sdm 2016

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży. Najważniejsze uroczystości będą miały miejsce na Krakowskich Błoniach i w Brzegach. Do Polski już przybywa młodzież z całego świata a w środę oczekujemy Ojca św. Franciszka. Jutro przyjedzie do naszej parafii ok. 1.300 osób - młodzież: z Belgii, Francji, Włoch, Litwy i Polski. Ponadto pielgrzymi na miejsce modlitewnych spotkań podążać będą ulicami naszej parafii. Stąd zachęcamy do przystrojenia naszych domów dla podkreślenia szczególnego charakteru tych dni. W sobotę w godzinach popołudniowych ul. Lipską przejeżdżał będzie papież Franciszek. Zachęcamy do zgromadzenia się wzdłuż trasy przejazdu.
 2. Nasza parafia przyjmuje liczną grupę pielgrzymów, którzy zamieszkają: u rodzin, w szkole, na Płaszowiance i w miasteczkach namiotowych. Już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze prośby i ochotnym sercem włączyli się w przygotowanie pobytu młodzieży na terenie naszej parafii. Zauważyliśmy wielkie zaangażowanie i niezwykłą hojność i serdecznie za nią dziękujemy. „Bóg zapłać”.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu czcimy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosząc go o opiekę. Z racji wspomnienia tego świętego, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy ustawione na parkingu i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. W ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”, będą wtedy zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
  • we wtorek – wspomnienie Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w piątek – wspomnienie św. Marty
 4. Informujemy, że w tym tygodniu będzie nieczynna Kancelaria Parafialna oraz Poradnia Życia Rodzinnego; nie będzie także piątkowej (wieczornej) adoracji Najśw. Sakramentu od 19:30. Ponadto w niedzielę 31 lipca nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00. Natomiast dodatkowa Msza św. dla osób, które nie będą na Mszy z papieżem będzie o godz. 16:00.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które będą miały miejsce w tym tygodniu; niektórym z nich będzie przewodniczył papież Franciszek. Organizujemy wspólne wyjście spod naszego kościoła:
  • we wtorek – Msza św. na Błoniach, wyjście o godz. 14:30
  • w środę – Nabożeństwo Uwielbienia na Płaszowiance ok godz. 20:00
  • w piątek – Droga Krzyżowa w Błoniach, wyjście o godz. 15:30
  • w sobotę – Nocne czuwanie w Brzegach, wyjście o godz. 16:30 (ta godzina może ulec zmianie - prosimy sprawdzać informacje na naszej stronie pod zakładką ŚDM)
  • w niedzielę – Msza św. w Brzegach pod przewodnictwem Ojca św. o godz. 10:00, dojście we własnym zakresie
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej „Szlakiem Piastowskim” w dniach 15-18 września. Szczegółowe informacje w gablocie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in: plakat z Papieżem Franciszkiem oraz szczegółowy program ŚDM. Zechciejmy śledzić przebieg tych ważnych wydarzeń za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Informujemy, że także radio Profeto.pl przeprowadzi transmisję z pielgrzymki Ojca św. do Polski.
 8. Ogłoszenia Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM:
  • Lista z przydziałem pielgrzymów do parafian przyjmujących młodzież zamieszczona jest w gablocie. Aktualne godziny przyjazdu poszczególnych grup do naszej parafii będą zamieszczane na stronie internetowej. Osoby, które w danej godzinie nie będą mogły przyjść po pielgrzymów pod kościół proszone są aby udały się na godz. 17:00 pod szkołę na ul. Myśliwskiej.
  • Przypominamy o możliwości udziału w spotkaniach z papieżem Franciszkiem (szczegóły spotkań na stronie internetowej). Wejściówki dla osób zapisanych do grupy parafialnej (za pośrednictwem naszej strony) są do odbioru w zakrystii. Dla tych, którzy się nie zapisali jest możliwość wejścia do sektora „bez wejściówek”.
  • Informujemy, że na stronie internetowej naszej parafii jest wiele praktycznych informacji dotyczących ŚDM-u, także o utrudnieniu ruchu oraz jak wydrukować „Poświadczenie na wjazd mieszkańca” czy też „Poświadczenie na dojazd do pracy”.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na ten szczególny tydzień związany
z przeżywaniem Światowych Dni Młodzieży
niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.

 

 1. Przeżywamy czas wakacji i letniego odpoczynku. Niech te dni przybliżają nas do Boga, którego ślady obecności tak często spotykamy odwiedzając piękne zakątki Polski czy świata. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W ramach duchowego przygotowania do ŚDM-u, dziś w naszym kościele na Mszy św. o godz. 9:00 będzie miała miejsce peregrynacja Symboli ŚDM – Krzyża i Ikony Matki Bożej. Mamy przywilej wspólnej modlitwy przed krzyżem i ikoną Maryi, które niebawem będą stały przy ołtarzu papieskich celebracji. Prośmy Boga o błogosławione owoce pielgrzymki Ojca św. Franciszka do Polski, polecajmy także Jego spotkanie z młodzieżą całego świata.
 3. Dziś Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” zbiera przed kościołem ofiary do puszek na rzecz 11-letniej Karolinki poruszającej się na wózku inwalidzkim.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • w piątek – święto św. Marii Magdaleny
  • w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
 5. W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem Miłosierdzia, zapraszamy we wtorek 19 lipca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św., w intencji rodzin naszej parafii.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Na zakończenie Mszy św. mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 7. W czwartek 21 lipca spotkanie Rady Parafialnej o godz.19:00 (w sali parafialnej).
 8. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie bardzo uroczyście przeżywany jest każdy 22 dzień miesiąca (nawiązujący do inauguracji pontyfikatu JP II). W najbliższy piątek na godz. 17:00 na mszę św. z procesją światła zaproszeni są wierni z wszystkich parafii dekanatu Kraków – Podgórze. Przybądźmy licznie na to modlitewne spotkanie.
 9. W niedzielę o godz. 20:00 w Brzegach – przy Campus Misericordiae (rondo ŚDM) mają miejsce modlitewne czuwania. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach a także do nawiedzania miejsc, w których będzie modlił się papież Franciszek podczas pielgrzymki do Polski.
 10. Już dziś informujemy, że w ostatnim tygodniu lipca będzie nieczynna Kancelaria Parafialna oraz Poradnia Życia Rodzinnego. Ponadto w niedzielę 31 lipca nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00. Natomiast dodatkowa Msza św. dla osób, które nie będą na Mszy z papieżem będzie o godz. 16:00
 11. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Proponujemy udział w pielgrzymce radomskiej prowadzonej jest przez Księży Sercanów w dniach 6 – 13 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stoliku z prasą.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary „dar serca” składane na tacę, osobiście w kancelarii lub wpłacane na konto parafii. „Bóg zapłać”
 13. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej wystawionej na stoliku pod chórem. Polecamy także nowe formy ewangelizacji dostępne w Internecie, jak chociażby prowadzony przez Księży Sercanów portal i internetowa radio Profeto.pl. Informujemy, że radio Profeto.pl przeprowadzi niebawem transmisję z pielgrzymki Ojca św. do Polski.
 14. Ogłoszenia Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM:
  • w najbliższą środę o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodzin przyjmujących pielgrzymów i osób chcących zaangażować się w przygotowanie pobytu pielgrzymów w naszej parafii.
  • zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w spotkaniach z papieżem Franciszkiem (przywitanie papieża, Msza św. na rozpoczęcie i zakończenie pielgrzymki do Polski, Droga Krzyżowa, czuwanie na Brzegach itd.). Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej pod zakładką ŚDM. Wejściówki dla osób zapisanych na naszej stronie będą do odbioru od przyszłej niedzieli w zakrystii.
  • Informujemy, że na stronie internetowej naszej parafii jest wiele praktycznych informacji dotyczących ŚDM-u, także informacje o utrudnieniu ruchu oraz jak wydrukować „Poświadczenie na wjazd mieszkańca” czy też „Poświadczenie na dojazd do pracy”.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam obficie błogosławi,
a Maryja otacza swoją czułą opieką.
Szczęść Boże!

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele odprawiane są według porządku wakacyjnego. Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia o godz. 17:30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu jest czynna tylko we wtorki i w soboty.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej)
 4. W dniu jutrzejszym (11 lipca) będzie miało miejsce przyjęcie kandydatów do Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi, którzy wyrażą pragnie życia kapłańskiego i zakonnego.
 5. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” przeprowadzi akcję na rzecz 11-letniej Karolinki poruszającej się na wózku inwalidzkim.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona będzie na pokrycie kosztów malowania i nowego oświetlenia kościoła.
 7. Przypominamy, by w okresie wakacji nie zapominać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy także do czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Niech w tym nieco wolniejszym czasie nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
 8. Informacje Parafialnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży:
  • zapraszamy zarejestrowanych wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu ŚDM na terenie naszej parafii na spotkanie organizacyjne w czwartek 14 lipca na godz. 19:00. Zaproszenie skierowane jest również do dorosłych.
  • przypominamy o możliwości zapisania się do parafialnej grupy udającej się na spotkania z papieżem (zapisy w zakrystii lub poprzez stronę internetową)
  • w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:00 będzie miała miejsce peregrynacja Symboli ŚDM – Krzyża i Ikony Matki Bożej. Zapraszamy parafian na to wydarzenie.
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą ofiarujemy w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
 2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w następującym porządku:
  • w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00
  • w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 3. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 16:00 – 18:00 i w soboty w godz. 8:00 – 10:00. W czwartki kancelaria będzie nieczynna.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek: Godzina Święta o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W piątek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 w czasie której będziemy modlić się za naszych chorych Parafian.
 7. Przypominamy, że w piątki w Roku Miłosierdzia w naszym kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi w godzinach od 19:30 do 21:00.
 8. Zachęcamy do udziału w różnego typu rekolekcjach w czasie wakacji. Jest wiele ciekawych ofert dla dzieci, młodzieży i małżonków pozwalających pogłębić przyjaźń z Panem Bogiem. Zapraszamy m.in. do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów. Niech nie zabraknie w tej grupie również przedstawicieli naszej parafii. Szczegółowe informacje o pielgrzymce na plakacie oraz na stoliku z prasą.
 9. Składamy podziękowanie za duchowe i materialne wsparcie wszystkich wysiłków zmierzających do upiększania naszego kościoła. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów malowania i nowego oświetlenia kościoła.
 10. Dziękujemy tym, którzy zamierzają przyjąć pielgrzymów przybywających na ŚDM. Zachęcamy aby kolejne osoby zechciały udzielić gościny młodzieży przybywającej do Krakowa. Deklaracje dotyczące zgłoszenia są na stoliku z prasą. Informacje takie można również złożyć przez naszą stronę internetową.
 11. W najbliższym czasie (11 lipca) będzie miało miejsce przyjęcie kandydatów do Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi, którzy wyrażą pragnie życia kapłańskiego i zakonnego.
 12. W czasie wakacji zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Niech w tym nieco wolniejszym czasie nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Sebastian Dobrowolski z ul. ks. Stoszki. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na urlopy
dobrej pogody, błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 1. Zakończył się rok szkolny i rozpoczynają się wakacje. Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży oraz dorosłym miłego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najśw. i Aniołów Stróżów. Zachęcamy, aby w czasie wakacji pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza Tomasza, biskupa i męczennika
  • w środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  • w piątek – Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy św. o 16:30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Tradycyjnie zachęcamy do spowiedzi pierwszo-piątkowej. Odwiedziny chorych od godz. 8:00.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. W czasie wakacyjnym nie będzie wieczornych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie.
 4. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 5. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w następującym porządku:
  • w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00
  • w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 6. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 16:00 – 18:00 i w soboty w godz. 8:00 ‒ 10:00. W czwartki kancelaria będzie nieczynna.
 7. W najbliższy wtorek 28 czerwca poradnia rodzinna będzie nieczynna.
 8. W poniedziałek młodzież naszej parafii udaje się Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie k. Lublina. Wyjazd nastąpi 27 czerwca o godz. 600 z parkingu przy kościele
 9. Zachęcamy do udziału w różnego typu rekolekcjach w czasie wakacji. Jest wiele ciekawych ofert dla dzieci, młodzieży, małżonków pozwalających pogłębić przyjaźń z Bogiem. Zapraszamy m.in. do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów – jej przewodnikiem jest obecnie ks. Sławomir Knopik SCJ. Szczegółowe informacje o pielgrzymce na plakacie oraz na stoliku z prasą.
 10. Serdecznie zapraszamy dzieci do naszej parafialnej świetlicy na „Wakacyjny tydzień ze Świetlicą Płaszczyk” od 4 do 8 lipca. Szczegóły tych spotkań na stronie internetowej (>>TU<<) i plakacie w gablocie.
 11. Ks. Iacob Snopcovschi SCJ, misjonarz z Kongo wyraża podziękowanie za wielką hojność i złożone ofiary na misje. Jego podziękowanie jest umieszczone w gablocie.
 12. Dziękujemy tym, którzy zamierzają przyjąć pielgrzymów przybywających na ŚDM. Zachęcamy aby kolejne osoby zechciały udzielić gościny młodzieży przybywającej do Krakowa. Deklaracje dotyczące zgłoszenia są na stoliku z prasą. Informacje takie można również złożyć przez naszą stronę internetową.
 13. Ogłoszenie lokalne: W piątek 1 lipca 2016 roku o godz. 18:00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Niesłyszących ul. Grochowa 19, odbędzie się spotkanie na temat zmian organizacji ruchu i transportu podczas ŚDM. Na spotkaniu obecni będą także przedstawiciele ZIKiT-u, Policji i Straży Miejskiej. Będą starali się odpowiedzieć na pytania krakowian dotyczące organizacji ruchu i komunikacji miejskiej planowanej podczas Światowych Dni Młodzieży.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: film „Ufam Tobie”, z muzyką Michała Lorenca, opowiadający o iskrze Bożego Miłosierdzia, która zapala ogień na całym świecie. Polecamy także ciekawe artykuły o roli ojca w rodzinie.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na urlopy
życzymy dobrej pogody,
błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.

Szczęść Boże!

 1. Dziś gościmy w naszym kościele ks. Iacoba Snopcovschiego SCJ, misjonarza z Kongo (jest to sercanin pochodzący z Rumunii). Przybliża nam on tematykę dotyczącą pracy misyjnej a po Mszach św. zbiera ofiary do puszek na misje.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec – poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w codziennych nabożeństwach czerwcowych o godz. 17:30. Zachęcamy także do podejmowania różnych inicjatyw w rodzinach, które pomogą nam jeszcze bardziej pokochać Serce Zbawiciela, patronujące naszej parafii.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby przystąpiły wcześniej do spowiedzi, by podziękować Bogu za miniony rok. Msze św. dziękczynne za przeżyty czas nauki dla uczniów szkoły podstawowej będą odprawiane: o godz. 8:00 i 10:30. Przebieg zakończenia roku szkolnego:
  • o godz. 8:00 – Msza św. dla uczniów klas IV, V i VI, a po niej w szkole o godz. 9:15 – będzie rozdanie świadectw uczniom klas VI w salach, o godz. 9:15 - akademia dla uczniów klas IV i V w sali gimnastycznej. O godz. 10:00 - rozdanie świadectw dla uczniów klas IV i V w salach.
  • o godz. 8:00 - akademia w szkole dla uczniów klas II i III w sali gimnastycznej. O godz. 9:00 - rozdanie świadectw uczniom klas II i III. O godz. 9:00 - rozdanie świadectw uczniom klas I w salach lekcyjnych. O godz. 10:30 - Msza św. dla uczniów klas 0-III.
 5. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Matecznika - matek z małymi dziećmi w środę 22 czerwca o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej.
 6. W środę o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów do Gietrzwałdu i Św. Lipki a po niej będzie spotkanie w sali duszpasterskiej.
 7. Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza w najbliższą środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji mężczyzn z naszej parafii, a po niej wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie formacyjne.
 8. W najbliższy czwartek przypada Dzień Ojca, stąd wszystkim Ojcom dziękujemy za wszelki trud podejmowany dla dobra swoich rodzin i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa
 9. Na ekranach kin można oglądać film: „Bóg w Krakowie” mówiący o tęsknocie człowieka za Bogiem. Twórcy filmu przedstawiają swoich bohaterów na tle mistycznego Krakowa ukazując jego duchowe piękno. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji i obejrzenia filmu. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów zaprasza na rekolekcje połączone z wypoczynkiem w atrakcyjnych miejscach. Więcej informacji w gablocie i na stoliku z prasą / www.rekolekcje.scj.pl
 11. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Jakuba.
 12. Zbliża się czas wakacji i zasłużonego odpoczynku. Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży oraz dorosłym miłego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najśw. i Aniołów Stróżów. Zachęcamy, aby w czasie wakacji pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Rodzice, których dzieci będą uczestniczyły w zorganizowanych formach wypoczynku mają prawo życzyć sobie, aby ich dziecko uczestniczyło w niedzielnej Mszy św. Prośbę taką można wyrazić w pisemnym oświadczeniu (POBIERZ OŚWIADCZENIE).
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku pod chórem. W „Gościu Niedzielnym” m. in.: artykuły o przeżywaniu niedzieli. Polecamy również informator po Krakowie: „Śladami Karola Wojtyły” (jest on za darmo).

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na cały tydzień błogosławieństwa Bożego Serca
i opieki Niepokalanego Serca Maryi

 

Strona 1 z 57

Góra strony