Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Spotkanie ze starą gwardią

Dnia 5 czerwca 2006r. o godz. 19:30 odbyła się w kościele (ze względu na nadzwyczajną frekfencję) msza św. RSMu, na którą zostali zaproszeni wszyscy (wraz z założonymi rodzinami), którzy w Krakowie - Płaszowie otrzymali łaskę podążania ścieżką Ruchu Sercańskiej Młodzieży.

Celem mszy i spotkania po niej była integracja osób, które do RSMu należały, należą lub chcą wstąpić. I tak, naszą ścieżkę niegdyś wydeptywali: Agnieszka, Ania (Mudi), Ania i Iza, Magda, Marysia, Patrycja oraz Wojtek z Magdą (która też należała do RSMu, choć nie w Krakowie). Z członków Ruchu przybyli Jacek, Marcin i Monika, a Dorota, Kinga i ja stanowiliśmy najmłodszy rocznik RSMu. Nie zabrakło też sympatyków, Agnieszki, Kamila i Magdy.

Po mszy św., podczas spotkania w refektarzu na plebanii, połączonego z małym poczęstunkiem, ksiądz Przemek nie ukrywał jego reklamowego charakteru. Miał nadzieję, że ktoś z naszych gości podzieli się świadectwem: co mu dał bądź zabrał RSM oraz czy warto doń wstępować, czy raczej nie, które mogłoby zaważyć podczas decyzji naszych sympatyków. W związku z tym, że niczyjej refleksji się nie doczekaliśmy, ksiądz zapytał naszych poprzedników, czy ktoś z nich nie mógłby napisać takiego świadectwa na stronę internetową. Co z tego wyjdzie, zobaczymy.

Gdy już powoli zaczynaliśmy się rozchodzić, ks. Przemek zaproponował, by co rok organizować wspólne spotkanie takiego typu. Nasi poprzednicy otrzymali propozycję, by skontaktować się z osobami, które z pewnych względów nie pojawiły się na spotkaniu i zachęcili ich do uczestnictwa.

Mamy ogromną nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze obszerniejszym gronie.

 

Ruch Sercańskie Młodzieży
 
Ruch Sercańskiej Młodzieży

Zapraszamy na spotkania w czwartki od godz. 19:00.
Prowadzący ks. Grzegorz.

Będzie...

25-09 14:00 - 18:00
Rycerski Piknik Parafialny


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa