Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Czuwanie z Janem Pawłem II

W nocy, z soboty na niedzielę (z 22 na 23 października) grupa młodzieży z naszej parafii, wraz z ks. Łukaszem Grzejdą uczestniczyła w Sercańskim Czuwaniu Młodzieży, które odbyło się we Florynce. Czuwanie zatytułowane było „W komunii z MIŁOŚCIĄ” i prowadzone w oparciu o nauczanie bł. Jana Pawła II, z racji, że 22 października pierwszy raz obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie błogosławionego Papieża.

Czuwanie rozpoczęło się od prezentacji wszystkich grup młodzieżowych. Każda grupa przedstawiła plakat ilustrujący jej działalność w parafii. Ksiądz Jarek Grzegorczyk SCJ nie szczędził uszczypliwych i zabawnych komentarzy, ale podkreślił też dużą rolę grup młodzieżowych w życiu naszych parafii. Szczególną uwagę zwrócono na mniejsze społeczności – m.in. z Bieńkówki, Fajsławic i Binczarowej.

Kolejnym punktem czuwania była konferencja ks. Eugeniusza Kowalskiego SCJ połączona z prezentacją myśli Jana Pawła II. Niespodzianką była możliwość uczczenia relikwii Błogosławionego – różańca oraz piuski. Historię różańca przedstawił (w nagranej specjalnie dla uczestników czuwania wypowiedzi) ks. kard. Stanisław Nagy.

Nabożeństwo pokutne zatytułowane „Przebłaganie miłości” poprzedzone było pantomimą przygotowaną przez grupę młodzieży z Florynki oraz nietypowym, połączonym ze spektaklem, rachunkiem sumienia, który przeprowadził (odpowiedzialny również za organizację i prowadzenie całego czuwania) ks. Darek Lewczak SCJ. W czasie Sakramentu Pokuty czytane było Słowo Boże, a każdy z uczestników miał okazję złożenia listu uwielbienia do Pana Jezusa.

Następnie udaliśmy się do pobliskiej szkoły na poczęstunek – ten punkt programu nazwany został „Miłość, która pokrzepia”. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Księdza Prowadzącego, nie był nim de volaille z frytkami, ale równie pyszny i sycący po długim wieczorze bigos.

O północy rozpoczęła się uroczysta niedzielna Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jacek Szczygieł SCJ prosząc młodzież o codzienne życie zgodne z nauczaniem Kościoła. Ostatnią częścią spotkania było uwielbienie, podczas którego odczytano listy uczestników czuwania skierowane do Jezusa. W szczególnej atmosferze pełnej zapachu i dymu kadzidła podchodziliśmy wszyscy do Jezusa Eucharystycznego składając Mu hołd.

Całość czuwania przygotowała młodzież z Florynki, Węglówki i Binczarowej, a swoim pięknym śpiewem uświetnił chór „Płomień” z Płaszowa.

 

Ruch Sercańskie Młodzieży
 
Ruch Sercańskiej Młodzieży

Zapraszamy na spotkania w czwartki od godz. 19:00.
Prowadzący ks. Grzegorz.

Będzie...

25-09 14:00 - 18:00
Rycerski Piknik Parafialny


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa