Ogłoszenia

 1. W liturgii Kościoła wspominamy dziś pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. święcimy palmy i wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12:00.
 2. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 3. Droga krzyżowa ulicami Płaszowa rozpocznie się dziś o godz. 20:30 w kościele. Niech to wyjątkowe nabożeństwo zgromadzi wielu parafian i stanie się okazją do publicznego wyznania wiary. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. Okazja do spowiedzi w czasie Wielkiego Tygodnia od poniedziałku do środy w godz. 6:30 – 8:00 i 17:00 – 19:00. Wykorzystajmy te pierwsze dni Wielkiego Tygodnia, aby z czystym sercem uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego.
 5. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16:00 – 18:00.
 6. Przedświąteczne odwiedziny chorych w Wielką Środę od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie z racji I Piątków miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i świątecznej Komunii św.
 7. W Wielkim Tygodniu wspominamy najważniejsze wydarzenia, które dokonały się dla naszego zbawienia. Postarajmy się przeżyć ten czas w klimacie wiary i chrześcijańskiego zaangażowania. Niech Triduum Paschalne, rozpoczynające się w Wielki Czwartek na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i kończące w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, będzie dla nas okazją, aby znaleźć więcej czasu na modlitwę i uczestnictwo w tych wymownych nabożeństwach (program).
 8. Dziś uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 zapraszają na kiermasz świąteczny przed kościołem.
 9. Szkoła Podstawowa nr 47 przy ul. Myśliwskiej zaprasza Dzieci z oddziałów zerowych oraz ich Rodziców na kolejne zajęcia z cyklu „Sówka Mądra Główka”. Najbliższe zajęcia: „Zabawy z czarodziejskim tunelem i kolorową chustą” już w czwartek, 24 kwietnia 2014r, w godz. 17:00-18:00.
 10. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli dary, zarówno te żywnościowe jak i pieniężne, dla potrzebujących naszych parafian.
 11. Serdecznie dziękujemy za ofiary „Dar serca” składane dziś na tacę, a także indywidualnie lub na konto parafii, które przeznaczone są na konserwację obrazu i nowy ołtarz Matki Bożej Płaszowskiej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: specjalny dodatek z nowenną do Bożego Miłosierdzia do prywatnego odmawiania oraz czy kielich, którego Jezus użył w czasie Ostatniej Wieczerzy w Wieczerniku przetrwał do naszych czasów? Ponadto inne czasopisma, które mogą być dobrą lekturą na rozpoczynający się Wielki Tydzień.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Włodzimierz Kozaczka z ul. Strycharskiej i Jerzy Karpiński z ul. Płaszowskiej. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech Boże błogosławieństwo
pomoże nam dobrze przeżyć bogaty w liturgię
Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.

 

 

 

 

 

 

WIELKI CZWARTEK - Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji
21:00 – Godzina Święta
22:00 – Zakończenie Adoracji

 

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ - Pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa

7:00 – Rozpoczęcie adoracji
7:30 – Ciemna Jutrznia z udziałem Wspólnot Zakonnych i wiernych świeckich
11:00 – Droga Krzyżowa dla dzieci
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
17:00 – Droga Krzyżowa
18:00 Liturgia Męki Pańskiej
21:00 – Droga Krzyżowa
24:00 – Zakończenie Adoracji

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. post ilościowy - jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz jakościowy - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Postarajmy się przeżyć ten dzień w duchu modlitwy, skupienia i refleksji nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa uczestnicząc w adoracji Najświętszego Sakramentu, Drodze Krzyżowej oraz Adoracji Krzyża.
W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę ofiara pieniężna składana w czasie Adoracji Krzyża przeznaczona będzie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

WIELKA SOBOTA - Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego
7:00 – Rozpoczęcie Adoracji przy Grobie Pańskim
7:30 – Ciemna Jutrznia z udziałem Wspólnot Zakonnych i wiernych świeckich

Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 9:00 do 14:30 co pół godziny.

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 – 16:30 – przerwa w adoracji w celu przygotowania kościoła do Wigilii Paschalnej
20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej

Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, które będą zapalone od Paschału w czasie procesji wejścia i w czasie odnowienia przyrzeczeń. Zachęcamy, aby w Wielką Sobotę zwyczajowo zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
6:30 Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

Decyzją Rady Parafialnej powracamy do zwyczaju procesji wczesnym rankiem. Prosimy o przygotowanie sztandarów, chorągwi, feretronów i baldachimu. Niech ta procesja będzie uroczystym ogłoszeniem światu naszej prawdziwej radości ze Zmartwychwstania Jezusa. Niech będzie też okazją do zjednoczenia całej rodziny przy wspólnym wielkanocnym śniadaniu.
Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 19:30.

Strona 1 z 224

Góra strony