Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-05-08 III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne odprawiane są o godz. 900, 1100 i 1300. Pozostałe Msze św. w kościele o godz. 700, 800, 1630, 1800 i 1930. W kaplicy Msze św. jak w każdą niedzielę.

 2. Od jutra dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami rozpoczynają Biały Tydzień, w czasie którego przychodzą do kościoła w strojach komunijnych na nabożeństwo majowe o godz. 1730, a następnie na Mszę św. o godz. 1800.

 3. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci klas II za piękne przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej uroczystości, a także za złożony dar ołtarza 3440 zł na częściowe pokrycie kosztów wyposażenia zakrystii oraz za ofiarę 1100 zł przeznaczoną na budowę nowego kościoła.

 4. Dziękuję ks. Piotrowi Chmieleckiemu za przygotowanie dzieci do I Komunii św. – przez całoroczną katechezę oraz liczne spotkania w kościele, które przyczyniły się do pięknej oprawy liturgii. Dziękujemy obecnym tu wychowawcom dzieci klas II, Dyrekcji Szkoły Podstawowej za dobrą współpracę oraz wszystkim Księżom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

 5. Nabożeństwa majowe w kościele i kaplicy codziennie o godz. 1730.

 6. W tym tygodniu obchodzimy:

  • W piątek 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy – w kaplicy przy ul. Lipskiej zostanie odprawione pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 1900, a następnie odmówimy Litanię Loretańską i wyruszymy w procesji z Figurą Matki Bożej odmawiając różaniec fatimski. Nabożeństwa Fatimskie odprawia się na pamiątkę objawień Matki Bożej od maja do października 13 dnia każdego miesiąca. W czasie tych nabożeństw będziemy modlić się w intencjach Ojca św., o pokój na świecie, o ducha pokuty i wzajemnego przebaczenia, a także za wszystkich ofiarodawców na rzecz budowy nowego kościoła, zarówno z naszej parafii jak i z parafii patronackich Dekanatu Czarny Dunajec, Zator i parafii sercańskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym Nabożeństwie Maryjnym. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

  • W sobotę – święto św. Macieja, Apostoła

  • W przyszłą niedzielę – Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania

 7. Spotkania dla uczniów klas III gimnazjum odbędą się w wybranych grupach w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 1845.

 8. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach wielkopostnych (Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach) zbierając naklejki, zapraszamy na nabożeństwo majowe do kościoła przy ul. Saskiej w środę 11 maja. Będą przygotowane drobne upominki dla wytrwałych uczestników tych nabożeństw.

 9. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek, 12 maja, o godz. 1900 w domu zakonnym.

 10. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 1030 i 1200 dzieci klas II będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci przed rocznicą I Komunii odbędzie się w sobotę o godz. 900 i 1100.

 11. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do udziału w nocnym czuwaniu młodzieży Sercańskiej, które odbędzie się z 14 na 15 maja w Fajsławicach k. Lublina. Wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę rano, koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

 12. Serdecznie dziękujemy za ofiary „Dar serca” składane dzisiaj na tacę oraz za wszystkie ofiary przekazywane drogą bankową, indywidualnie lub przez parafian, które wspierają budowę nowego kościoła.

 13. Grupa Teatralna „Kropelka Nadziei” serdecznie dziękuje za wielkie serce, szczodrość i zaangażowanie wszystkim, którzy przygotowali ciasta, zakupili je lub złożyli datki w dniu 17 kwietnia br. Podczas kwesty zostało zebranych 1344 zł. Pieniądze przekazano Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 47 na zakup obiadów dla potrzebujących dzieci.Niech Chrystus Zmartwychwstały, który łamie dla nas Chleb,

umacnia nas swym błogosławieństwem,

a Matka Boża Płaszowska niech otacza swoją szczególną opieką

dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa