Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Pierwsze w tym roku SPOTKANIE WSPÓLNOTOWE!

Dnia 9.09.2011 r. w naszej parafii odbyło się pierwsze spotkanie wspólnotowe czyli tzw.”wieczorek pogodny”. Wszystko rozpoczęło się ok. godz.19.00 wieeelkim szokiem dla całej kadry animatorskiej i moderatorskiej Smile.

Było nas tak dużo (ok.50 osób), że nie byliśmy w stanie zmieścić się w naszej salce. Na szczęście nie było jeszcze bardzo ciemno, więc udaliśmy się na plac przed plebanią. (Tu dziękujemy serdecznie męskiej części naszej grupy za szybkie przeniesienie ławek!). Rozpoczęliśmy (z lekkim opóźnieniem) modlitwą i usiedliśmy by rozpocząć wspólną zabawę.

 

Na początku każdy z nas odpowiedział na pytania: -jaki/a jestem? –co mam? –co lubię? Utrudnieniem był fakt, iż każda z tych odpowiedzi musiała zaczynać się na pierwszą literę imienia danej osoby. (np. an. Ania jest aspołeczna, ma astmę i lubi antybiotyki –oczywiście to był tylko taki przykładSmile )

Kolejną zabawą był „koc”, który sprawdził jak zapamiętaliśmy swoje imiona podczas wcześniejszego przedstawiania. Wygrała drużyna Ani, choć drużyna Sylwi miała tylko 5 osób mniej.

Największym zaangażowaniem cieszyła się zabawa „biegnie, biegnie mały osioł” w którą bawiliśmy się z tego powodu kilka razy. Po niej była już ostatnia, w której każdy z nas mógł wczuć się w rolę bardzo wszechstronnego muzykanta i zaprezentować jak wspaniale umie grać.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą a następnie ogłoszeniami na temat wyjazdu integracyjno-rekolekcyjnego do Węglówki, z którego relacja już wkrótce!

 

an. Sylwia

 

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa