Ogłoszenia

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła. Również i dla nas jest to okazja, aby wyrazić wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy budowali kiedyś kościół przy ul. Saskiej – tak księżom Sercanom jak i ówczesnym parafianom. Dziękujemy także wszystkim, którzy obecnie troszczą się o piękno naszego kościoła
 2. Dobiega końca miesiąc październik – czas codziennych nabożeństw różańcowych. Wyrażamy szczere uznanie wobec tych, którzy każdego dnia modlili się na różańcu: starszym, młodzieży i dzieciom. Ufamy, że modlitwa różańcowa nie będzie tylko wizytówką października. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w szeregi Róż Żywego Różańca. W naszej parafii jest obecnie 11 Róż, a niektóre z nich są niepełne. Chętnych do podjęcia tego pięknego apostolstwa modlitwy zapraszamy w przyszłą niedzielę na zmiankę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk swoich bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w sobotę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19:30. O godz. 15:00 na Cmentarzu Podgórskim rozpoczną się modlitwy za zmarłych połączone z procesją. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. za naszych zmarłych parafian. Z uwagi na uroczystość nie będzie wieczornego nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
  • w przyszłą niedzielę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny (jeden w ciągu dnia) i ofiarować go za swoich bliskich zmarłych lub za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki potrzebne do zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy za zmarłych oraz modlitwy w intencjach Ojca św.
 6. Msze Święte dla kandydatów do bierzmowania, na których będą składane deklaracje, odbędą się w tym tygodniu wg następującego porządku:
  • Klasy I – w poniedziałek 27 października, godz. 18:00
  • Klasy II – we wtorek 28 października, godz. 18:00
  • Klasy III – w czwartek 30 października, godz. 18:00
  Bardzo prosimy, aby kandydatom wyrażającym publicznie wolę przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, w tym ważnym dla nich momencie, towarzyszyli również rodzice.
 7. W środę 29 października na Mszy św. o godz. 18:00 pragniemy rozpocząć nową inicjatywę duszpasterską skierowaną do mężczyzn naszej parafii. Po Mszy św. odprawianej w ich intencji zapraszamy do sali duszpasterskiej na projekcję filmu „Odważni” oraz spotkanie wprowadzające do prawdziwie męskiego spojrzenia na Boga, wiarę i Kościół – w ramach grup Mężczyzn św. Józefa. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mezczyzni.net
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. Co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie?; rozmowa z ks. abp Stanisławem Gądeckim, jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu oraz obrazek z modlitwą męża za żonę. Ponadto nowy numer Małego Gościa dla dzieci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli
oraz opieki Wszystkich Świętych
na każdy dzień nowego tygodnia.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 252

Góra strony