Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2011-07-31 18. Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczynamy sierpień – wyjątkowy miesiąc pod względem historycznym i religijnym. W sierpniu ze wszystkich zakątków Polski tysiące pielgrzymów podążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pieszej wędrówki w różnych intencjach. Odpowiadamy też na apel biskupów mobilizujący wszystkich Polaków do modlitwy o trzeźwość naszego narodu, a także do zachowania czasowej lub całkowitej abstynencji ofiarowanej w intencji wyzwolenia kogoś z nałogu pijaństwa. Na bocznym ołtarzu w kościele wystawiona jest Księga trzeźwości. Można wpisać się do niej po Mszy św. Zachęcamy do podjęcia tego wyrzeczenia dla kogoś lub dla siebie samego.

 2. Dziś Nieszpory Niedzielne w kościele o godz. 1730.

 3. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św.. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła

  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

  • w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  • w czwartek – Godzina Święta o godz. 1700, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie.

  • w piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 700, 1630 – dla dzieci i o 1800; w kaplicy o godz. 1900. Odwiedziny chorych od godz. 800. Okazja do spowiedzi w kościele od godz. 1600; w kaplicy od godz. 1830.

  • w sobotę – po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i czuwanie przed cudownym wizerunkiem MB Płaszowskiej. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 2100.

 5. W środę na Mszy św. wieczornej w kościele będziemy gościli międzynarodowy zespół muzyki klasycznej z Rosji „Gloria”, który zaśpiewa części stałe, a po Mszy św. kilka utworów muzyki klasycznej najwybitniejszych kompozytorów: Bacha, Mozarta, Chopina, Beethovena, Szymanowskiego, Czajkowskiego i Rachmaninowa. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej wyjątkowej Mszy św. ku czci Matki Bożej, a następnie w krótkim koncercie. Taca zbierana w czasie tej Mszy św. przeznaczona będzie na finansowe wsparcie zespołu.

 6. W przyszłą niedzielę – I niedzielę miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych w kościele po Mszy św. o godz. 700, w kaplicy po Mszy św. o godz. 930. Zapraszamy wszystkich Członków Żywego Różańca.

 7. W dniach 2 – 4 września 2011r. organizujemy pielgrzymkę na trasie: Krzeszów, Jelenia Góra, Karpacz, Książ i Henryków. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, a zapisy w zakrystii.

 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary duchowe i materialne wspierające budowę kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o 150. rocznicy objawień Matki Bożej na Wiktorówkach oraz rozmowa z ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Hanną Suchocką, o miłości do Kościoła, kobiecej dyplomacji i sumieniu polityka.

 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Jan Konieczny
  z ul. Glinianej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli.

Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego odpoczynku niech Pan nam błogosławi,

a Maryja otacza swoją opieką.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa