Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-07-24 17. Niedziela Zwykła

 1. Zbliżamy się powoli do półmetka wakacyjnego wypoczynku. Niech ten czas, choć może ostatnio nazbyt deszczowy, przybliża nas jednak do Boga, którego ślady tak bardzo widoczne są w odwiedzanych przez nas zakątkach całego świata. Wszystkich parafian pozostających w domach zapraszamy na nasze nabożeństwa, które odprawiają się wg wakacyjnego porządku. Dziś Nieszpory Niedzielne w kościele o godz. 1730. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 2. Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza z Filipin – ks. Janusza Burzawę ­– sercanina, który w kościele parafialnym głosi słowo Boże oraz po każdej Mszy św. organizuje loterię fantową. Dzisiejsza taca jak również dochód z loterii fantowej przeznaczone będą na cele misyjne.

 3. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji po wieczornej Mszy św., zarówno w kościele jak i w kaplicy, poświęcimy samochody i inne pojazdy ustawione na parkingu. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie o bezpieczeństwo podróżujących.

  • we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Są oni patronami chrześcijańskich Rodziców, a także Babć i Dziadków. Wszystkim Rodzicom, Babciom i Dziadkom życzymy zatem opieki ich świętych patronów oraz życzliwości dzieci i wnuków.

  • w piątek – wspomnienie św. Marty

 4. Nowenny do Matki Bożej: w środę o godz. 1730 w kościele i w sobotę o godz. 1830 w kaplicy.

 5. W dniach 2 – 4 września 2011r. organizujemy pielgrzymkę na trasie: Krzeszów, Jelenia Góra, Karpacz, Książ i Henryków. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 6. Duszpasterstwo Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego zaprasza na
  Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 30 lipca br. W czasie pielgrzymki będzie możliwość oddawania krwi tak bardzo potrzebnej dla ratowania życia i zdrowia. Program wywieszony jest w gablocie.

 7. „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym budowę kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

 8. Bardzo gorąco dziękujemy za wszystkie dary dla niemowląt. Ofiarowane ubranka, pampersy i inne rzeczy zostaną w tym tygodniu dostarczone przy przedstawicieli Caritas naszym najmłodszym i najbardziej potrzebującym parafianom. „Bóg zapłać” za okazane serce.

 9. Zachęcamy, do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” płyta CD z utworem „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego; a także artykuł kiczu religijnym, czyli jakie znaczenie w naszej religijności ma plastikowa butelka w kształcie figurki Matki Bożej.

 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Helena Kołodziejczyk z ul. Stróża Rybna. Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli.

Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego odpoczynku niech Pan nam błogosławi,

a Maryja otacza swoją opieką.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa