Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-04-10 5. niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu - rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej parafii Księży Rekolekcjonistów: ks. Dariusza Salamona i ks. Michała Ciemięgę, zapewniając ich jednocześnie o naszej modlitwie. Zapraszamy parafian do skorzystania z tego wyjątkowego czasu, który pomoże nam przygotować się do głębszego przeżywania Uroczystości Zmartwychwstania oraz umocnić naszą wiarę. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w gablotach i na naszej stronie internetowej.

 2. Dzisiaj Ksiądz Łukasz Grzejda głosi Słowo Boże w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Węglówce – Parafia Sercańska – w ramach zbierania funduszy na budowę nowego kościoła. Pamiętajmy w naszej modlitwie o mieszkańcach tamtejszej parafii.

 3. Od ubiegłej niedzieli Członkowie Parafialnej „Caritas” rozprowadzają baranki wielkanocne, kartki świąteczne i palmy na niedzielę palmową. Można je nabywać w kiosku za bramą po lewej stronie kościoła i przed kaplicą. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla potrzebujących parafian. Zachęcamy, aby do 14 kwietnia, do godz. 1830,  składać dary w naturze, jako pomoc przedświąteczną dla najbiedniejszych.

 4. Pamiętajmy, iż jednym z uczynków pokutnych Wielkiego Postu jest również jałmużna. Sługa Boży Jan Paweł II wpisywał ją mocno w perspektywę wiary prosząc nas o wyobraźnię miłosierdzia. Można ją składać do skarbony w kościele i w kaplicy, a także dziś po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

 5. Dzieci, które włączyły się w akcję „Jałmużna Wielkopostna” zbierając drobne pieniążki do skarbonek, przynoszą w tym tygodniu wszystkie skarbonki na katechezę. Zebrane ofiary przyniesione zostaną uroczyście w procesji z darami w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 1200.

 6. Przypominamy o nabożeństwach kończącego się już powoli Wielkiego Postu:

  • W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci w kościele o godz. 1630, dla dorosłych w kościele i w kaplicy o godz. 1730.

  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: w kościele o godz. 1645, w kaplicy o godz. 1700. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żalów przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

 7. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę w kościele, a do Matki Bożej Fatimskiej w sobotę w kaplicy o godz. 1730.

 8. W najbliższą sobotę, po Mszy św. wieczornej w kościele, zapraszamy do wysłuchania pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego chóru młodzieżowego. Będzie to dobra okazja, do refleksji która poruszy nasze serca i wprowadzi nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia.

 9. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm z procesją upamiętniającą wjazd Jezusa do Jerozolimy na Mszy św. o godz. 1200 w kościele parafialnym i o godz. 1100 w kaplicy.

 10. Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa odbędzie się w Niedzielę Palmową. Początek o godz. 2030, następnie przejście ul. Myśliwską i zakończenie w kaplicy. Niech to wyjątkowe nabożeństwo zgromadzi wielu parafian i stanie się okazją do publicznego wyznania wiary.

 11. W Niedzielę Palmową – z inicjatywy dzieci z grupy teatralnej i szkolnego koła Caritas – po Mszach św. o godz. 1030 i 1200 można będzie poczęstować się przygotowanym przez ich rodziców ciastem. Z zebranych w ten sposób ofiar dzieci chcą przyjść z pomocą swoim kolegom i koleżankom wykupując im obiady w szkolnej stołówce.

 12. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary „Dar serca” składane dzisiaj na tacę oraz za wszystkie ofiary przekazywane drogą bankową, indywidualnie lub przez parafian, które wspierają budowę nowego kościoła.

 13. Bóg zapłać za ofiary do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii oraz na wsparcie odbudowy kościoła i klasztoru w Alwerni. Zebraliśmy 4 084 zł.

 14. Urząd Miasta Krakowa zaprasza wszystkie osoby powyżej 50-tego roku życia, które chciałyby nauczyć się obsługiwać automaty biletowe znajdujące się w komunikacji zbiorowej i poznać zasady funkcjonowania systemu Krakowskiej Karty Miejskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na ulotkach znajdujących się na stoliku z prasą.

 15. Dziś mija rocznica tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Pomódlmy się za wszystkie ofiary, aby Bóg przyjął ich do swego Królestwa, a wszystkich członków rodzin i dotkniętych tą tragedią obdarzył łaską pokoju i jedności: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.Wszystkim Parafianom życzymy

owocnego przeżycia wielkopostnych rekolekcji:

niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w wierze,

a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.

Szczęść Boże!

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa