Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-06-19 Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy jedynego Boga w trzech Osobach.

 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1730.

 3. W tym tygodniu obchodzimy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

  • w piątek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 4. W najbliższą środę przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. dziękczynne za szczęśliwie przeżyty czas nauki w szkole będą odprawiane w następującym porządku:

  • Dla uczniów klas IV, V i VI szkoły podstawowej o godz. 800 w kościele

  • Dla uczniów klas 0, I, II i III szkoły podstawowej o godz. 1015 w kościele

  • Dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej z ul. Goszczyńskiego o godz. 815 w kaplicy przy ul. Lipskiej

 5. W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. będą odprawiane w kościele o godz. 700, 900, 1030, 1200, 1600 i 1900; w kaplicy o godz. 930, 1100 i 1900. Po Mszy św. o godz. 1600 wyruszymy z kościoła w Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy następującymi ulicami: Przewóz, Rzebika, Łanową, Goszczyńskiego i Saską. Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach: 1. przy ul. Przewóz 27 – odpowiedzialni państwo Jamkowie i sąsiedzi; 2. przy ul. Łanowej 39 – odpowiedzialni państwo Surdzielowie i sąsiedzi oraz siostry Focolare; 3. Przy ul. Goszczyńskiego 7 – odpowiedzialni państwo Jasiewiczowie i sąsiedzi; 4. Przy ul. Saskiej 2 – odpowiedzialni Księża Sercanie i Sercańska Wspólnota Świeckich. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy mieszkańców poszczególnych ulic, na których zostały one usytuowane. Zakończenie procesji w kościele parafialnym.

 6. Zapraszamy wszystkich parafian do pobożnego włączenia się w procesję, która jest zewnętrznym wyznaniem wiary i daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. Dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. i Rocznicę Komunii Św. przychodzą w białych strojach. Prosimy mniejsze dzieci: dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Niech w procesji wyjdą wszystkie parafialne sztandary, feretrony i ozdobne poduszki. Przystrójmy okna naszych mieszkań obrazami i symbolami eucharystycznymi. Niech to nasze wspólne zaangażowanie stanie się świadectwem przywiązania do naszej chrześcijańskiej tradycji.

 7. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe w kościele o godz. 1730 połączone będzie z procesją eucharystyczną.

 8. W przyszłym tygodniu przypada dzień imienin ks. Piotra Chmieleckiego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową w najbliższy piątek, 24 czerwca, o godz. 1800.

 9. Decyzją Księdza Prowincjała z dniem 30 czerwca naszą parafię opuszcza ks. Marek Iwański. Już dzisiaj dziękujemy mu na posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Msza św. dziękczynna i pożegnalna zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę w kaplicy o godz. 930, a w kościele o godz. 1200. Na jego miejsce został mianowany ks. Mariusz Wrzesiński – neoprezbiter. Informujemy również, że nominację do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii otrzymał ks. Aleksander Łukasik.

 10. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na Sercańskie Dni Młodych do Pliszczyna w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Można zapisywać się w zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających odbędzie się we wtorek, 21 czerwca, o godz. 1900 w kościele. Tam też należy dokonać wpłaty za pobyt i przejazd – 170 zł.

 11. Spotkanie dla wyjeżdżających na Światowe Dni Młodych do Madrytu odbędzie się w środę, 22 czerwca, o godz. 1845 w kościele parafialnym.

 12. Młodzież, która wyjeżdża na Światowe Dni Młodych do Madrytu serdecznie zaprasza dzisiaj po Mszach św. na loterię fantową przed kościołem i kaplicą. W imieniu młodzieży dziękujemy za okazane serce i wsparcie!

 13. Bardzo gorąco dziękujemy za wszystkie ofiary przekazywane osobiście, drogą bankową czy też przez przedstawicieli parafii, które wspierają budowę nowego kościoła. W tych dniach, po raz drugi w tym roku, przyjdą do naszych domów i mieszkań przedstawiciele parafii prosząc o finansowe wsparcie tego dzieła. Prosimy przyjmijcie ich życzliwie i ze zrozumieniem – zwłaszcza w tych blokach i domach, gdzie być może do tej pory nie było jeszcze takiej okazji. Wszystkim osobom, które podejmują się trudu zbierania ofiar, jak i wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny

obdarzy nas swoim błogosławieństwem

na każdy dzień nowego tygodnia.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa