Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 2. Nieszpory niedzielne z możliwością zyskania odpustu zupełnego dziś o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • we wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • w środę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła
  • w sobotę – wspomnienie św. Jan Bosko, prezbitera
 4. Nowenna do Matki Bożej Pjłaszowskiej w środę o godz. 17:30.
 5. „W trosce o wiarę i dziecko” – tak brzmiało hasło rozpoczynające przed rokiem spotkania Matecznika, czyli inicjatywę duszpasterską skierowaną do mam z małymi dziećmi. W najbliższą środę 28 stycznia zapraszamy mamy ze swoimi maluchami wyjątkowo o godz. 15:00 na rocznicowe spotkanie Matecznika w sali duszpasterskiej.
 6. Serdecznie zapraszamy mężczyzn naszej parafii w środę 28 stycznia o godz. 18:00 na Mszę św., która będzie odprawiona w ich intencji, a po niej na spotkanie w ramach Studium Biblijnego w oparciu o film „Odważni”. Trzecie spotkanie nosi tytuł: „Kształtowanie przyszłych pokoleń wymaga odwagi”.
 7. Spotkania dla młodzieży klas III gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędą się w najbliższym tygodniu we wtorek, środę i czwartek, tj. 27, 28 i 29 stycznia oraz w przyszły poniedziałek 2 lutego. Szczegóły na stronie internetowej.
 8. W przyszłą środę, 4 lutego, odbędzie się w naszej parafii „Sztafeta modlitwy” – nabożeństwo modlitewne przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży.
 9. Dziś kończymy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie i szczere rozmowy, a także za poczęstunek oraz złożone ofiary kolędowe. Podsumowanie odwiedzin kolędowych oraz sprawozdanie z działalności i życia parafii będzie na wszystkich Mszach św. w niedzielę 8 lutego. Jeśli kogoś z naszych parafian nie było w domu w wyznaczonym terminie, a chciałby jeszcze spotkać się z księdzem na wspólnej modlitwie i rozmowie, prosimy o zgłoszenie kolędy uzupełniającej w zakrystii lub pocztą elektroniczną. Kolęda uzupełniająca odbędzie się w poniedziałek 26 stycznia od godz. 1530 i w sobotę 31 stycznia od godz. 10:00.
 10. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna wg normalnego porządku, a więc we wtorki i czwartki w godz. 16:00 – 18:00 oraz w soboty w godz. 8:00 – 10:00.
 11. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
 12. W przyszłą niedzielę zbierana będzie ofiara do puszek na pomoc kilkumiesięcznej Lenie. Dziewczynka przyszła na świat z wadą wrodzoną kończyn dolnych polegającą na braku kości piszczelowej, skróceniu podudzia oraz tzw. układzie stóp końsko – szpotawym. W Polsce lekarze są w stanie wykonać jedynie amputację. Szansą na normalne życie Leny jest skomplikowane leczenie ortopedyczne przeprowadzane wyłącznie w USA, którego szacowany koszt wynosi 650 tys. złotych.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. o tym czym jest i jak działa tzw. pigułka „dzień po”, o której zrobiło się głośno za sprawą ministerstwa zdrowia. W Małym Gościu Niedzielnym najnowsza płyta „Arki Noego”.
 14. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin Zygmunt Filipowicz z ul. Paproci. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby nasza osobista komunia z Bogiem przekładała się na nasze relacje z wszystkimi bliźnimi.
 2. Nieszpory niedzielne z możliwością zyskania odpustu zupełnego dziś o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w środę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
 4. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30.
 5. W środę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w czwartek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im przecież zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć wyrażana w składanych życzeniach.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – czyli tzw. kolęda. W dni powszednie i w niedziele początek kolędy od godz. 15:30, w soboty od godz. 10:00. (program TU).
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie jeszcze tylko w sobotę w godz. 8:00 – 10:00.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym Pasjonujący film o świętej Teresie z Ávila, nie do zobaczenia w telewizji lub kinie. Dzisiaj płyta z pierwszymi czterema odcinkami serialu, za dwa tygodnie cztery kolejne odcinki.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Wspomnienie Chrztu Jezusa w Jordanie, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem umiłowanym, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Dziś myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia.
 2. Nieszpory niedzielne z możliwością zyskania odpustu zupełnego dziś o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w sobotę – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w przyszłą niedzielę – początek Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30.
 5. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 14 stycznia, o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 6. Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 18 stycznia, o godz. 10:30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii, a pod koniec Mszy św. podeszli z nimi do błogosławieństwa.
 7. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie Matecznika w środę, 14 stycznia, o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Macierzyństwo bliskości – warsztaty noszenia dziecka w chuście”.
 8. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – czyli tzw. kolęda. W dni powszednie i w niedziele początek kolędy od godz. 15:30, w soboty od godz. 10:00. Niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty [program].
 9. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko w soboty w godz. 8:00 – 10:00. W sprawach naprawdę koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 10. Serdecznie dziękujemy za ofiary „Dar serca” składane dziś na tacę, a także indywidualnie lub na konto parafii, które przeznaczone są na pokrycie kosztów budowy ołtarzy bocznych w naszym kościele.
 11. Dziękujemy mieszkańcom osiedla przy ul. ks. Turka oraz ul. Koszykarskiej za przyjęcie „Kolędników Misyjnych”. Zebrane ofiary – 1360 zł – zostaną przekazane na dożywianie dzieci w sercańskiej parafii w Urugwaju. Dziękujemy również rodzicom dzieci klas I, II i III szkoły podstawowej przy ul. Myśliwskiej za przedświąteczne dary zbierane przez Szkolne Koło Caritas.
 12. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej zapraszają Przedszkolaków na kolejne zajęcia z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka” w czwartek 15 stycznia o godz. 17:00. Szczegóły na stronie internetowej www.sp47krakow.edu.pl
 13. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym m.in. o tym w jaki sposób naprotechnologia leczy bezpłodność? a w Niedzieli – jak znaleźć rodziców chrzestnych?

Niech łaska przyjętego chrztu św.
umacnia nas do ciągłego dawania świadectwa wiary
w naszym codziennym życiu.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 89

Góra strony