Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-06-26 13 niedziela zwykła

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, dni szczególnej wdzięczności za dar Eucharystii. Zapraszamy do udziału w kończących się już nabożeństwach czerwcowych połączonych z Procesją Eucharystyczną o godz. 1730.

 2. Raz jeszcze składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała i swoim zaangażowaniem przyczynili się do godnego przeżycia Procesji Eucharystycznej.

 3. W tym tygodniu obchodzimy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

  • w środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

  • w czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci

  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszej parafii i Zgromadzenia Księży Sercanów. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze św. wynagradzające w kościele o godz. 700, 900, 1630 i 1800; w kaplicy o godz. 1900. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 800. Okazja do spowiedzi w kościele od godz. 1600, w kaplicy od godz. 1830. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano
   o godz. 700. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i czuwanie przed cudownym wizerunkiem MB Płaszowskiej. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 2100.

 4. W przyszłą niedzielę, 3 lipca, obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestniczący w tym dniu we Mszy św. w kościele parafialnym mogą zyskać odpuszczenie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.). Zachęcamy do skorzystania z przywileju jaki daje odpust. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1200. Przewodniczył jej będzie ks. kanonik Michał Kliś – dziekan dekanatu Czarny Dunajec, który wspiera budowę naszego nowego kościoła. Słowo Boże będzie głosił ks. Ryszard Krupa – sercanin. Po Mszy św. procesja eucharystyczna przed kościołem. Bardzo prosimy o włączenie się w jej przeprowadzenie podobnie jak w Boże Ciało: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami, feretrony, sztandary i chorągwie.

 5. Informujemy, że w czasie wakacji, czyli w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu odprawiane będą w kościele o godz. 700 i 1800; w kaplicy o godz. 1900. W niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1930 w kościele, zaś wieczorna Msza św. w kaplicy odprawiana będzie o godz. 1900.

 6. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 1600 – 1800 i w soboty w godz. 800 – 1000.

 7. W tym tygodniu Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego będzie nieczynna.

 8. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to szczególna forma rekolekcji w drodze. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski oraz indywidualne osoby włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów. Niech nie zabraknie w tej grupie również przedstawicieli naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą oraz bezpośrednio u księdza proboszcza.
  pielgrzymka.scj.pl

 9. Uczestników pielgrzymki do Ziemi św. zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się we wtorek, 28 czerwca, o godz. 1900 na plebanii.

 10. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary, które wspierają budowę nowego kościoła. Polecamy to nasze wspólne dzieło modlitewnej pamięci, aby zamierzone prace mogły być bez przeszkód kontynuowane. Obecnie projektowana jest balustrada na balkonie i poręcze na schody, trwają równocześnie prace nad wykonaniem oświetlenia oraz kotłowni.

 11. Dziękujemy za kwiaty przynoszone dla upiększenia naszej świątyni.

 12. Rozpoczął się czas wakacji – odpoczynku i wspólnych wyjazdów. Przypominamy i zachęcamy, aby niezależnie od miejsca gdzie będziecie spędzać piękne chwile nie zapominać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Rodzice, którzy z woli Bożej są pierwszymi wychowawcami, mają prawo życzyć sobie, aby ich dziecko w czasie zorganizowanego wypoczynku uczestniczyło w niedzielnej Mszy św. Propozycja prośby do opiekunów zamieszczona jest w gablocie i poniżej (do ściągniecia i wypelnienia:
  {phocadownload view=file|id=35|text=Prośba o uczestniczenie dzieci w Mszy św na wakacjach|target=t}

 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Bogdan Prochowski z ul. Płaszowskiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 14.  

  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli.
  Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na urlopy
  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

   

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa