Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień, szczególnie podczas nabożeństw różańcowych o godz. 17:15, będziemy pamiętali w modlitwie o misjonarzach i misjonarkach, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera – głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa
  • we wtorek ‒ wspomnienie bł. Jakub Strzemię, biskupa
  • w środę – po raz pierwszy w historii będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza na uroczystości odpustowe do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji połączona z Procesją Światła zostanie odprawiona o godz. 17:00.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk swoich bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
 4. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie Matecznika w środę 22 października o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Dzieciaki w plecaki - z dziećmi w góry i na rower”.
 5. Zapraszamy parafian na koncerty chóralne pod tytułem „Obdarz nas pokojem” z udziałem trzech chórów: Vielharmonie Sachsenhausen z Frankfurtu, Cantionis z Prus oraz Recto Tono z naszej parafii. Koncerty odbędą się w środę 22 października w bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika i w czwartek 23 października w naszym kościele parafialnym przy ul. Saskiej. Początek koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 6. W przyszłą środę 29 października na Mszy św. o godz. 18:00 pragniemy rozpocząć nową inicjatywę duszpasterską skierowaną do mężczyzn naszej parafii. Po Mszy św. odprawianej w ich intencji zapraszamy do sali duszpasterskiej na projekcję filmu „Odważni” oraz spotkanie organizacyjne. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
 7. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej 64 serdecznie zapraszają Przedszkolaków, którzy w roku szkolnym 2015/16 staną się uczniami klasy pierwszej na zajęcia z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka”. Pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek 23 października o godz. 17:00. Szczegóły na stronie internetowej www.sp47krakow.edu.pl
 8. W przyszłą niedzielę, która w wielu kościołach przeżywana jest jako Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła, nasze myśli zwracają się ku naszej parafialnej świątyni, w której możemy spotykać się z Bogiem, przyjmować sakramenty święte oraz słuchać nauki płynącej z Ewangelii. To dzień wdzięczności wobec wszystkich, którzy tak ofiarnie troszczą się o jej utrzymanie, wystrój i piękno oraz przypomnienia sobie, iż jest to odpowiedzialność spoczywająca na każdym ochrzczonym. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego parafialnego kościoła.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. o beatyfikowanym w Rzymie papieżu Pawle VI, którego życie obfitowało w wiele dramatycznych wydarzeń oraz o największej krytyce jaka spotkała błogosławionego papieża za podpisanie encykliki „Humanae vitae”, sprzeciwiającej się stosowaniu środków antykoncepcyjnych; ponadto o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z modlitwami, do jej odmawiania. Godny uwagi jest również nowy numer czasopisma „Miłujcie się”.
 10. Mamy do dyspozycji kilkadziesiąt darmowych wejściówek na Międzynarodowe Targi Książki odbywające się w Krakowie od 23 do 26 października. Zainteresowanych zapraszamy po ich odbiór do zakrystii.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na nadchodzący tydzień Bożego Błogosławieństwa
i opieki Matki Bożej Różańcowej.
Szczęść Boże!

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Płaszowskiej. Zachęcamy naszych Drogich Parafian, aby w tym dniu specjalnych łask powierzyli swoje rodziny Matce Bożej. Z racji dzisiejszej uroczystości można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce obchodzony jest XIV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie. Po Mszy św. można złożyć do puszki ofiarę na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niewielkich miast i wsi.
 3. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17:15.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w środę ‒ wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w piątek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w sobotę – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich lekarzach, pielęgniarkach oraz pracownikach służby zdrowia.
 5. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 15 października, o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 6. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w czwartek 16 października o godz. 18:45 do naszego kościoła.
 7. Spotkania dla uczniów klas II gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku, tj. od 13 do 16 października o godz. 19:00. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na konserwację obrazu MB Płaszowskiej i budowę nowych ołtarzy.
  W tym tygodniu zakończyły się główne prace kamieniarskie przy ołtarzu Matki Bożej. Pozostało jeszcze estetyczne dopracowanie szczegółów oraz zamontowanie mechanizmu zasłaniającego i oświetlenia. Jednocześnie trwają już prace przy ołtarzu św. Józefa.
 9. W ramach wspierania parafii budujących nowe kościoły w przyszłą niedzielę będziemy gościli księdza z parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach, który na wszystkich Mszach św. będzie głosił Słowo Boże. Ofiary złożone na tacę zostaną w całości przeznaczone na budowę nowego kościoła w Krzeszowicach.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. o tym, że mistyki nie trzeba szukać u buddystów, bo można się jej nauczyć od św. Teresa z Avila, mistrzyni życia duchowego; ponadto obrazek z modlitwą żony za męża oraz co sprawiło, że św. Charbel, pustelnik z Libanu, stał się jednym z najpopularniejszych świętych nad Wisłą? Ponawiamy również gorącą prośbę o wrzucanie do skarbonki równowartości ceny za nabywaną prasę. Bardzo prosimy o zrozumienie i życzliwe przyjęcie tej krępującej prośby, abyśmy nie musieli zmieniać sposobu rozprowadzania prasy, który polega na uczciwości i wzajemnym zaufaniu.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Józefa Lipska z ul. Krzywda, Stefania Siwek z ul. Myśliwskiej i Jan Piskorz z ul. Pana Tadeusza. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy wielu łask Bożych w Dniu Parafialnego Święta.
Niech Maryja, Matka Błogosławionego Macierzyństwa,
otacza swoją opieką każdą rodzinę i każde poczęte życie.
Szczęść Boże!

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych
 2. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17:15. Zapraszamy na to nabożeństwo dzieci i młodzież, małżonków i rodziców oraz osoby starsze. Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie mogą zyskać odpust zupełny.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Żywego Różańca. Z tej okazji serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 18:00.
  • w czwartek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 4. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na kolejne spotkanie Matecznika w środę 8 października o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „15 października – Dzień Dziecka Utraconego”.
 5. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Macierzyństwa Matki Bożej. Będzie to pierwszy w historii naszej parafii odpust, w czasie którego nie spojrzymy na cudowny obraz MB Płaszowskiej wystawiony w ołtarzu. Wierzymy jednak w Jej stałą obecność w naszym płaszowskim sanktuarium i cierpliwie czekamy – trwając na modlitwie – na dzień, w którym uroczyście umieścimy Jej cudowny odnowiony wizerunek już w nowym marmurowym ołtarzu. Sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył ks. Gabriel Pisarek – sercanin, który przez całą niedzielę będzie też głosił Słowo Boże. Zachęcamy naszych Drogich Parafian, aby w tym dniu specjalnych łask powierzyli swoje rodziny Matce Bożej.
 6. Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, będą odbywały się w tym tygodniu w następującym porządku:
  • klasy I – w poniedziałek, środę i czwartek tj. 6, 8 i 9 października o godz. 18:45
  • klasy III – od poniedziałku do czwartku, tj. od 6 do 9 października o godz. 19:00
 7. W przyszłą niedzielę, II niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na konserwację obrazu MB Płaszowskiej i budowę nowych ołtarzy. W tym tygodniu zakończą się prace kamieniarskie przy ołtarzu Matki Bożej. Pozostanie jeszcze tylko montaż mechanizmu zasłaniającego oraz oświetlenia. W międzyczasie rozpoczęły się już prace przy budowie ołtarza św. Józefa. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie za każde duchowe i materialne wsparcie tego wspólnego dzieła przyczyniającego się do upiększenia naszej świątyni.
 8. Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza na spotkanie z Mery Wagner – bohaterską obrończynią życia z Kanady. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 października, po Mszy św. o godz. 19:00 w Bazylice Ojców Franciszkanów.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. Trzecia, ostatnia część „Dzienniczka” siostry Faustyny na płycie CD. Ponadto nowe numery Niedzieli, Różańca, Źródła, Małego Gościa, Oli i Jasia oraz Dominika dla dzieci. Przy tej okazji z przykrością musimy poinformować parafian, iż od dłuższego czasu regularnie brakuje w skarbonce na prasę równowartości wystawionych do sprzedaży gazet. Każdego tygodnia musimy dopłacać wydawcom z kasy parafialnej od 180 do 250 zł. Bardzo prosimy o zrozumienie i życzliwe przyjęcie tej informacji, abyśmy nie musieli zmieniać sposobu rozprowadzania prasy, który od lat już polega u nas na uczciwości i wzajemnym zaufaniu.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Władysław Szczepański z ul. Płaszowskiej i Rozalia Sałach z ul. Stróża Rybna. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na nadchodzący tydzień Bożego Błogosławieństwa
i opieki Matki Bożej Różańcowej.

 

Strona 1 z 84

Góra strony