Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła. Również i dla nas jest to okazja, aby wyrazić wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy budowali kiedyś kościół przy ul. Saskiej – tak księżom Sercanom jak i ówczesnym parafianom. Dziękujemy także wszystkim, którzy obecnie troszczą się o piękno naszego kościoła
 2. Dobiega końca miesiąc październik – czas codziennych nabożeństw różańcowych. Wyrażamy szczere uznanie wobec tych, którzy każdego dnia modlili się na różańcu: starszym, młodzieży i dzieciom. Ufamy, że modlitwa różańcowa nie będzie tylko wizytówką października. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w szeregi Róż Żywego Różańca. W naszej parafii jest obecnie 11 Róż, a niektóre z nich są niepełne. Chętnych do podjęcia tego pięknego apostolstwa modlitwy zapraszamy w przyszłą niedzielę na zmiankę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk swoich bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w sobotę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19:30. O godz. 15:00 na Cmentarzu Podgórskim rozpoczną się modlitwy za zmarłych połączone z procesją. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. za naszych zmarłych parafian. Z uwagi na uroczystość nie będzie wieczornego nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
  • w przyszłą niedzielę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny (jeden w ciągu dnia) i ofiarować go za swoich bliskich zmarłych lub za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki potrzebne do zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy za zmarłych oraz modlitwy w intencjach Ojca św.
 6. Msze Święte dla kandydatów do bierzmowania, na których będą składane deklaracje, odbędą się w tym tygodniu wg następującego porządku:
  • Klasy I – w poniedziałek 27 października, godz. 18:00
  • Klasy II – we wtorek 28 października, godz. 18:00
  • Klasy III – w czwartek 30 października, godz. 18:00
  Bardzo prosimy, aby kandydatom wyrażającym publicznie wolę przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, w tym ważnym dla nich momencie, towarzyszyli również rodzice.
 7. W środę 29 października na Mszy św. o godz. 18:00 pragniemy rozpocząć nową inicjatywę duszpasterską skierowaną do mężczyzn naszej parafii. Po Mszy św. odprawianej w ich intencji zapraszamy do sali duszpasterskiej na projekcję filmu „Odważni” oraz spotkanie wprowadzające do prawdziwie męskiego spojrzenia na Boga, wiarę i Kościół – w ramach grup Mężczyzn św. Józefa. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mezczyzni.net
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. Co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie?; rozmowa z ks. abp Stanisławem Gądeckim, jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu oraz obrazek z modlitwą męża za żonę. Ponadto nowy numer Małego Gościa dla dzieci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli
oraz opieki Wszystkich Świętych
na każdy dzień nowego tygodnia.
Szczęść Boże!

 

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień, szczególnie podczas nabożeństw różańcowych o godz. 17:15, będziemy pamiętali w modlitwie o misjonarzach i misjonarkach, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera – głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa
  • we wtorek ‒ wspomnienie bł. Jakub Strzemię, biskupa
  • w środę – po raz pierwszy w historii będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza na uroczystości odpustowe do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji połączona z Procesją Światła zostanie odprawiona o godz. 17:00.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk swoich bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
 4. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie Matecznika w środę 22 października o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Dzieciaki w plecaki - z dziećmi w góry i na rower”.
 5. Zapraszamy parafian na koncerty chóralne pod tytułem „Obdarz nas pokojem” z udziałem trzech chórów: Vielharmonie Sachsenhausen z Frankfurtu, Cantionis z Prus oraz Recto Tono z naszej parafii. Koncerty odbędą się w środę 22 października w bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika i w czwartek 23 października w naszym kościele parafialnym przy ul. Saskiej. Początek koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 6. W przyszłą środę 29 października na Mszy św. o godz. 18:00 pragniemy rozpocząć nową inicjatywę duszpasterską skierowaną do mężczyzn naszej parafii. Po Mszy św. odprawianej w ich intencji zapraszamy do sali duszpasterskiej na projekcję filmu „Odważni” oraz spotkanie organizacyjne. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
 7. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej 64 serdecznie zapraszają Przedszkolaków, którzy w roku szkolnym 2015/16 staną się uczniami klasy pierwszej na zajęcia z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka”. Pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek 23 października o godz. 17:00. Szczegóły na stronie internetowej www.sp47krakow.edu.pl
 8. W przyszłą niedzielę, która w wielu kościołach przeżywana jest jako Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła, nasze myśli zwracają się ku naszej parafialnej świątyni, w której możemy spotykać się z Bogiem, przyjmować sakramenty święte oraz słuchać nauki płynącej z Ewangelii. To dzień wdzięczności wobec wszystkich, którzy tak ofiarnie troszczą się o jej utrzymanie, wystrój i piękno oraz przypomnienia sobie, iż jest to odpowiedzialność spoczywająca na każdym ochrzczonym. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego parafialnego kościoła.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. o beatyfikowanym w Rzymie papieżu Pawle VI, którego życie obfitowało w wiele dramatycznych wydarzeń oraz o największej krytyce jaka spotkała błogosławionego papieża za podpisanie encykliki „Humanae vitae”, sprzeciwiającej się stosowaniu środków antykoncepcyjnych; ponadto o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z modlitwami, do jej odmawiania. Godny uwagi jest również nowy numer czasopisma „Miłujcie się”.
 10. Mamy do dyspozycji kilkadziesiąt darmowych wejściówek na Międzynarodowe Targi Książki odbywające się w Krakowie od 23 do 26 października. Zainteresowanych zapraszamy po ich odbiór do zakrystii.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na nadchodzący tydzień Bożego Błogosławieństwa
i opieki Matki Bożej Różańcowej.
Szczęść Boże!

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Płaszowskiej. Zachęcamy naszych Drogich Parafian, aby w tym dniu specjalnych łask powierzyli swoje rodziny Matce Bożej. Z racji dzisiejszej uroczystości można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce obchodzony jest XIV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie. Po Mszy św. można złożyć do puszki ofiarę na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niewielkich miast i wsi.
 3. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17:15.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w środę ‒ wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w piątek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w sobotę – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich lekarzach, pielęgniarkach oraz pracownikach służby zdrowia.
 5. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 15 października, o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 6. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w czwartek 16 października o godz. 18:45 do naszego kościoła.
 7. Spotkania dla uczniów klas II gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku, tj. od 13 do 16 października o godz. 19:00. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na konserwację obrazu MB Płaszowskiej i budowę nowych ołtarzy.
  W tym tygodniu zakończyły się główne prace kamieniarskie przy ołtarzu Matki Bożej. Pozostało jeszcze estetyczne dopracowanie szczegółów oraz zamontowanie mechanizmu zasłaniającego i oświetlenia. Jednocześnie trwają już prace przy ołtarzu św. Józefa.
 9. W ramach wspierania parafii budujących nowe kościoły w przyszłą niedzielę będziemy gościli księdza z parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach, który na wszystkich Mszach św. będzie głosił Słowo Boże. Ofiary złożone na tacę zostaną w całości przeznaczone na budowę nowego kościoła w Krzeszowicach.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. o tym, że mistyki nie trzeba szukać u buddystów, bo można się jej nauczyć od św. Teresa z Avila, mistrzyni życia duchowego; ponadto obrazek z modlitwą żony za męża oraz co sprawiło, że św. Charbel, pustelnik z Libanu, stał się jednym z najpopularniejszych świętych nad Wisłą? Ponawiamy również gorącą prośbę o wrzucanie do skarbonki równowartości ceny za nabywaną prasę. Bardzo prosimy o zrozumienie i życzliwe przyjęcie tej krępującej prośby, abyśmy nie musieli zmieniać sposobu rozprowadzania prasy, który polega na uczciwości i wzajemnym zaufaniu.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Józefa Lipska z ul. Krzywda, Stefania Siwek z ul. Myśliwskiej i Jan Piskorz z ul. Pana Tadeusza. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy wielu łask Bożych w Dniu Parafialnego Święta.
Niech Maryja, Matka Błogosławionego Macierzyństwa,
otacza swoją opieką każdą rodzinę i każde poczęte życie.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 84

Góra strony