Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-03-13 1. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Dołóżmy starań, aby duchowe owoce, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają.

 2. Dzisiaj Ksiądz Łukasz Grzejda głosi Słowo Boże w Parafii św. Jana Chrzciciela w Przeciszowie – Dekanat Zator – w ramach zbierania funduszy na budowę nowego kościoła. Pamiętajmy w naszej modlitwie o mieszkańcach tamtejszej parafii

 3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • W piątki na Drogę Krzyżową: dla dzieci w kościele o godz. 1630, dla dorosłych w kościele i w kaplicy o godz. 1730.

  • W niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: w kościele o godz. 1645, w kaplicy o godz. 1700. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żalów przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

  • Przypominamy, iż za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 4. Rekolekcje Wielkopostne:

  • dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży z gimnazjum odprawiane będą od 28 marca do 1 kwietnia.

  • dla dorosłych od 10 do 13 kwietnia. Szczegółowy program będzie wywieszony w gablocie i zamieszczony na naszej stronie internetowej.

 5. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę w kościele, a do Matki Bożej Fatimskiej w sobotę w kaplicy o godz. 1730.

 6. W tym tygodniu przypada:

  • w poniedziałek 14 marca, dzień urodzin O. Leona Jana Dehona – Założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów. Jest to dla wszystkich Sercanów dzień szczególnej modlitwy o powołania. Zapraszamy również drogich parafian – zwłaszcza tych, którzy należą do Sercańskiej Wspólnoty Świeckich i Ruchu Sercańskiej Młodzieży – na adorację o godz. 1730, a następnie na uroczystą Mszę św. w intencji powołań i beatyfikacji Sługi Bożego O. Leona Dehona.

  • w sobotę, 19 marca, Uroczystość św. Józefa , Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msza św. o św. Józefie o godz. 630. Wieczorem Msza św. z niedzieli.

 7. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla gimnazjalistów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w następującym porządku:

  • 14 marca (poniedziałek) o godz. 1630 - II klasy z gimnazjum przy ul. Goszczyńskiego

  • 15 marca (wtorek) godz. 1630 - I klasy z gimnazjum przy ul. Goszczyńskiego

  • 16 marca (środa) godz. 1900 - II klasy z innych gimnazjów

  • 17 marca (czwartek) godz. 1630 - I klasy z innych gimnazjów

   

 8. Spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w dniach 14, 15 i 17 marca. Spotkanie w poniedziałek wyjątkowo rozpocznie sie o godz. 1900, w pozostałe dni o 1845.

 9. Gimnazjum nr 34 im. H. Sienkiewicza przy ul. Potebni 7 (Rynek Podgórski) zaprasza w dniu dzisiejszym, tj. 13 marca w godz. 1000 – 1400 rodziców i uczniów klas VI na Dzień Otwarty.

 10. W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą w tych dniach do Krakowa z różnych zakątków świata. Spotkanie będzie także dziękczynieniem za beatyfikację Sł. B. Jana Pawła II. Przyłączając się do prośby Księdza Kardynała, prosimy o przyjęcie w dniach Kongresu na nocleg w swoim domu pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa. Okażmy miłosierdzie gościom z zagranicy i odpowiedzmy na Chrystusowe słowa: „byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie". Będzie to także okazanie wdzięczności za gościnę, której sami doświadczaliśmy wielokrotnie, pielgrzymując po różnych zakątkach Europy w czasach obecnych i w poprzedniej epoce. Może ta gościnność zaowocuje przyjaźniami, które przetrwają dłużej, niż tylko kongresowy czas. Wszystkich mających taką możliwość i chcących przyjąć gości prosimy o zabranie z kościoła ulotki – są wyłożone na stoliku z prasą – na których można znaleźć więcej informacji o naszej prośbie. Deklaracje prosimy składać w zakrystii najpóźniej do 3 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 27 marca.

 11. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zwrócił się do ks. kardynała Stanisława Dziwisza z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu, poprzez parafie krakowskie, ankiety na temat istniejących obecnie połączeń komunikacyjnych w kontekście potrzeby przeprowadzenia koniecznych zmian uwzględniających sugestie i uwagi mieszkańców Krakowa. W dniach od 14 do 18 marca pracownicy ZIKiT przywiozą do każdej parafii krakowskiej formularze ankiet, które w naszej parafii dostępne będą na stoliku z prasą. Zachęcamy do skorzystania z okazji, aby wyrazić swoje oczekiwania względem komunikacji miejskiej na Płaszowie. Wypełnioną ankietę przyniesiemy do kościoła i wrzucimy do specjalnej skrzynki, którą wraz z ankietami dostarczy ZIKiT. Ankieta dostępna jest również na stronie internetowej ZIKiT.

 12. Serdecznie dziękujemy tym, którzy duchowo i materialnie wspierają dzieło budowy nowego kościoła – zwłaszcza poprzez dzisiejszą ofiarę „dar serca”. W minionym tygodniu zostały zamontowane zewnętrzne drzwi boczne. W dalszym etapie zostaną wykonane drzwi wewnętrzne przeszklone oraz definitywnie wykończona posadzka w przedsionkach wraz ze specjalnymi wycieraczkami. W najbliższym czasie do naszych domów dotrą przedstawiciele parafii, którzy w ramach I kwartału będą prosili o finansowe wsparcie budowy kościoła. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 24-30 maja. Zgłoszenia u ks. Marka Iwańskiego.

 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Andrzej Kmiecik z ul. Lipskiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia w walce z pokusami,

a Matka Boża Płaszowska wyprasza potrzebne łaski.

Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa