Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-05-01 - II Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego

II Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego1 maja 2011 r.

 

 1. „Pragnę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego. Wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego”. Niech te słowa Chrystusa będą zaproszeniem dla nas, abyśmy dziękowali za Boże Miłosierdzie i beatyfikację Jana Pawła II oraz sami wobec drugich byli miłosiernymi. Za świętą Faustyną apostołką Miłosierdzia Bożego wołajmy: Jezu ufam Tobie. Zapraszamy dziś na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która odmówiona będzie w kościele o godz. 1500. Zachęcamy Was drodzy parafianie, aby dziś w to wyjątkowe Święto nawiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 2. Przeżywamy miesiąc maj, zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele i w kaplicy o godz. 1730.

 3. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,

  głównego patrona Polski

  • we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski.

   Msze św. odprawione będą w kościele o godz. 700, 900, 1200 i 1800, a w kaplicy o godz. 1100 i 1800

  • w środę – Święto świętego Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa

  • w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

  • w piątek – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

  • w niedzielę – procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 900

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 800. Okazja do spowiedzi św. w piątek w kościele od godz. 1600 i Msza św. o godz. 1630. W kaplicy spowiedź od godz. 1730 i Msza św. o godz. 1800.

 5. W przyszłą niedzielę 8 maja będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu będą odprawione dodatkowe Msze św. w kościele o godz. 800 i 1630. Msze św. pierwszokomunijne o godz. 900, 1100 i 1300. Z tej racji, że nasz kościół jest bardzo mały, prosimy Was Parafianie o wyrozumiałość i o ile to możliwe uczestniczenie w Mszach św. o innych godzinach. Zapraszamy szczególnie do kaplicy przy ul. Lipskiej. Już dziś zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia uroczystości I Komunii Świętej w naszych rodzinach.

 6. Klub Sportowy „Płaszowianka” w dniu 3 maja b.r. organizuje zawody łucznicze św. Michała dla dzieci i młodzików zainteresowanych uprawianiem łucznictwa. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 7. W środę, 4 maja, po wieczornej Mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie położnej z kobietami ciężarnymi oraz kobietami ze schorzeniami ginekologicznymi. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

 8. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do udziału w nocnym czuwaniu młodzieży Serwańskiej, które odbędzie się z 14 na 15 maja w Fajsławicach k. Lublina. Wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę rano, koszt ok. 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę nowego kościoła. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na budowę kościoła.

 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka Maria Łucja Oleksy z ul. Łanowej. Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Niech Chrystus bogaty w Miłosierdzie dodaje nam odwagi do mężnego i radosnego wyznawania wiary, a Maryja Królowa Polski i naszych rodzin otacza nas swoją macierzyńską opieką.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa