Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

W imię Jezusa!

Pod takim hasłem 48 dzieci z naszej parafii przeżywało wakacyjny wypoczynek zorganizowany dla ministrantów, scholi i małych misjonarzy w Bytowie w dniach 11-20 lipca 2010 r. Wspaniała pogoda, piękno natury oraz otwarte serca dzieci na poznawanie życia i wiary pierwszych chrześcijan pozwoliły nam przeżyć piękne wakacje, które  z pewnością na długo pozostaną we wspomnieniach.

 

 

 

Bytów to miasto liczące 17 tys. mieszkańców, położone na Kaszubach, odległe ok. 100 km od Gdańska. Największym skarbem historycznym miasta jest zamek krzyżacki, którego zwiedzanie było oczywiście w programie naszego pobytu. Wysokie temperatury spowodowały, że z wielką ochotą korzystaliśmy z uroku miejskiego kąpieliska umiejscowionego nad jeziorem „Jeleń”. Nie zabrakło również wycieczki i kąpieli nad Morzem Bałtyckim. Wydarzeniem, które wywołało wiele emocji i zabawy była wizyta w siedzibie straży pożarnej, gdzie dzieci mogły m.in. wsiadać do wozów bojowych, przymierzać stroje strażaków, włączać syreny itp. W bezpośredniej okolicy naszej bazy noclegowej-internatu znajdował się boisko „Orlik 2012”, z którego też w miarę możliwości korzystaliśmy. Jak to zwykle bywa, obowiązkowo!, odbyły się też dyskoteki. Najdalsza nasza wycieczka była do Gdańska, gdzie na początku zwiedzaliśmy Dwór Artusa, a po spacerze po starówce wsiedliśmy na statek płynący na Westerplatte. Tam pod pomnikiem polskich ofiar wojen pomodliliśmy się za naszą ojczyznę, po czym nastąpił długo wyczekiwany moment wizyty w słonej wodzie :D.

W czasie naszej kolonii codziennie gromadziliśmy się wokół Pana Jezusa na Mszy św. oraz przeżywaliśmy katechezy na podstawie oglądanych filmów „W imię Jezusa”. Nad całością czuwała wspaniała ekipa wychowańców: Kinga, Sylwia, Anna i Magda pod kierownictwem ks. Piotra. Na koniec podziękowania: dla ks. Proboszcza, TESCO, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku i Pana Jezusa – dzięki Panie Jezu, że tak fajnie to zorganizowałeś…

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa