafialnym.

  3. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 1730; do Matki Bożej Fatimskiej w sobotę w kaplicy o godz. 1730.

  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – czyli tzw. kolęda. W dni powszednie początek kolędy od godz. 1530, a w soboty od godz. 1000. Niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Wodę święconą na kolędę można zabierać z zakrystii – w kościele i w kaplicy.

  5. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko w soboty w godz. 800 – 1000. W sprawach naprawdę koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.

  6. Dzisiejsza taca „Dar Serca” przeznaczona jest na budowę nowego kościoła. Za wszystkie ofiary kwartalne składane osobiście lub drogą bankową, a także przy okazji kolędy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

  8. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli, a także innych czasopism religijnych wystawionych na stoliku.

 

Niech łaska przyjętego chrztu św.

umacnia nas do ciągłego dawania świadectwa wiary

w naszym codziennym życiu.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

X jubileusz Matecznika

X Jubileusz Marecznika
31 stycznia 2023

Spotkanie kolędowe 2024

Spotkanie kolędowe 2024
27 stycznia 2023

Wieczór kolęd z chórem Recto Tono

Wieczór kolęd z Recto Tono
14 stycznia 2023

Schola muzyczna ze Lwowa

Schola muzyczna ze Lwowa
7 stycznia 2023

Choinka pod oknem papieskim

Choinka pod oknem papieskim
16 grudnia 2023

Opłatek w świetlicy Płaszczyk

Opłatek pod "PŁaszczykiem"
28 grudnia 2023


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa