Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-03-20 2.Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś druga Niedziela Wielkiego Postu. Dla człowieka wierzącego Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Podejmijmy w tym czasie dobre postanowienia, które pomogą nam rozwijać dobro w sobie i wokół siebie. Niech tego wyjątkowego czasu nie zakłócą huczne imprezy rozrywkowe czy spotkania towarzyskie, do których próbuje nas przyzwyczajać szeroko pojęta „kultura świecka”.

 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

  • W piątki na Drogę Krzyżową: dla dzieci w kościele o godz. 1630, dla dorosłych w kościele i w kaplicy o godz. 1730.

  • W niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: w kościele o godz. 1645, w kaplicy o godz. 1700. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żalów przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

 3. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę w kościele, a do Matki Bożej Fatimskiej w sobotę w kaplicy o godz. 1730.

 4. Domowy Kościół (Oaza Rodzin) zaprasza na modlitwę w intencji rodzin, która odbędzie się w czwartek, 24 marca, o godz. 2000 – przed obrazem Matki Bożej Płaszowskiej. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy rodziny, które podczas ostatniej kolędy wyraziły zainteresowanie przyłączeniem się do tej grupy parafialnej.

 5. W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Zgodnie z życzeniem Ojca św. będziemy modlić się o poszanowanie życia każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szczególną formą modlitwy w obronie życia jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zachęcamy do zabrania folderów informacyjnych oraz deklaracji przystąpienia do tego dzieła, które znajdują się na stoliku z prasą. Osoby, które zdecydują się na podjęcie Duchowej Adopcji przynoszą wypełnione deklaracje na Mszę św. o godz. 1800. W czasie Mszy św. w sposób uroczysty wyrazimy swoją wolę podjęcia duchowej adopcji. Prosimy także o zabranie ze sobą świec. Szczegóły wywieszone w gablocie i zamieszczone na naszej stronie internetowej. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie jej 1% podatku na pomoc potrzebującym. Dzięki pracownikom i wolontariuszom sieci 50 placówek co roku otacza się opieką steki ubogich rodzin, dzieci, chorych, starszych i niepełnosprawnych. Bezpłatny program do rozliczeń rocznych z Urzędem Skarbowym można pobrać ze strony internetowej www.pit.caritas.pl

 7. W dniach 20 – 23 marca, czyli od dziś do środy, w Bazylice Mariackiej w Krakowie odbędą się Rekolekcje dla Nauczycieli i Wychowawców miasta Krakowa. Poprowadzi je ks. prof. dr hab. Roman Pindel, biblista, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Hasłem tegorocznych rozważań są słowa z Ewangelii św. Jana: Nauczyciel jest tutaj i woła cię (J 11, 28). Spotkania rekolekcyjne rozpoczynać się będą codziennie o godz. 1830 Mszą św. z homilią. Po Mszy św. zostanie wygłoszona główna nauka rekolekcyjna.

 8. W dniach 21 – 23 marca o godz. 1900 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie na Wzgórzach Krzesławickich odbędą się Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. Nauki wygłosi ks. Adam Podbiera.

 9. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad gentes”. Celem tego dzieła jest wspieranie polskich misjonarzy w realizacji ich misji i działalności charytatywnej, społecznej i kulturowej na terenach misyjnych. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 10. W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się
  II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą w tych dniach do Krakowa z różnych zakątków świata. Spotkanie będzie także dziękczynieniem za beatyfikację Sł. B. Jana Pawła II. Przyłączając się do prośby Księdza Kardynała, prosimy o przyjęcie w dniach Kongresu na nocleg w swoim domu pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa. Wszystkich mających taką możliwość i chcących przyjąć gości prosimy o przyniesienie ulotki zabranej ze stolika z prasą lub zapisanie się na listę zakrystii najpóźniej do 3 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 27 marca.

 11. Zachęcamy do skorzystania z okazji, aby wyrazić swoje oczekiwania względem komunikacji miejskiej na Płaszowie. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się ankiety, które po wypełnieniu należy wrzucić do przygotowanej przez ZIKiT skrzynki.

 12. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przeznaczone na budowę nowego kościoła. W tym czasie do naszych domów docierają przedstawiciele parafii, którzy zbierają ofiary kwartalne. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie tych inwestycyjnych potrzeb. Osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 13. W przyszłą niedzielę, 27 marca, następuje zmiana czasu z zimowego na letni.

 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Władysław Pańszczyk z ul. Nowohuckiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam wypełniać dobre postanowienia i przemieniać nasze życie.

Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa