Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-06-05 VII Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus opuszcza ziemię i wraca do nieba, aby nam przygotować wieczne mieszkanie.

 2. Dzisiaj Ks. Piotr Chmielecki głosi Słowo Boże w sercańskim kościele rektoralnym pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Glisnem, koło Mszany Dolnej – w ramach zbierania funduszy na budowę nowego kościoła. Pamiętajmy w naszej modlitwie o mieszkańcach tamtejszej miejscowości.

 3. Przez kolejne czerwcowe dni, wpatrzeni w kochające Serce Pana Jezusa, modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codziennym czerwcowym nabożeństwem o godz. 1730 łączymy także modlitwę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w to modlitewne oczekiwanie, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

 4. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – 1. rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.

  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

  • w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa

  • w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 5. Spotkanie osób, które zbierają w naszej parafii ofiary kwartalne na budowę kościoła Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się w czwartek 9 czerwca. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła na godz. 1800, która zostanie odprawiona w ich intencji. Po Mszy św. spotkanie w Szkole Podstawowej przy ul. Myśliwskiej o godz. 1900. Prosimy o takie zaplanowanie czasu, aby wszyscy mogli być obecni.

 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla gimnazjalistów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w następującym porządku:

  • w poniedziałek, 6 czerwca o godz. 1630 - II klasy z gimnazjum przy ul. Goszczyńskiego

  • we wtorek, 7 czerwca godz. 1630 - I klasy z gimnazjum przy ul. Goszczyńskiego

  • w środę, 8 czerwca o godz. 1900 - II klasy z innych gimnazjów

  • w czwartek, 9 czerwca o godz. 1630 - I klasy z innych gimnazjów

 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, organizowane przez młodzież naszej parafii. Wyjątkowo będziemy modlić się w kościele św. Józefa przy Rynku Podgórskim. Rozpoczęcie w sobotę 11 czerwca o godz. 1930. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 8. Zapraszamy młodzież do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Koszt pobytu i przejazdu 170 zł. Zapisy w zakrystii. Wszelkie pytania związane z wyjazdem można kierować do ks. Marka i ks. Piotra. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej www.sdm.info.pl

 9. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje do Koszyc Małych w dniach
  4-11 lipca odbędzie się w piątek, 10 czerwca, w kościele parafialnym przy ul. Saskiej o godz. 1900.

 10. 23 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Procesja Eucharystyczna przejdzie innymi ulicami niż to było w ostatnich latach. I tak przejdziemy z procesją ulicami: Przewóz, Rzebika, Łanową, Goszczyńskiego i Saską. Więcej szczegółów zostanie podane w przyszłą niedzielę.

 11. Bardzo serdecznie dziękujemy mężczyznom i chłopcom, którzy tym razem o wiele liczniej odpowiedzieli na prośbę o pomoc w poprawieniu wyglądu naszych trawników wokół kościoła i parkingu. Dziękujemy także paniom, za wsparcie motywacyjne swoich małżonków i synów. Przy takiej współpracy i życzliwości wiele spraw będziemy mogli jeszcze wspólnie wykonać. Bóg zapłać!

 12. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, które wspierają budowę nowego kościoła. W tym tygodniu pojawiły się na naszej stronie internetowej zdjęcia dokumentujące kilkumiesięczne prace wykończeniowe. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę miesiąca – zapraszamy na tzw. „drzwi otwarte”, aby osobiście móc zobaczyć jak zmienia się wnętrze kościoła. Taca „Dar serca” przeznaczona będzie w całości na dalsze prace budowlane i wykończeniowe.

 13. Fundacja hospicjum domowego dla dzieci „Alma spei” pragnie wyrazić ogromną wdzięczność parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie za nadzwyczajną pomoc przekazaną na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. W czasie kwesty w dniu 29 maja br. zebrano 7503 zł i 69 gr.

 14. Dziś zgodnie z prośbą Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, przeprowadzana jest w całej diecezji zbiórka do puszek z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 15. W dniu 11 czerwca 2011r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie odprawione nabożeństwo ku czci bł. Jana Pawła II, po którym jego relikwie zostaną przeniesione procesyjne do Centrum „Nie lękajcie się”. Podczas Eucharystii o godz. 1200 będą poświęcone nowe obiekty Centrum oraz kościół dolny, w którym zostaną złożone relikwie polskiego papieża. Szczegóły na plakacie.

 16. W ramach programu Małopolska Janowi Pawłowi II zapraszamy na cykl koncertów „Twórczość Henryka Mikołaja Góreckiego w kontekście myśli Jana Pawła II”. Koncert w Krakowie odbędzie się 12 czerwca w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej o godz. 1930. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie „Gościa Niedzielnego”, w którym jest m.in. artykuł o Sercanach pracujących w Chorwacji w kontekście wizyty Benedykta XVI.

 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Emilia Pietras z ul. Gromadzkiej i Józef Misiewicz z ul. Lasówka. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Niech Chrystus Wstępujący do nieba

obdarzy nas swoim błogosławieństwem,

a Matka Boża Płaszowska wyprasza potrzebne łaski

na cały nadchodzący tydzień

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa