Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych
 2. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17:15. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież, małżonków i rodziców oraz osoby starsze. Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie mogą zyskać odpust zupełny.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Żywego Różańca. Z tej okazji serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 18:00.
  • w piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 4. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Macierzyństwa Matki Bożej. Dzień ten będzie szczególnie radosny, gdyż po dwóch latach prac konserwatorskich powróci do naszej świątyni łaskami słynący obraz Matki Bożej Płaszowskiej. Uroczyste wprowadzenie obrazu nastąpi w sobotę, 10 października, w czasie pielgrzymki Polskiej Prowincji Księży Sercanów do Matki Bożej. Program obchodów przedstawia się następująco:
   • 9:30 – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Płaszowskiej z wprowadzeniem obrazu do kościoła
   • 10:00 – Konferencja o życiu zakonnym dla Księży Sercanów
   • 11:00 – Msza św. i akt oddania Polskiej Prowincji Księży Sercanów opiece Matki Bożej Płaszowskiej
   • 12:30 – 17:00 – czuwanie grup duszpasterskich i parafian przed obrazem Matki Bożej:
  12:30 - 14:00 Matecznik, Schola dziewczęca, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Sercańsiej Młodzieży, Ruch Światło-Życie, Świetlica „Płaszczyk”
  14:00 - 15:30 Biblijny Krąg Młodych, Eqiupes Notre-Dame, Duchowa Adopcja, Mężczyźni św. Józefa
  15:30 - 17:00 Chór Parafialny, Caritas Parafialna, Margaretki, Sercańska Wspólnota Świeckich, Róże Żywego Różańca
  • 17:00 – Nowenna ku czci Matki Bożej Płaszowskiej
  • 17:15 – Nabożeństwo Różańcowe
  • 18:00 – Msza św. rozpoczynająca uroczystości odpustowe. Po Mszy św. umieścimy odnowiony wizerunek Matki Bożej w nowym marmurowym ołtarzu.
  • W niedzielę Msze św. bez zmian. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył ks. prałat Antoni Bednarz – dziekan dekanatu podgórskiego. Słowo Boże przez całą niedzielę będzie głosił ks. Krzysztof Napora – sercanin. Zachęcamy naszych Drogich Parafian, aby w tym czasie specjalnych łask powierzyli swoje rodziny Matce Bożej, a przez swój udział w tych uroczystościach wyrazili Bogu wdzięczność za niezwykły dar obecności Matki Bożej w naszym sanktuarium.
 5. Spotkania dla uczniów klas I gimnazjalnych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będą odbywały się w tym tygodniu od poniedziałku do środy, tj. od 5 do 7 października, o godz. 19:00. Szczegółowe informacje i podział na grupy znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „bierzmowanie”.
 6. Spotkanie Zelatorów i Zelatorek Róż Różańcowych odbędzie się w środę, 7 października, po Mszy św. wieczornej w sali duszpasterskiej.
 7. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Dębowca (polskiego La Salette) i Dukli. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 24 października. Wyjazd o godz.7:00, powrót około godz. 20:00. Koszt 70 zł z obiadem. Zapisy w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę, II niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów budowy nowego ołtarza i ambony.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym oraz w Niedzieli m.in. o rozpoczynającym się dziś Synodzie biskupów poświęconym rodzinie. Ponadto nowy numer czasopisma Miłujcie się.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na nadchodzący tydzień Bożego Błogosławieństwa
i opieki Matki Bożej Różańcowej.

 

 1. Dziś ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca pamiętaliśmy o ważnych dla Polski rocznicach, rozpoczęliśmy też kolejny rok formacji różnych grup duszpasterskich, w których mamy możliwość ciągłego pogłębiania wiary.
 2. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe odprawiane będzie codziennie o godz. 1715. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci, młodzież, dorosłych, małżonków i rodziców oraz osoby starsze. Włączmy się jak najliczniej w spełnienie prośby jaką Maryja skierowała w Fatimie do trojga pastuszków: „odmawiajcie codziennie różaniec”.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • we wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek – Msza św. o powołania kapłańskie i świętość kapłanów o godz. 18:00. Po Mszy św. Margaretki zapraszają na spotkanie w sali duszpasterskiej.
  • w piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 6:30, 16:30 – dla dzieci i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich w sali duszpasterskiej.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6:30. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Początek nabożeństwa o godzinie 19:30.
 5. W minionym tygodniu jubileusz 25-lecia życia zakonnego obchodził Ksiądz Proboszcz Sławomir Knopik. Z tej okazji zapraszamy parafian w środę, 30 września, na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy modlić się w intencji Księdza Jubilata o potrzebne dla Niego łaski.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy w czwartek, 1 października, na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:15, a następnie na Mszę św., w czasie której uroczyście poświęcimy i wręczymy dzieciom różańce.
 7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 8. Dnia 3 października odbędzie się VI pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Łagiewnik. Rozpocznie się w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9:30. Po modlitwie przy relikwiach świętego Papieża pielgrzymi przeżyją Drogę miłosierdzia przechodząc do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 12:00 odprawiona będzie Msza św. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce zelatorów i członków Żywego Różańca, a także wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa.
 9. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Dębowca (polskiego La Salette) i Dukli. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 24 października. Wyjazd o godz.7:00, powrót około godz. 20:00. Koszt 70 zł z obiadem. Zapisy w zakrystii.
 10. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny „Mamo, Tato baw się ze mną”, który odbędzie się na terenie szkoły w sobotę, 3 października, w godz. 10:00 – 13:30. W programie liczne atrakcje, konkursy, pokazy i turnieje.
 11. Ogłoszenie społeczne: Trwają XIV Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. Szczegółowe informacje na temat zaplanowanych w dniu dzisiejszym spacerów po Płaszowie i Bagrach znajdują się na plakacie w gablocie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. o archaniołach – kim są i jaką mają moc?; w Małym Gościu dla dzieci o różańcu, a w Głosie dla życia o zgubnym wpływie pornografii.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Stanisław Mrozicki z ul. Stróża Rybna. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
a na nadchodzący tydzień obfitości łask Bożych
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Korzystajmy w sposób odpowiedzialny z ich dobrodziejstw, troszcząc się jednocześnie o właściwe podejście do mediów naszych dzieci i młodzieży. Niech będzie to również okazja, aby docenić rolę mediów katolickich w formowaniu dojrzałej wiary.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • we wtorek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • w środę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika
  • w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
 3. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na kolejne spotkanie Matecznika w środę 23 września o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Zabawy na pochmurne dni”.
 4. Rodzicom i młodzieży gimnazjalnej przypominamy o obowiązku trzyletniego przygotowania do sakramentu bierzmowania w ramach katechezy parafialnej. Zapisy do poszczególnych grup miały miejsce w minionym tygodniu. Kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili się na katechezę prosimy o indywidualny kontakt i wybranie terminu spotkań, ponieważ od października rozpoczyna się regularne przygotowanie do bierzmowania w poszczególnych klasach.
 5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą środę, 23 września, o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej.
 6. Bycie mężczyzną zobowiązuje... Bycie mężczyzną to podejmować wyzwania, to brać odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za tych, którzy zostali im powierzeni. Bycie mężczyzną to wielka przygoda! Mężczyźni św. Józefa zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę, 23 września. Początek na Mszy św. o godz. 18:00 w intencji mężczyzn z naszej parafii,  a po niej spotkanie formacyjne zatytułowane: „Zaufanie Bogu”.
 7. Dziś po każdej Mszy św. można nabyć „Ewangelię 2015 – Słowo na każdy dzień”, zawierający fragment Ewangelii, komentarz biblijny oraz modlitwy na różne okazje
 8. Ogłoszenie społeczne: Stowarzyszenie Unicorn serdecznie zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia w ramach programu „Pora na Superseniora” (warsztaty z lekarzami, psychologiem, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia ruchowe – gimnastyka, pilates, nordic walking, taniec,). Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa ogłoszonych przez papieża Franciszka oraz jak rozumieć słowa, że żony mają być poddane mężom – trzecia lekcja teologii ciała. Ponadto ciekawe artykuły w Niedzieli, Czasie Serca, Źródle, Cudach i łaskach, Drodze oraz Oli i Jasiu dla dzieci.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Stefan Stala z ul. Saskiej i Genowefa Wywiał zd. Morawska. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
a na nadchodzący tydzień obfitości łask Bożych
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. Zachęcamy do owocnego przeżycia czasu, który może stanowić kolejną szansę ożywienia społecznego zainteresowania problematyką wychowawczą i zdynamizowania wychowania realizowanego w praktyce polskich rodzin, szkół, przedszkoli i innych placówek wychowawczych.
 2. Serdecznie zapraszamy na festyn pod hasłem „Razem z Rodziną, razem z Parafią”. Odbędzie się on w dniu dzisiejszym w godz. 15:00 – 18:00 w naszych ogrodach klasztornych. W ramach festynu gry i zabawy z wodzirejem, pokaz straży pożarnej, kiermasz ciast oraz kabaret „Róbmy swoje”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć los na zabawę fantową - nagrody można odebrać w trakcie festynu.
 3. Nieszpory Niedzielne dziś o godz. 17:30. Przypominamy, iż w przeżywanym Roku Życia Konsekrowanego uczestnicząc w Nieszporach w kościele zakonnym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • we wtorek – święto NMP Bolesnej
  • w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza - papieża, i Cypriana – biskupa
  • w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski
 5. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 16 września, o godz. 18:00. Wcześniej o 17:30 Nowenna do Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 6. Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 20 września, o godz. 10:30.
 7. Spotkania kandydatów do bierzmowania, połączone z zapisami do grup, odbędą się w następujących terminach:
  • Klasy I gimnazjum – spotkanie w poniedziałek 14 września o godz. 18:30 w kościele. Na to spotkanie przychodzi kandydat wraz z jednym z rodziców i przynosi ze sobą Indeks Katechetyczny, który otrzymał na zakończenie katechezy w szkole podstawowej.
  • Klasy II gimnazjum – spotkanie we wtorek 15 września o godz. 18:30 w sali duszpasterskiej.
  • Klasy III gimnazjum – spotkanie w środę 16 września o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej
 8. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy w czwartek, 17 września, na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na spotkanie organizacyjne w kościele.
 9. Spotkanie Parafialnego Komitetu Organizującego Światowe Dni Młodzieży w środę, 16 września, o godz. 20:00 w sali duszpasterskiej.
 10. Ponawiamy zachętę do zgłaszania w zakrystii osób nie mogących uczestniczyć w niedzielę we Mszy św. w kościele z powodu wieku lub choroby. Słuchając Mszy św. w radiu lub oglądając w telewizji, mogą przyjąć też Komunię św. dzięki posłudze naszych Nadzwyczajnych Szafarzy, którzy w umówionym czasie będą gotowi przynieść im Komunię św. do domu.
 11. W minioną niedzielę na pomoc w zakupie podręczników i zeszytów dla dzieci z rodzin potrzebujących oraz dofinansowanie obiadów w szkolnej stołówce zebraliśmy 2 900 zł. Pieniądze te zostały przekazane Szkolnemu Kołu Caritas i Dyrekcji Szkoły Podstawowej. Serdecznie dziękujemy za wrażliwość i chęć niesienia pomocy.
 12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” zbieraną dziś na tacę, która przeznaczona jest na pokrycie kosztów budowy nowego ołtarza i ambony.
 13. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będzie można nabyć książeczkę „Ewangelia 2016 – Słowo na każdy dzień”, zawierającą fragment Ewangelii na każdy dzień, komentarz biblijny oraz modlitwy na różne okazje.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Źródła, Czasu Serca, Drogi, Małego Gościa oraz Oli i Jasia dla dzieci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Na kolejne dni pracy i nauki niech nas umacnia
Boże błogosławieństwo.

 

 1. Rozpoczęliśmy kolejny rok pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność naszych grup parafialnych, w których można rozwijać swoje zainteresowania, dzielić się otrzymanymi od Boga talentami i umacniać wiarę, by była gotowa do dawania świadectwa pośród codziennych obowiązków.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – święto Narodzenia NMP
  • w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie Matecznika mamy ze swoimi maluchami. Spotkania te odbywają się w każdą drugą i czwartą środę miesiąca. Najbliższe spotkanie w środę 9 września o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej lub w naszym ogrodzie. Tematem spotkania będą: „Wakacyjne wspomnienia”.
 4. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do naszej parafialnej świetlicy „Płaszczyk”. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 15:30 – 17:30. Proponujemy: pomoc w nauce, w języku angielskim, wyjścia do kina, na lodowisko i na mecze. W tym roku zapraszamy również na zajęcia taneczne zumby.
 5. Po wakacyjnej przerwie serdecznie zapraszamy dziewczęta do wspólnego śpiewu na Mszy św. o godz. 12:00. Próby scholki odbywają się w soboty o godz. 10:00 i w niedzielę o 11:15.
 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Festyn Rodzinny pod hasłem „Razem z Rodziną, razem z Parafią”. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę, 13 września w godz. 15:00 – 18:00 w ogrodach klasztornych. Program spotkania znajduje się na plakatach w gablocie, a także na ulotkach, które młodzież będzie rozdawała przy wyjściu z kościoła. Część dochodów z festynu przeznaczona będzie na wsparcie parafialnej Caritas.
 7. Ruch Sercańskiej Młodzieży zaprasza spotkanie modlitewne pod hasłem „Wolni dzięki miłości”. Odbędzie się ono w sobotę 19 września br. na Turbaczu. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
 8. Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza wszystkie Rodziny Archidiecezji Krakowskiej na XXIII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 13 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Dzisiaj po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek dla dzieci z rodzin potrzebujących, na częściowe pokrycie kosztów zakupu podręczników i zeszytów do szkoły oraz dofinansowanie obiadów w szkolnej stołówce. Dziękujemy za zrozumienie i solidarność z potrzebującymi – Bóg zapłać!
 10. W przyszłą niedzielę, II niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów nowego ołtarza i ambony. Przy tej okazji pragniemy poinformować wszystkich parafian, że po dwóch latach prac konserwatorskich powraca do naszego kościoła łaskami słynący obraz MB Płaszowskiej. Uroczyste wprowadzenie obrazu połączone będzie z odpustem ku czci MB Płaszowskiej w październiku. Czas, który dzieli nas od tego wydarzenia pragniemy wykorzystać na zakończenie wszystkich prac technicznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierali i nadal wspierają wysiłki zmierzające do upiększenia naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać!
 11. Ogłoszenie społeczne: Przypominamy o przypadającej w tym roku 100 rocznicy otwarcia Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Saskiej 11 oraz o prośbie organizatorów dotyczącej udostępnienia pamiątek i zdjęć, które mogłyby być wykorzystane do opracowania monografii szkoły. Więcej szczegółów w gablocie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym m.in.: o tym jak ludzką seksualność widzi sam Bóg; modlitwa, która układa dzień – o rosnącej liczbie świeckich, którzy codziennie odmawiają modlitwę brewiarzową oraz o modzie na ubrania z religijnym przesłaniem. Ponadto wiele ciekawych artykułów w Niedzieli, nowy numer Czasu Serca z tematem przewodnim: Kościół kobiet, a także czasopisma dla dzieci i młodzieży: Droga, Mały Gość Niedzielny oraz Ola i Jaś.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Na kolejne dni pracy i nauki niech nas umacnia
Boże błogosławieństwo.

 

 1. Dobiegł końca czas letnich wakacji i wypoczynku. Wdzięczni Panu Bogu za Jego opiekę nad nami rozpoczynamy z nowym zapałem kolejny rok pracy duszpasterskiej i formacyjnej. Niech będzie to czas odpowiedzialnej troski o wiarę wyrażającej się w autentycznym zaangażowaniu w życie naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Od tego tygodnia Msze św. i nabożeństwa odprawiane będą wg następującego porządku:
  • w niedziele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 – dla dzieci, 18:00 i 19:30 – dla młodzieży; w dni powszednie o godz. 6:30 i 18:00;
  • Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie o godz. 17:30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Nowenna do MB Płaszowskiej w każdą środę o godz. 17:30;
  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu MNP w każdą niedzielę o godz. 6:30; Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30.
 3. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 16:00 - 18:00 oraz w soboty w godz. 8:00- 10:00.
 4. We wtorek, 1 września, rozpoczynamy wraz z dziećmi i młodzieżą nowy rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie będzie miało miejsce w naszych kościołach, a także w poszczególnych szkołach:
  • Zespół Szkół nr 1 przy ul. Myśliwskiej: klasy IV, V i VI – rozpoczęcie roku szkolnego na Mszy św. o godz. 8:00 w kościele przy ul. Saskiej, a następnie o godz. 915 w szkole podstawowej. Klasy I, II i III oraz „0” – o godz. 9:30 Msza św. w kościele przy ul. Saskiej. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole o godz. 8:00 dla klas II i III, a dla klas I o godz. 10:30.
  • Zespół Szkół nr 2: Gimnazjum przy ul. Grochowej o godz. 8:30; szkoła podstawowa przy ul. Goszczyńskiego o godz. 1115; Msza św. w kościele przy ul. Mały Płaszów o godz. 10:00.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta prowadzona przez Sercańską Wspólnotę Świeckich oraz Apostolat Magraretka o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i świętość kapłanów. Po Mszy św. Margaretki zapraszają na spotkanie w sali duszpasterskiej.
  • w piątek ‒ Msze św. wynagradzające o godz. 6:30, 16:30 – dla dzieci i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ w sali duszpasterskiej.
  • w sobotę – rano Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6:30. Wieczorem zapraszamy na pierwsze po wakacjach nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Początek nabożeństwa o godzinie 19:30.
 6. 24 sierpnia obchodził swoje imieniny ks. Bartosz Mrozek, a w najbliższy czwartek obchodzi je ks. Grzegorz Marcinek. Msza św. imieninowa zostanie odprawiona w czwartek, 3 września, o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski dla naszych Solenizantów oraz o opiekę Matki Bożej Płaszowskiej w ich posłudze kapłańskiej.
 7. Spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej w dniach 13-20.10.2015r. odbędzie się w środę, 2 września, o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej. W ostatnim czasie zwolniło się jedno miejsce. Gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany wyjazdem prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 9. Wiele rodzin boryka się z problemami finansowymi. W przyszłą niedzielę – jak czyniliśmy to od lat we wrześniu – będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy dzieciom z naszej parafii w zakupie podręczników, zeszytów do szkoły, a także wykupieniu obiadów w szkolnej stołówce.
 10. Ogłoszenie społeczne: Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy otwarcia Szkoły Podstawowej nr 41 przy ul. Saskiej 11, Społeczny Komitet „Łączy nas Płaszów” zaprasza byłych uczniów i nauczycieli na uroczystości rocznicowe, które odbędą się 17 października: Msza św. o godz. 9:00, a następnie spotkanie w budynku byłej szkoły (obecnie przedszkole). Organizatorzy proszą o udostępnienie pamiątek i zdjęć, które mogłyby być wykorzystane do opracowania monografii szkoły. Kontakt: Alicja Szostak zd. Nowak-Spiradek (tel. 609286018 lub 126564292).
 11. Ogłoszenie społeczne: Informacja Klubu Sportowego „Płaszowianka” o zapisach dzieci do sekcji piłki nożnej i łuczniczej w gablocie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: płyta z niezwykłą książką „O naśladowaniu Chrystusa”, a Małym Gościu dla dzieci audiobook ”Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Na nadchodzące dni pracy i nauki
niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

Strona 1 z 51

Góra strony