Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-07-10 15 Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w kościele i w kaplicy odprawiane są według porządku wakacyjnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą wieczorną. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 1730.

 2. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – Święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy

  • we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

  • w środę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

   Jest to zarazem 13 dzień miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na kolejne czuwanie fatimskie, które rozpocznie Msza św. o godz. 1900. W dalszym programie czuwania modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej i procesja różańcowa z figurą Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się w intencji Ojca Świętego, o pokój na świecie, o ducha pokuty i wzajemnego przebaczenia, a także za wszystkich ofiarodawców na rzecz dzieła budowy nowego kościoła, zarówno z naszej parafii, jak i z parafii patronackich Dekanatu Czarny Dunajec i Zator oraz parafii Sercańskich. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Będzie również możliwość nabycia specjalnych lampionów procesyjnych.

  • w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

  • w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)

 3. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to szczególna forma rekolekcji w drodze. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski oraz indywidualne osoby włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów (zobacz: www.pielgrzymka.scj.pl). Niech nie zabraknie w tej grupie również przedstawicieli naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą oraz bezpośrednio u księdza proboszcza.

 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na budowę nowego kościoła oraz za ofiarę kwartalną przekazaną osobiście, drogą bankową lub na ręce przedstawicieli parafii. Dziękujemy osobom, które te ofiary zbierają.

 5. Przypominamy i zachęcamy, aby w czasie wakacji nie zapominać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św., oraz o czytaniu prasy katolickiej. W ostatnim „Gościu Niedzielnym”: wzruszające świadectwo rodziców chorego Adasia, który nauczył ich większej miłości; o oczyszczonych z zarzutów członkach byłej Komisji Majątkowej i o milczeniu mediów w tej sprawie.

 6. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki: Irena Wójcik z ul. Przewóz, oraz Maria Pacura z ul. Myśliwskiej. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy
radosnego świętowania Dnia Pańskiego.
Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na urlopy
życzymy dobrej pogody, błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa