Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Scholka w Węglówce 2008

Już tradycją w naszej parafii stały się wyjazdy scholii na wakacje z Bogiem. Każdy wyjazd jest inny, każdy ma swoje atrakcje i niezapomniane chwile. W zeszłym roku widziano nas w Świnoujściu a dokładnie na plaży, gdzie godzinami doświadczaliśmy piękna i radości naszego morza. Koła ratunkowe towarzyszyły nam dosłownie wszędzie nawet w kościele i właśnie po tym rozpoznawano naszą Scholę z Płaszowa.

Pobyt w Węglówce to zupełnie coś innego. Piękny krajobraz tyle że góry trochę zasłaniają. Nas to jednak nie zrażało i każdego dnia zażywaliśmy górskiego powietrza i kąpieli w górskim potoku. Było wiele zabawy, wiele radości, wiele sportu, gimnastyki itd. Najcenniejsze było to, że mieliśmy swój własny dom, Dom rekolekcyjny i czuliśmy się swobodnie. Nie zapomnieliśmy o modlitwie porannej i wieczornej oraz przy posiłkach, ale najważniejszym punktem dnia była Msza święta. Do niej to przygotowywaliśmy się solidnie poprzez śpiew i inne posługi.

„Tego jeszcze nie było” powiedział ktoś trochę zgorszony zobaczywszy małe dziewczynki dzwoniące i służące do Mszy św. To prawda, to był nasz nowy eksperyment, który się naprawdę udał. Trzeba było widzieć jak te małe dziewczynki z wielkim zaangażowaniem, z wielką pobożnością i szacunkiem podchodziły do ołtarza. Nie musiał ksiądz robić wszystkiego sam. Poczuliśmy, że wszyscy bierzemy udział we Mszy św., wszyscy mamy wpływ na piękno liturgii. Nie było widać znudzenia, zniechęcenia, obojętności – wszystko stawało się każdego dnia fascynacją i zaciekawieniem. Obawiamy się tylko jednego żeby scholka nie chciała „wygryź” naszych ministrantów. Ale to chyba od nich też zależy.

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa