Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-03-27 3. niedziela Wielkiego Postu

 1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, by te postanowienia miały konkretny wymiar. Niech to będą jakieś wyrzeczenia, dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem.

 2. Pomocą w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu są nabożeństwa:

  • W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci w kościele o godz. 1630, dla dorosłych w kościele i w kaplicy o godz. 1730.

  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: w kościele o godz. 1645, w kaplicy o godz. 1700. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żalów przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

 3. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę w kościele, a do Matki Bożej Fatimskiej w sobotę w kaplicy o godz. 1730.

 4. W poniedziałek 28 marca rozpoczynamy szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół na terenie naszej parafii. Szczegółowy program znajduje się na plakatach i na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy rodziców o zwrócenie uwagi swoim dzieciom na ten wyjątkowy czas łaski.

 5. W czwartek, 31 marca o godz. 1900 w kościele parafialnym odbędzie się „Rockowa Droga Krzyżowa” w wykonaniu zespołu Daj spokój. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo i modlitwę w nieco innej oprawie muzycznej – zwłaszcza młodzież naszej parafii.

 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

  • W I piątek Msze św. wynagradzające w kościele o godz. 630 i 1800, w kaplicy o godz. 1800. Drogi Krzyżowe jak w każdy piątek. Odwiedziny chorych od godz. 800. Okazja do spowiedzi w kościele od godz. 1600, w kaplicy od godz. 1730.

  • W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i czuwanie przed cudownym wizerunkiem MB Płaszowskiej do godz. 2137. W tym dniu przypada dokładnie 6 rocznica śmierci Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – zwłaszcza od godz. 2100 – aby wyrazić Bogu wdzięczność za niezapomniany pontyfikat Czcigodnego Sługi Bożego i prosić o dobre przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II.

 7. W przyszłą niedzielę członkowie parafialnej „Caritas” rozprowadzać będą baranki wielkanocne, kartki świąteczne i palmy na niedzielę palmową. Można je nabywać w kiosku za bramą po lewej stronie kościoła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla potrzebujących parafian.

 8. Spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas” we wtorek, 29 marca po wieczornej Mszy św. w domu zakonnym.

 9. Od 24 marca do 26 kwietnia w naszej parafii swoją praktykę duszpasterską odbywał będzie diakon Mariusz Wrzesiński. Życzymy księdzu Mariuszowi, aby ten ostatni etap przygotowań do święceń kapłańskich umocnił go w powołaniu i pomógł zdobyć doświadczenie pomocne w przyszłej pracy duszpasterskiej.

 10. W przyszłą niedzielę, na prośbę Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, prowadzona będzie zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii oraz na wsparcie odbudowy kościoła i klasztoru w Alwerni zniszczonych w pożarze.

 11. Wszystkich, którzy zdecydowali się przyjąć na nocleg w swoim domu pielgrzymów, przybywających w październiku na Kongres Bożego Miłosierdzia prosimy o przyniesienie ulotki zabranej ze stolika z prasą lub zapisanie się dziś po Mszy św. na listę w zakrystii. Bóg zapłać za okazane zrozumienie i gościnność.

 12. Zachęcamy do skorzystania z okazji, aby wyrazić swoje oczekiwania względem komunikacji miejskiej na Płaszowie. Wypełnione ankiety należy wrzucić do przygotowanej przez ZIKiT skrzynki.

 13. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przeznaczone na budowę nowego kościoła. W tym czasie do naszych domów docierają przedstawiciele parafii, którzy zbierają ofiary kwartalne. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie tych inwestycyjnych potrzeb. Osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 14. W dniach 24-31 maja br. organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wyjeżdżającym przypominamy, że 8 kwietnia mija termin wpłaty drugiej raty. Spotkanie organizacyjne z udziałem przedstawiciela biura podróży odbędzie się w sobotę 9 kwietnia o godz. 1400 na plebanii. Jesteśmy w trzeciej grupie cenowej. Są jeszcze wolne miejsca. Informacji udziela ks. Marek Iwański.

 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Jerzy Tomera z ul. Łanowej, Maria Orzechowska z ul. Żeńców i Krzysztof Duda z ul. Stróża Rybna. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżywania
Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam
wypełniać dobre postanowienia i przemieniać nasze życie.

Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa