Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-04-24 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Chrystus Zmartwychwstał! Miłość ostatecznie zwyciężyła śmierć! Niech radość Wielkanocy przenika nasze serca i dodaje nam odwagi, aby dzielić się nią w gronie rodziny oraz gdziekolwiek Chrystus będzie nas potrzebował jako świadków swojego Zmartwychwstania.

 2. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę. Zakończenie Triduum Paschalnego na nieszporach w kościele o godz. 1730.

 3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Jest to dzień, w którym wspieramy naszą modlitwą i ofiarą Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. jak w każdą niedzielę – z wyjątkiem Mszy św. o godz. 1900.

 4. Cały tydzień przeżywamy jako Dzień Zmartwychwstania Pańskiego w ramach Oktawy Wielkanocy, stąd też w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. Zebranie rodziców uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania, odbędzie się we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 1845 w kościele parafialnym przy ul. Saskiej.

 6. W sobotę po Mszy św. wieczornej pierwsze Nabożeństwo Majowe ku czci NMP z procesją.

 7. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przeżywać będziemy Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Msza św. beatyfikacyjna odprawiona będzie przez papieża Benedykta XVI na Placu św. Piotra w Rzymie o godz. 1000. Główne uroczystości w Krakowie odbędą się w Bazylice Bożego Miłosierdzia. W związku z tym w naszym kościele nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 1030, pozostałe Msze św. bez zmian.

 8. Nasza Parafia pragnie włączyć się w przygotowanie duchowe do beatyfikacji
  Jana Pawła II
  . Stąd też w sobotę, po wieczornej Mszy św. i procesji eucharystycznej, rozpoczniemy Adorację Najśw. Sakramentu, a od godz. 2100 do 2200 czuwanie modlitewne przed obrazem Matki Bożej Płaszowskiej.

 9. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i głębszego przeżycia Triduum Paschalnego: Jego Eminencji Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Nagyemu, Księżom Sercanom z sąsiedniej wspólnoty, Ojcom Trynitarzom i Braciom Albertynom. Dziękujemy młodzieży za pomoc w przygotowaniu dekoracji i oprawę muzyczną, Panu Organiście i Chórowi Parafialnemu, Panu Kościelnemu oraz Państwu Kobiałkom za uporządkowanie świątyni i przystrojenie jej kwiatami. Dziękujemy również Wam Drodzy Parafianie za liczny udział w Liturgii Triduum Paschalnego i okazane w ten sposób świadectwo żywej wiary.

 10. Jeszcze jedno podziękowanie wszystkim, którzy w tym czasie swoją ofiarnością wspierali dzieła charytatywne naszej parafii, a także członkom parafialnej „Caritas” za rozprowadzanie baranków wielkanocnych oraz przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych rodzinom potrzebującym.

Niech Chrystus Zmartwychwstały rozproszy nasze ludzkie zwątpienia.

Niech dodaje nam odwagi do mężnego i radosnego wyznawania wiary.

Wszystkim parafianom i Gościom życzymy błogosławionych

Świąt Wielkanocnych.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa