Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa

 

Wzorem wydarzeń z poprzednich lat została zorganizowana Droga krzyżowa ulicami Płaszowa, która odbyła się 1. kwietnia w Niedzielę Palmową.

 W role Szymona z Cyreny, św. Weroniki oraz Jezusa i Maryi wcieliła się młodzież z naszej parafii. Spod kościoła parafialnego wyruszyliśmy o godzinie 20:00, by po kilkudziesięciu minutach zakończyć naszą drogę krzyżową w kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej przy ul. Lipskiej. Rozważania dotyczyły życia codziennego i skłoniły zebranych wiernych do refleksji. W atmosferze chłodnego wieczoru pochyliliśmy się nad cierpiącym Chrystusem, by przygotować się na nadchodzące święta Wielkanocne.

Mężczyźni mogli także nieść krzyż, by choć w pewnym stopniu przeżyć to, co przeżył Jezus, niosąc krzyż na Golgotę. Po przejściu 14. stacji zatrzymaliśmy się na chwilę w kaplicy, by krótko się jeszcze pomodlić. W ten sposób weszliśmy w obchody Wielkiego Tygodnia, który zakończy się radosnym świętem Zmartwychwstania Pańskiego.


Droga krzyżowa, w takiej (scenicznej) formie mogła się odbyć dzięki dużemu zaangażowaniu "zjadnoczonej młodzieży" z kręgu biblijnego młodych oraz ruchu sercańskiej młodzieży oraz gościnnie państwu Stawarz. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujmy!!

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa