Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa

 

Wzorem wydarzeń z poprzednich lat została zorganizowana Droga krzyżowa ulicami Płaszowa, która odbyła się 1. kwietnia w Niedzielę Palmową.

 W role Szymona z Cyreny, św. Weroniki oraz Jezusa i Maryi wcieliła się młodzież z naszej parafii. Spod kościoła parafialnego wyruszyliśmy o godzinie 20:00, by po kilkudziesięciu minutach zakończyć naszą drogę krzyżową w kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej przy ul. Lipskiej. Rozważania dotyczyły życia codziennego i skłoniły zebranych wiernych do refleksji. W atmosferze chłodnego wieczoru pochyliliśmy się nad cierpiącym Chrystusem, by przygotować się na nadchodzące święta Wielkanocne.

Mężczyźni mogli także nieść krzyż, by choć w pewnym stopniu przeżyć to, co przeżył Jezus, niosąc krzyż na Golgotę. Po przejściu 14. stacji zatrzymaliśmy się na chwilę w kaplicy, by krótko się jeszcze pomodlić. W ten sposób weszliśmy w obchody Wielkiego Tygodnia, który zakończy się radosnym świętem Zmartwychwstania Pańskiego.


Droga krzyżowa, w takiej (scenicznej) formie mogła się odbyć dzięki dużemu zaangażowaniu "zjadnoczonej młodzieży" z kręgu biblijnego młodych oraz ruchu sercańskiej młodzieży oraz gościnnie państwu Stawarz. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujmy!!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa