Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Wakacje w Koszycach Małych

W dniach 24 lipca – 1 sierpnia 2009 r. grupa 12 ministrantów z naszej parafii wzięła udział w wyjeździe formacyjno-wypoczynkowym w Koszycach Małych k. Tarnowa.  Zamieszkaliśmy w pięknym domu rekolekcyjny prowadzonym przez Księży Sercanów. Czas naszego pobyty wypełniała przede wszystkim codzienna Eucharystia z kazaniem, podczas których starałem się przybliżać postacie świętych patronów ministrantów.

W homiliach starałem się akcentować cechy i postawy: św. Dominika Savio, św. Stanisława Kostki, św. Jana Berchmansa i św. Alojzego Gonzagi, które powinny być szczególnie bliskie współczesnym ministrantom. Nie zabrakło również gier sportowych, meczów piłki nożnej, quizów religijnych, wędrówek po okolicznych szlakach, czy kąpieli w Tarnowskich basenach.  Z różnorodnych punktów programu podczas naszego pobytu w Koszycach chyba z największym entuzjazmem została przyjęta „szansa na sukces”, czyli indywidualny konkurs śpiewu karaoke.

Naszymi wspólnymi celami, które założyliśmy sobie w dniu  przyjazdu do Koszyc Małych była chęć pogłębienia osobistej relacji do Pana Boga, pragnienie zacieśnienia więzi ludzkich pomiędzy  ministrantami, jak również odpoczynek. Mam nadzieję, że te cele udało się na różne sposoby zrealizować, w czym mieli również udział moi pomocnicy-opiekunowie. Bardzo serdecznie dziękuję Agacie Lendzie oraz Zbyszkowi Kryjomskiemu za pracę i wysiłek włożony w organizację wyjazdu ministrantów z naszej parafii.
Ks. Piotr Chmielecki SCJ

 

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa