Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-06-12 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy okres Wielkanocy. W naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę.

 2. Dzisiaj Ks. Marek Iwański głosi Słowo Boże w sercańskiej parafii pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Binczarowej – w ramach zbierania funduszy na budowę nowego kościoła. Pamiętajmy w naszej modlitwie o mieszkańcach tamtejszej parafii.

 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1730.

 4. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Jest to zarazem 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 1900, a po niej procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się w intencjach Ojca św., o pokój na świecie, o ducha pokuty i wzajemnego przebaczenia, a także za wszystkich ofiarodawców na rzecz budowy nowego kościoła, zarówno z naszej parafii jak i z parafii patronackich Dekanatu Czarny Dunajec, Zator i parafii sercańskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym Nabożeństwie. W zakrystii przed Mszą św. będzie można nabyć specjalne świece na procesję.

  • we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

  • w środę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

  • w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 5. W sobotę 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 1100 młodzież klas trzecich gimnazjum otrzyma sakrament bierzmowania z rąk Księdza Infułata Bronisława Fidelusa. Od środy do piątku trwać będzie Triduum przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu. Młodzież gromadzi się na Mszy św. o godz. 1800. Po Mszy św. odbędą sie próby ceremonii. Obecność kandydatów obowiązkowa! Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 1700. Do udziału w Triduum zapraszamy również rodziców, rodzeństwo i świadków bierzmowania, abyśmy wspólnie mogli wypraszać dla naszych kandydatów potrzebne im Dary Ducha Świętego.

 6. Zapraszamy młodzież do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Koszt pobytu i przejazdu 170 zł. Zapisy w zakrystii. Wszelkie pytania związane z wyjazdem można kierować do ks. Marka i ks. Piotra. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej www.sdm.info.pl

 7. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje do Mucharza w dniach
  13-28 lipca odbędzie się w piątek, 17 czerwca, w kościele parafialnym przy ul. Saskiej o godz. 1900.

 8. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodych do Madrytu zaprasza na loterię fantową, w której będzie można wziąć udział po każdej Mszy św. Los będzie kosztował 5 zł, a do wygrania będą cenne nagrody.

 9. Dziś druga niedziela miesiąca. Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary „Dar Serca” złożone na tacę, a także za wszystkie ofiary przekazywane osobiście, drogą bankową czy też przez przedstawicieli parafii, które wspierają budowę nowego kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak wygląda postęp prac wykończeniowych w nowym kościele, na tzw. dzień otwarty od godz. 1000 do 1730. Przy tej okazji dziękujemy też paniom i panom, którzy w piątek uporządkowali i przygotowali wnętrze kościoła do dzisiejszego otwarcia. Bóg zapłać!

 10. W najbliższych dniach, po raz drugi w tym roku, przyjdą do naszych domów i mieszkań przedstawiciele parafii prosząc – jak to czynią już od lat raz na kwartał – o finansowe wsparcie budowy kościoła. Prosimy przyjmijcie ich życzliwie i ze zrozumieniem – zwłaszcza w tych blokach, gdzie być może do tej pory nie było jeszcze takiej okazji. Wszystkim osobom, które podejmują się trudu zbierania ofiar, jak i wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 11. Jak już było ogłaszane w tym roku Procesja Eucharystyczna przejdzie innymi ulicami niż to było w ostatnich latach. Przejdziemy z procesją ulicami: Przewóz, Rzebika, Łanową, Goszczyńskiego i Saską. Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach: 1. przy ul. Przewóz 27 – odpowiedzialni państwo Jamkowie i sąsiedzi; 2. przy ul. Łanowej 39 – odpowiedzialni państwo Surdzielowie i sąsiedzi oraz siostry Focolare; 3. Przy ul. Goszczyńskiego 7 – odpowiedzialni państwo Jasiewiczowie i sąsiedzi; 4. Przy ul. Saskiej 2 – odpowiedzialni Księża Sercanie i Sercańska Wspólnota Świeckich. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy mieszkańców poszczególnych ulic, na których zostały one usytuowane.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Józef Bułka z ul. Gromadzkiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 

Niech Duch Święty odnawia w nas
łaskę sakramentu bierzmowania
i umacnia swoimi darami do mężnego wyznawania wiary.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa