Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Czuwanie w Bełchatowie

Nasza wspaniała sercańska młodzież miała okazje wziąć udział w czuwaniu pt. "Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi", które odbyło się w Bełchatowie, w nocy z 10 na 11 maja. Zaraz po błogosławieństwie od księdza proboszcza wyjechaliśmy z parkingu przy Kościele ok. 15:00. Nasza grupa liczyła 21 osób.

Podczas drogi świetnie się bawiliśmy, szybko upłynął czas. Wreszcie dojechaliśmy. Czuwanie rozpoczęło się o 19 przywitaniem grup. Potem wysłuchaliśmy konferencji ks. Radka Warendy, pt. "Jan Paweł Drogi, Jezus Chrystus Pierwszy". Następnie przyszedł czas na świadectwa, pierwszymi gośćmi byli małżonkowie; Karolina i Marcin Truchlowie. Opowiedzieli nam o tym, że pomimo wielu trudności, na które natrafili potrafili znaleźć Boga i teraz żyją razem z nim. Kolejnym gościem był Piotr Chomicki. Pielgrzymował on pieszo z Polski do Kibeho w Rwandzie (Afryka). Na nogach pokonał 6200km. Zajeło mu to 11 miesięcy, ale osiągnął swój cel. To pomogło mu odkryć swoją wiarę.

Był też oczywiście czas na posiłek. Zaserwowano nam pyszny gorący żurek, ciasto i ciepłą herbatkę. Nie zabrakło też świetnej zabawy, mogliśmy porozmawiać z ludźmi z innych miast, pograć w piłkarzyki oraz w bilarda.

Pełni energii po przerwie, poszliśmy oglądnąć pantomimę "Syn marnotrawny", było to przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania. Wystawili ją członkowie Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądaliśmy się temu. Następnie nadszedł czas adoracji Najświętszego Sakramentu podczas której była możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Wreszcie przyszedł najważniejszy moment - Eucharystia, na którą wszyscy czekaliśmy. Celebrował ją ks. Dariusz Salamon, a kazanie powiedział ks. Bartłomiej Król. Na zakończenie czuwania każdy z nas dostał prezent – różaniec, który pomoże nam w trudnych chwilach. Wyczerpani, lecz wypełnieni Bożą łaską wróciliśmy do Krakowa około 6.30.  

Ruch Sercańskie Młodzieży
 
Ruch Sercańskiej Młodzieży

Zapraszamy na spotkania w czwartki od godz. 19:00.
Prowadzący ks. Grzegorz.

Ostatnie zdjęcia

Dróżkami do Pana Jezusa

Dróżkami do Pana Jezusa
3 maja 2024

Imieniny ks. Wojciecha 2024

Imieniny ks. Wojciecha
21 kwietnia 2024

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa