Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy czas wakacji i letniego odpoczynku. Niech ten czas przybliża nas do Boga, którego ślady tak bardzo widoczne są w odwiedzanych przez nas zakątkach całego świata. Wszystkich parafian pozostających w domach zapraszamy na nasze nabożeństwa, które odprawiają się wg wakacyjnego porządku. Dziś Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny
  • w środę – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
  • w czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w piątek – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu czcimy także św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosząc go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, po wieczornej Mszy św., pobłogosławimy wszystkie pojazdy mechaniczne ustawione na parkingu i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie.
  • w sobotę – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary „dar serca” składane na tacę, osobiście w kancelarii lub wpłacane na konto parafii.
 4. Przypominamy, by w okresie wakacji nie zapominać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o niezwykłej manipulacji sumieniem, medialną informacją i kontrolami na zlecenie – artykuły i wywiad z samym prof. Bogdanem Chazanem, który miał odwagę bezwarunkowo bronić życia chorego dziecka. Warto zajrzeć też do nowego numeru Niedzieli.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy
lub wakacyjnego wypoczynku niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele odprawiane są według porządku wakacyjnego. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu jest czynna tylko we wtorki i w soboty
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.
 4. W najbliższą środę, 16 lipca, o godz. 17:30 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej, a po niej Msza św. o dar potomstwa.
 5. Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 20 lipca, o godz. 10:30.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na renowację obrazu MB Płaszowskiej i nowe ołtarze. W tym tygodniu zostanie skuty fragment lastryka przylegający do ołtarzy oraz przewieszone gabloty z wotami.
 7. Przypominamy, by w okresie wakacji nie zapominać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o niezwykłym znaczeniu modlitwy uwielbienia; o wielkiej sile błogosławieństwa, czyli każdy może błogosławić – swoich najbliższych, sąsiadów, również wrogów; oraz o niebezpiecznych absurdach i medialnej manipulacji – wywiad z aktorem Cezarym Pazurą.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy
lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
 2. Informujemy, że w czasie wakacji, czyli w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w następującym porządku:
  • w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00.
  • w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 3. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 16:00 – 18:00 i w soboty w godz. 8:00 ‒ 10:00. W czwartki kancelaria będzie nieczynna.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w piątek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • w sobotę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.
 5. „W trosce o wiarę i dziecko” – czyli najkrócej mówiąc Matecznik! Zapraszamy na kolejne spotkanie mamy ze swoimi maluchami. Spotkania te od lipca odbywać się będą w każdą drugą i czwartą środę miesiąca. Najbliższe spotkanie Matecznika w środę 8 lipca o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej lub w naszym ogrodzie.
 6. W niedzielę 13 lipca w parafii MB Fatimskiej odbędzie się kolejne Czuwanie Fatimskie. Msza św. o godz. 18:00, a następnie modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej i procesja różańcowa z figurą Matki Bożej.
 7. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to szczególna forma rekolekcji w drodze. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski oraz indywidualne osoby włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów. Niech nie zabraknie w tej grupie również przedstawicieli naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą oraz bezpośrednio u Księdza Proboszcza.
 8. W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, taca "Dar serca" przeznaczona będzie na nowe ołtarze i konserwację obrazu Matki Bożej Płaszowskiej.
  W minionych dniach został zakupiony marmur na boczne ołtarze w naszym kościele. Po wykonaniu prac przygotowawczych (przycięcie bloków marmurowych na odpowiednie wymiary zgodne z projektem oraz wykonanie elementów rzeźbionych) przystąpimy do budowy ołtarzy w kościele. Przewidywany termin to druga połowa sierpnia. Polecamy to nasze wspólne dzieło dla MB Płaszowskiej życzliwej pamięci wszystkich parafian, a za każdą ofiarę – duchową i materialną – składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku. W Gościu Niedzielnym m.in.: O niezwykłej kobiecie Marry Wagner, kanadyjskiej katoliczce, która dwa lata spędziła w więzieniu za to, że w klinikach aborcyjnych przekonywała matki, by nie zabijały swoich dzieci, a także o tym dlaczego do kościoła przychodzi więcej kobiet niż mężczyzn. Ponadto nowe numery Czasu Serca, Miłujcie się, Różańca i Królowej Różańca Świętego.
 10. Ogłoszenie lokalne Klubu Sportowego „Płaszowianka”: W okresie wakacji klub prowadzi treningi sekcji piłki nożnej w poniedziałki i czwartki o godz. 16:30. Na treningi zapraszamy wszystkich chłopców od I do VI klasy szkoły podstawowej, którzy przebywają w czasie wakacji w Krakowie.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Dzieciom i młodzieży oraz udającym się
na urlopy życzymy dobrej pogody,
błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 80

Góra strony