Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-01-16 2 niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem niech przekłada się na nasze relacje z wszystkimi bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

 2. Nieszpory niedzielne dziś w kościele o godz. 1730.

 3. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata

  • w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

  • w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 4. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im przecież zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć wyrażana w składanych życzeniach.

 5. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 1730; do Matki Bożej Fatimskiej w sobotę w kaplicy o godz. 1730. Zachęcamy do powierzania swoich próśb Matce Bożej i pisania na kartkach, aby w czasie nowenny mogły być odczytywane i wspierane modlitwą całej wspólnoty.

 6. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. W dni powszednie początek kolędy od godz. 1530, a w soboty od godz. 1000. Niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty.

 7. Wodę święconą na kolędę można zabierać z zakrystii – w kościele i w kaplicy. Przypominamy, iż zakrystia otwarta jest tylko w czasie sprawowanych Mszy św. i nabożeństw.

 8. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko w soboty w godz. 800 – 1000.

 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na budowę nowego kościoła. Jeśli pogoda pozwoli, w najbliższym czasie planujemy zamontować zewnętrzne drzwi wejściowe.

 

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.

Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

X jubileusz Matecznika

X Jubileusz Marecznika
31 stycznia 2023

Spotkanie kolędowe 2024

Spotkanie kolędowe 2024
27 stycznia 2023

Wieczór kolęd z chórem Recto Tono

Wieczór kolęd z Recto Tono
14 stycznia 2023

Schola muzyczna ze Lwowa

Schola muzyczna ze Lwowa
7 stycznia 2023

Choinka pod oknem papieskim

Choinka pod oknem papieskim
16 grudnia 2023

Opłatek w świetlicy Płaszczyk

Opłatek pod "PŁaszczykiem"
28 grudnia 2023


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa