Ogłoszenia

 1. W tradycji Kościoła trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete” – radujcie się. Zewnętrznym znakiem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. Radość adwentowego oczekiwania niech towarzyszy nam nie tylko w czasie przeżywanej liturgii, ale również w naszych domach i rodzinach.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń z jakimi spotyka się rodzina. Jest ona bowiem pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
 3. W związku z rozpoczętym Rokiem Życia Konsekrowanego Ojciec Święty przyznał wszystkim kościołom klasztornym, w tym także naszemu kościołowi, przywilej odpustu zupełnego, który wierni mogą uzyskiwać za nawiedzenie kościoła klasztornego i publiczne odmówienie Liturgii Godzin lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu „oddanie się pobożnym rozważaniom”, które także powinny być zakończone Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary oraz modlitwą do Matki Bożej. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami można ofiarować za siebie lub za zmarłych w czyśćcu aż do 2 lutego 2016r. Ze względu na ten szczególny dar papieża Franciszka w naszym kościele będziemy uroczyście odprawiali Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30. Po modlitwie liturgicznej pomodlimy się też wspólnie o uzyskanie odpustu zupełnego.
 4. Msze św. roratnie odprawiane są codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 6:30.
 5. Od wtorku 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus – adwentowe nabożeństwo, które pomaga modlitewnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa o godz. 17:30.
 6. Okazja do spowiedzi przedświątecznej:
  • od poniedziałku do czwartku pół godziny przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św.
  • w piątek i w sobotę w godz. 6:30 – 9:00 i 17:00 ‒ 20:00.
 7. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 19 listopada, o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo. Po Mszy św. możliwość spotkania z położną w sali duszpasterskiej.
 8. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 grudnia, o godz. 18:45 w naszym kościele.
 9. Przedświąteczne odwiedziny chorych w piątek, 19 grudnia, od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie z racji I Piątków miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i świątecznej Komunii św.
 10. Członkowie parafialnej Caritas kontynuują rozprowadzanie świec wigilijnych i kartek świątecznych w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. Można je nabywać w kiosku za bramą po lewej stronie kościoła.
 11. Do środy – 17 grudnia włącznie – można ofiarować artykuły spożywcze (żywność trwałą), przynosząc ją do kościoła. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”. Bóg zapłać za tę nieocenioną dla wielu pomoc.
 12. W zakrystii można odebrać poświęcone opłatki wigilijne wraz z kalendarzem, listem do parafian oraz planem odwiedzin kolędowych.
 13. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary „Dar serca” złożone dziś na tacę i za wszystkie ofiary przeznaczone na budowę nowych ołtarzy. Szczególne podziękowanie kierujemy pod adresem pana Adama Rybaka, głównego wykonawcy prac kamieniarskich – za bezpłatne prace przy ołtarzu św. Józefa oraz Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Sercanów – za dofinansowanie budowy ołtarza Matki Bożej Płaszowskiej. W ołtarzu Matki Bożej została zamontowana odnowiona zasłona, w której umieszczony jest nowy obraz MB Nieustającej Pomocy. Wykonano również automatykę i mechanizm zasłaniania obrazu wraz z fanfarami, oraz uporządkowano instalację elektryczną. W najbliższym czasie czeka nas modernizacja oświetlenia w prezbiterium, aby podświetlić nowe ołtarze. Koszt wykonania ołtarzy (bez elementów mechanicznych i automatyki zasłaniania) wynosi 110 000 PLN.
 14. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz młodzieży, która w czasie wizytacji otrzymała sakrament bierzmowania za ufundowany dar ołtarza – dwa nowe czerwone ornaty.
 15. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin Henryk Trawa z ul. Koźlarskiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Na czas duchowego przygotowania się
do Świąt Bożego Narodzenia
wszystkim parafianom życzymy
Bożego błogosławieństwa!
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 259

Góra strony