Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Dwudniowy spacer

Po przynajmniej kilku zapytaniach odnośnie możliwości zorganizowania wspólnego „wypadu” ks. Moderator zlitował się nad swoimi owieczkami i odpowiedział na ich wołanie (beczenie…;) organizując wyprawę w Beskid Wyspowy. Jednak nie była to, jak wręcz tradycyjnie Węglówka, ale okolice Limanowej. Niestety prawie w ostatniej chwili okazało się, że z naszej ponad 20-osobowej grupy jedynie 3 osoby chcą na łonie natury spędzić weekend. Inni byli przeszkodzeni: nauka, choroby, dodatkowe zajęcia, itp., itd., ….

Nasza wielka przygoda w Beskidach rozpoczęła się na ul. Ogrodowej w Krakowie i wyjazdem busem do Limanowej w piątek (23.09.2011) ok. 14.00. Na miejscu byliśmy dopiero przed 17.00 i nasze kroki skierowaliśmy wpierw na „Miejską Górę”, gdzie znajduje się najwyższy w Polsce krzyż; dalej Łysa Góra (781); Szałasz Zachodni (861) i Korab (721) z cmentarzem żołnierzy z I Wojny Światowej. Kolejnym celem miała być już Jaworzna, miejsce naszego noclegu. Ale co się okazało: nikt nie znał drogi! Na szczęście znaleźliśmy jakiś rowerowy szlak do Laskowej i w towarzystwie latarek grzecznie zeszliśmy w dół. Na dole z odsieczą przybyła autem Pani Olszewska (mama ks.  Michał Olszewskiego scj -przyp. red.) U Państwa Olszewskich czekała na nas kolacja i wygodne łóżka - z racji mało licznej grupy (pierwotny plan to były karimaty ;) Wieczór spędziliśmy na rozmowach o ewangelizacji nadmorskiej i ŚDM w Madrycie zważywszy na to, że syn Gospodarzy-Wojciech również uczestniczył w wyjeździe do Hiszpanii zorganizowanym przez naszą parafię.

Drugiego dnia, po obfitym śniadaniu, opracowaliśmy trasę. Trzeba otwarcie przyznać, że nie była za ambitna: powrót na Korab i Szałasz Zachodni, a następnie przez Groń (746) udaliśmy się zielonym szlakiem do Łososiny Górnej, gdzie prawie jak na zawołanie, złapaliśmy busa do Miasta Królów Polskich-Krakowa. Na zakończenie w kaplicy na plebanii wspólnie modliliśmy się na Eucharystii. Dziękujemy Panu Bogu za wspaniałą pogodę, wyśmienite humory i naszych dobroczyńców – Państwa Olszewskich!!!

Deo gratias+

Ruch Sercańskie Młodzieży
 
Ruch Sercańskiej Młodzieży

Zapraszamy na spotkania w czwartki od godz. 19:00.
Prowadzący ks. Grzegorz.

Będzie...

25-09 14:00 - 18:00
Rycerski Piknik Parafialny


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa