sdm 2016

Ogłoszenia

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Matce Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe – codziennie o godz. 17:30. Dziś także przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Stąd prosimy tego Patrona o wstawiennictwo, byśmy jak najlepiej wykonywali powierzone nam obowiązki.
 2. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy. To odpowiedź na apel skierowany do nas przez Ojca św. Franciszka.
 3. W czwartek 5 maja przeżywać będziemy 25-rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Płaszowskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 przewodniczył będzie ks. Wiesław Święch, prowincjał Księży Sercanów a homilię wygłosi ks. Kazimierz Sławiński. Zachęcamy Was Drodzy Parafianie do licznego udziału w tej uroczystość a także do podejmowania różnych inicjatyw w rodzinach, które pomogą nam jeszcze bardziej zbliżyć się do Maryi. Czwartkowa uroczystość poprzedzona będzie trzydniowym przygotowaniem.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, za kraje głodujące oraz o zachowanie od nieszczęść i kataklizmów w ramach obchodzonych dawniej tzw. „dni krzyżowych”
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego
  • we wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00. Tego dnia nie będzie czynna kancelaria parafialna i poradnia rodzinna.
  • w środę – święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa
  • w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka
  • w piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w piątek ‒ Msze św. wynagradzające o godz. 630, 1630 dla dzieci i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 800. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • w sobotę wieczorem o godz. 19:30 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 6. W przyszłą niedzielę 8 maja będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze św. o godz. 7:00, 8:00, 9:00, 18:00 i 19:30. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 10:00 i 12:00. Z tej racji, że nasz kościół jest bardzo mały prosimy Was drodzy Parafianie o wyrozumiałość i o ile to możliwe uczestniczenie we Mszy Św. o innej godzinie.
 7. Przypominamy o organizowanej przez Margaretki pielgrzymce na trasie Gietrzwałd, Święta Lipka w dniach 10 – 11 czerwca br. Prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki do 5 maja. Więcej informacji dotyczących pielgrzymi w zakrystii.
 8. W związku z trwającym Rokiem Miłosierdzia organizowana jest w październiku narodowa pielgrzymka do Włoch. W tę pielgrzymkę włącza się również Archidiecezja Krakowska. Informacje o terminie i programie pielgrzymki w gablocie.
 9. Składamy „Bóg zapłać” za każde duchowe i materialne wsparcie wszystkich wysiłków zmierzających do upiększenia naszego kościoła. W przyszła niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów malowania kościoła.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Niedzieli m.in.: informacja o zbliżającym się jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Płaszowskiej w naszej parafii. Polecamy także archiwalny numer Czasu Serca dotyczący obrazu Matki Bożej Płaszowskiej.

Niech Chrystus swym błogosławieństwem
wspomaga nas w podejmowaniu codziennych obowiązków
A Maryja chroni i obdarza wieloma łaskami.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 330

Góra strony