Ogłoszenia

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie od innych nałogów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o uwolnienie od tego, co zagraża szczęściu i świętości naszych rodzin.
 2. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ – 10 lutego – rozpoczyna się Wielki Post, czas pokuty i modlitwy, który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 9:00, 16:30, 18:00 i 19:30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post ilościowy ‒ jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz jakościowy ‒ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona będzie na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej parafii.
 3. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30 i 20:00.
  • w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żalów przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 4. W czwartek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 18:00. Prosimy bliskich czy znajomych o pomoc osobom chorym i starszym w dotarciu na Mszę św.
 5. Zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkania w „Świetlicy Seniora”. To nowa inicjatywa w naszej parafii skierowana do osób starszych. Pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek 11 lutego o godz. 15:00 w sali duszpasterskiej.
 6. W piątek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 w czasie której będziemy modlić się za naszych chorych Parafian.
 7. Małżonków, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i pełniej przeżywać sakrament małżeństwa w ramach formacji Ruchu Equipes Notre-Dame już dziś zapraszamy na spotkanie we wtorek, 16 lutego, o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej. Jest to spotkanie otwarte przedstawiające charyzmat Ruchu i możliwości duchowej formacji małżeństw.
 8. >Spotkania dla uczniów klas I gimnazjalnych, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, będą odbywały się w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku, tj. od 8 do 11 lutego o godz. 19:00. Więcej informacji na stronie internetowej.
 9. Spotkanie Parafialnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w czwartek o godz. 18:30 w sali duszpasterskiej.
 10. Fundacja Alma Spei składa serdeczne podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek. Zebrana kwota to 7 379 zł.
 11. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła. Zwracamy się z gorącą prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe prowadzonych prac.
 12. W związku z malowaniem kościoła i utrudnieniami z tym związanymi, na czas remontu od tej niedzieli wprowadzamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 16:00.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 318

Góra strony