Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji gościmy w naszej parafii ks. Radosława Warendę – redaktora naczelnego „Czasu Serca” wydawanego przez nasze sercańskie Wydawnictwo Dehon. Dziękujemy za głoszone dziś kazania i zachętę do lektury prasy i książek katolickich.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • we wtorek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika
  • w czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
  • w sobotę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
 3. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na kolejne spotkanie Matecznika w środę 24 września o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Kreatywne mamy, czyli warsztaty tworzenia m.in. zwierzątek z balonów”.
 4. Rodzicom i młodzieży gimnazjalnej przypominamy o obowiązku trzyletniego przygotowania do sakramentu bierzmowania w ramach katechezy parafialnej. Zapisy do poszczególnych grup miały miejsce w minionym tygodniu. Kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili się na katechezę prosimy o indywidualny kontakt i wybranie terminu spotkań, ponieważ od października rozpoczyna się regularne przygotowanie do bierzmowania w poszczególnych klasach.
 5. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy ukończyli już trzyletnie przygotowanie i w tym roku w grudniu przyjmą ten sakrament, zapraszamy na spotkanie, we wtorek, 23 września o godz. 19:00 w kościele.
 6. W tym roku SZLACHETNA PACZKA już po raz XIV dotrze do potrzebujących rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie i podaruje im impuls do zmiany swojego życia. Aby tego dokonać potrzebni są wolontariusze, którzy odwiedzają rodziny, sprawdzają przyczyny trudnej sytuacji i pomagają tym, którzy stracili wiarę w to, że sami mogą poradzić sobie w życiu. Chętni pragnący dołączyć do „Drużyny SuperW” w Krakowie-Płaszowie mogą przesyłać swoje zgłoszenia przez stronę www.superw.pl wybierając rejon Kraków-Płaszów.
 7. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć „Ewangelię 2015 – Słowo na każdy dzień”, zawierający fragment Ewangelii, komentarz biblijny oraz modlitwy na różne okazje
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Czasu Serca, Źródła, Cudów i łask, Drogi oraz czasopism dla dzieci: Dominika, Małego Gościa, a także Oli i Jasia.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Na kolejne dni pracy i nauki niech nas umacnia
Boże błogosławieństwo.

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to okazja do refleksji nad tym znakiem naszego zbawienia, który wpisany w naszą chrześcijańską tradycję coraz częściej staje się znakiem sprzeciwu. Dziś również rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania”.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
  • we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa
  • w czwartek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski
  • w sobotę – wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
 3. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 17 września, o godz. 18:00. Wcześniej o 17:30 Nowenna do Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 4. Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 21 września, o godz. 10:30.
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania, połączone z zapisami do grup, odbędą się w następujących terminach:
  • Klasy I gimnazjum – spotkanie w poniedziałek 15 września o godz. 18:30 w kościele. Na to spotkanie przychodzi kandydat wraz z jednym z rodziców i przynosi ze sobą Indeks katechetyczny, który otrzymał na zakończenie katechezy w szkole podstawowej.
  • Klasy II gimnazjum – spotkanie we wtorek 16 września o godz. 1830 w sali duszpasterskiej.
  • Klasy III gimnazjum – spotkanie w środę 17 września o godz. 1900 w sali duszpasterskiej
 6. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy w czwartek, 18 września, na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na spotkanie organizacyjne w naszym kościele.
 7. Wszystkich chłopców, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu, jako ministranci zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18:30.
 8. Zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej do włączenie się w śpiew scholi na Mszy św. dla dzieci. Próby odbywają się w soboty o godz. 10:00 oraz w niedziele o godz. 11:00.
 9. W minioną niedzielę na pomoc w zakupie podręczników i zeszytów dla dzieci z rodzin potrzebujących oraz dofinansowanie obiadów w szkolnej stołówce zebraliśmy 2 727 zł. Pieniądze te zostały przekazane Szkolnemu Kołu Caritas i Dyrekcji Szkoły Podstawowej. Serdecznie dziękujemy za wrażliwość i chęć niesienia pomocy.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na konserwację obrazu MB Płaszowskiej i budowę nowych ołtarzy.
  W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace montażowe przy ołtarzu Matki Bożej. Ponadto są już bardzo zaawansowane prace nad mechanizmem zasłaniania obrazu, na który składają się prowadnice, napęd elektryczny, specjalna szyba zabezpieczająca, zasłona oraz nagłośnienie fanfar.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Audiobook z drugą częścią „Dzienniczka” siostry Faustyny – do słuchania w samochodzie i w domu oraz o wielkim historycznym kłamstwie na temat wypraw krzyżowych, które tak naprawdę były odpowiedzią na islamską inwazję na chrześcijan.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Na kolejne dni pracy i nauki niech nas umacnia
Boże błogosławieństwo.

 

 1. Rozpoczęliśmy kolejny rok pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność naszych grup parafialnych, w których można rozwijać swoje zainteresowania, dzielić się otrzymanymi od Boga talentami i umacniać wiarę, by była gotowa do dawania świadectwa pośród codziennych obowiązków.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto Narodzenia NMP
  • we wtorek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • w sobotę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie Matecznika mamy ze swoimi maluchami. Spotkania te odbywają się w każdą drugą i czwartą środę miesiąca. Najbliższe spotkanie w środę 10 września o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej lub w naszym ogrodzie. Tematem spotkania będzie: „Dobry wybór – czyli jak wybrać dobrą książkę, dobry film i dobrą muzykę dla dziecka”.
 4. Rozpoczęcie roku formacyjnego dla naszych parafialnych grup duszpasterskich odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 11 września. Zapraszamy wszystkich na Mszę św., a następnie na wspólną agapę, w czasie której zostaną podane terminy spotkań formacyjnych.
 5. W sobotę, 13 września, w kościele MB Fatimskiej odbędzie się Czuwanie Fatimskie. Msza św. o godz. 19:00, a następnie modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej i procesja różańcowa z figurą Matki Bożej.
 6. Świetlica „Płaszczyk” zaprasza dzieci od I do VI klasy szkoły podstawowej, od poniedziałku do piątku, w godz. 15:30 – 17:30. W tym roku zajęcia plastyczne – poprzedzone wcześniejszymi zapisami – będzie prowadzić instruktorka z Domu Kultury z Bieżanowa. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii w zakładce świetlicy.
 7. Zapraszamy do współpracy w oprawie muzycznej naszej Mszy młodzieżowej o 19:30. Osoby grające na instrumentach i śpiewające, które mogłyby – i oczywiście chciały – podzielić się swoim talentem prosimy o kontakt z ks. Jakubem.
 8. Apostolat Margaretka organizuje jednodniową pielgrzymkę do Starego Sącza i Lipnicy Murowanej w sobotę 20 września. Koszt z obiadem 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Dzisiaj po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek dla dzieci z rodzin potrzebujących, na częściowe pokrycie kosztów zakupu podręczników i zeszytów do szkoły oraz dofinansowanie obiadów w szkolnej stołówce. Dziękujemy za zrozumienie i solidarność z potrzebującymi – Bóg zapłać!.
 10. W przyszłą niedzielę, II niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na konserwację obrazu MB Płaszowskiej i budowę nowych ołtarzy. Ofiary na ten cel można przekazywać również przelewem na konto parafii, a także do skarbonki w kościele z napisem „Ofiara na obraz MB Płaszowskiej”.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o polskiej konstytucji, która odwołuje się do Boga i gwarantuje wierzącym pełne prawo obecności w życiu publicznym oraz ile kosztuje zbawienie? Ponadto najnowsze numery Niedzieli i Czasu Serca. Dla dzieci niespodzianka w Małym Gościu, a także specjalne wydanie Dominika z myślą o dzieciach przygotowujących się do I Komunii św.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Na kolejne dni pracy i nauki niech nas umacnia
Boże błogosławieństwo.

 

Strona 1 z 83

Góra strony