sdm 2016

Ogłoszenia

 1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy, Kościół ze szczególną czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu …”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża oddajemy część Trójcy Świętej.
 2. Dziś przed kościołem zbierane są podpisy pod projektem ustawy o ochronie życia ludzkiego. Przypominamy, że aby wziąć udział w tej akcji niezbędny jest numer PESEL.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, ok. 13:30 i 18:00. Procesję Eucharystyczną organizujemy razem z parafią MB Fatimskiej i rozpocznie się ona w kościele na ul. Mały Płaszów Mszą św. o godz. 11:00. Procesja przejdzie ulicami: Lipską i Myśliwską i będzie kierowała się w stronę naszego kościoła. Dwa pierwsze ołtarze przygotowuje parafia MB Fatimskiej natomiast trzeci i czwarty ołtarz nasza parafia: Mężczyźni św. Józefa i Komitet Organizacyjny ŚDM. Ołtarze będą przy ul. Myśliwskiej: k. Szkoły Podstawowej i przy posesji p. Kret. Zakończenie procesji nastąpi w naszym kościele a po niej zostanie odprawiona msza św.
 5. Zapraszamy wszystkich parafian do pobożnego włączenia się w procesję, która jest zewnętrznym wyznaniem wiary. Dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. i Rocznicę Komunii Św. przychodzą w białych strojach. O sypanie kwiatów w czasie procesji prosimy przede wszystkim dziewczynki z klas I i II, a także mniejsze dziewczynki. Mali chłopcy idą z dzwoneczkami. Niech w procesji wyjdą wszystkie parafialne sztandary, feretrony i ozdobne poduszki. Przystrójmy także okna naszych mieszkań obrazami i symbolami eucharystycznymi. Niech to nasze wspólne zaangażowanie stanie się świadectwem przywiązania do naszej chrześcijańskiej tradycji. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny, dlatego też zachęcamy do spowiedzi aby spełnić warunki potrzebne do zyskania odpustu. Spowiedź w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed mszą św.
 6. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia. Te dzieci przez swoją niewinność i zaangażowanie mogą tak bardzo przyczynić sie do uczczenia Chrystusa Eucharystycznego. Kto z parafian mógłby ofiarować płatki kwiatów do sypania w czasie procesji prosimy o przyniesienie ich i złożenie do wystawionego przed kościołem kosza.
 7. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodzieży. Odbędą się one w Pliszczynie w dniach 27.06-02.07.2016 r. W programie spotkania jest czas na modlitwę, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wspólną zabawę i koncerty. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii i u ks. Jakuba.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, aby poprzez artykuły mówiące o realnej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jeszcze lepiej przygotować się do Uroczystości Bożego Ciała. Polecamy także broszurkę, w której znajdziemy refleksje dotyczące Eucharystii.
 9. Za kilka dni przypada Dzień Matki, stąd wszystkim Mamom dziękujemy za ich trud i życzymy dużo Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Maciej Szaj z ul. Nowohuckiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny
obdarzy nas swoim błogosławieństwem
na każdy dzień nowego tygodnia

Strona 1 z 333

Góra strony