Ogłoszenia

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii renowację Misji Świętych. Serdecznie witamy ojca misjonarza Zdzisława Płuskę, który przed dwoma laty głosił u nas Misje Miłosierdzia. Zapraszamy parafian do skorzystania z tego wyjątkowego czasu odnowienia i umocnienia wiary. Szczegółowy plan dostępny jest na plakatach w gablocie i na naszej stronie internetowej. Są też przygotowane foldery, które można zabierać i przekazywać dalej jako zaproszenie na Misje.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:
  • W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych o godz. 17:30 i 20:00.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żalów przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:
  • w czwartek – Msza św. o powołania kapłańskie o godz. 18:00.
  • w piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 6:30, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Drogi Krzyżowe jak w każdy piątek.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 6:30. Wieczorem o godz. 19:30 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 4. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”. Celem tego dzieła jest wspieranie polskich misjonarzy w realizacji ich misji i działalności charytatywnej, społecznej i kulturowej na terenach misyjnych.
  Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów budowy nowych ołtarzy.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii rozwiedzionym i żyjącym w powtórnych związkach oraz o współczesnej dyskryminacji chrześcijan – co roku, aż 100 tys. Chrześcijan oddaje swe życie za wiarę. Ponadto ciekawe numery Niedzieli, Miłujcie się, Głosu dla życia oraz nowy numer Małego Gościa z plakatem do wklejania obrazków z Drogi Krzyżowej.

Wszystkim Parafianom życzymy
owocnego przeżywania Misji Świętych.
Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam wypełniać
dobre postanowienia i przemieniać nasze życie.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 270

Góra strony