Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Młodzież w Pliszczynie

Jak co roku, od 18 lat, w Pliszczynie odbył się SDM, czyli Sercańskie Dni Młodych (27.06-02.07.2011 r.). Tradycyjnie zjeżdża się w to miejsce bardzo wielu młodych ludzi z różnych rejonów Polski, szczególnie z   parafii „sercańskich”.  Kolejny raz na Lubelszczyźnie zameldowała się liczna grupa Płaszowiaków (40 osób).
Sercańskie Dni Młodych, jest to czas, kiedy Bóg obdarowuje szczególną łaska,  jest to czas radości , również wielu przemyśleń, a także wyborów. SDM jest to czas gdzie zagubione osoby mogą odnaleźć swoją drogę…,

gdzie niewierzący mogą się nawrócić, gdzie wątpiący mogą na nowo odkryć Boga.


Na tegoroczny zjazd zaplanowane było wiele atrakcji takich jak koncert, występ kabaretu, dyskoteka itp.  Ale również zostało zaproszonych wiele osób sławnych i tych o których nikt z nas nie słyszał. Mięliśmy okazje wysłuchać wielu świadectw i historii. Gościła u nas Monika Kuszyńska - była wokalistka zespołu Varius Manx, która na skutek wypadku
wylądowała na wózku inwalidzkim. Wysłuchaliśmy również Ewy Gorzelak-aktorki grającej między innymi w serialu "M jak Miłość" , współzałożycielki fundacji „NASZE DZIECI”. Opowiedziała nam o chorobie swojego synka i o wielu przeszkodach życiowych. Aczkolwiek największym zaskoczeniem były świadectwa przedstawione przez byłych więźniów,
którzy opowiadali o swoich przeżyciach i o tym jak Bóg działał i działa w ich życiu.


Każdego popołudnia uczestniczyliśmy w różnego rodzaju warsztatach  w tym roku do wyboru mięliśmy : zumbe , taniec izraelski, beat box, warsztaty aktorskie, teatralne, poetyckie, psychologiczne. Nie zabrakło nutki rywalizacji, a mianowicie mogliśmy stoczyć bój w wielu dyscyplinach sportowych.


Zaszczytem było celebrowanie Mszy św. przez bp. Józefa Wróbla-który wygłosił długie, lecz piękne kazanie. Każdy dzień kończył się „bajką na dobranoc”.

 

Jadąc tam z uśmiechem można zobaczyć, że wiara nie gaśnie, nie ustaje  wręcz przeciwnie-jest ogromna, tak jak ogromny jest nasz tatuś-BÓG! Piękne jest to że tak wiele głównie młodych osób spotyka się  w takim miejscu by wspólnie się poznać oraz modlić. U każdego w życiu przychodzą chwile zwątpienia, pustki także jeżeli chodzi o wiarę. SDM to są idealne chwile by wzmocnić swoją wiarę i jej fundamenty, by zatrzymać się i przemyśleć, i pójść drogą Boga.

 

Momentami bywało ciężko ponieważ pogoda niezbyt dopisała , niektórym przemokły namioty, ubrania, buty, pomimo tego nikt się nie poddawał i z uśmiechem na twarzach staraliśmy się wykorzystywać wszystkie punkty zaplanowane w dany dzień.

 

Wiara w Boga jest cudowna tylko musimy się na nią otworzyć, na nią i na Boga ,który przy nas jest i nie pozwoli by stała się nam krzywda. Niestety tegoroczny SDM jest już przeszłością , ale i  przeszłością której nikt  z nas nie wymaże z pamięci...
"IDZCIE I CZYŃCIE..."

 

Wasza naczelna pisarka ;) Estera

 

Bardzo serdecznie gratuluję Partycji Dubiel, Karolinie Curyło, Ance Glinie, Ewelinie Rybce (Rybci;) i Ani Rożkiewicz oficjalnego wstąpienia do Ruchu Sercańskiej Młodzieży podczas Sercańskich Dni Młodych. W tym roku stanowiliśmy największa kolonię w tej grupie. Bogu niech będą za to dzięki!

Ks. Piotr

Ruch Sercańskie Młodzieży
 
Ruch Sercańskiej Młodzieży

Zapraszamy na spotkania w czwartki od godz. 19:00.
Prowadzący ks. Grzegorz.

Będzie...

25-09 14:00 - 18:00
Rycerski Piknik Parafialny


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa