Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Chrystus Zmartwychwstał! Miłość ostatecznie zwyciężyła śmierć! Niech radość Wielkanocy przenika nasze serca i dodaje nam odwagi, aby dzielić się nią w gronie rodziny oraz gdziekolwiek Chrystus będzie nas potrzebował jako świadków swojego Zmartwychwstania.
 2. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19:30. Zakończenie Triduum Paschalnego na Nieszporach o godz. 17:30.
 3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Jest to dzień, w którym wspieramy naszą modlitwą i ofiarą Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. jak w każdą niedzielę – z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19:30.
 4. Cały tydzień przeżywamy jako Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w ramach Oktawy Wielkanocy, stąd też w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przeżywać będziemy Uroczystość Kanonizacji dwóch wielkich papieży: bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Msza św. kanonizacyjna odprawiona będzie przez papieża Franciszka na Placu św. Piotra w Rzymie o godz. 10:00. Wezmą w niej udział przedstawiciele naszej parafii, którzy w czwartek wyruszą na pielgrzymkę do Rzymu. Główne uroczystości w Krakowie odbędą się w Sanktuarium bł. Jana Pawła II. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej diecezji.
 6. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. na spotkanie w najbliższą środę, 23 kwietnia, o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej.
 7. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i głębszego przeżycia Triduum Paschalnego: Księżom Sercanom z naszej wspólnoty Domus Mater i Braciom Albertynom. Dziękujemy młodzieży za prowadzenie jutrzni i oprawę muzyczną Wigilii Paschalnej, Panu Organiście i Chórowi Parafialnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Harcerzom, Panu Kościelnemu oraz wszystkim, którzy pomogli uporządkować nasz kościół i przystroić go kwiatami. Dziękujemy również Wam Drodzy Parafianie za liczny udział w Liturgii Triduum Paschalnego i okazane w ten sposób świadectwo żywej wiary.

Niech Chrystus Zmartwychwstały rozproszy nasze ludzkie zwątpienia.
Niech dodaje nam odwagi do mężnego i radosnego wyznawania wiary.
Wszystkim parafianom i Gościom życzymy
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

 

 1. W liturgii Kościoła wspominamy dziś pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. święcimy palmy i wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12:00.
 2. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 3. Droga krzyżowa ulicami Płaszowa rozpocznie się dziś o godz. 20:30 w kościele. Niech to wyjątkowe nabożeństwo zgromadzi wielu parafian i stanie się okazją do publicznego wyznania wiary. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. Okazja do spowiedzi w czasie Wielkiego Tygodnia od poniedziałku do środy w godz. 6:30 – 8:00 i 17:00 – 19:00. Wykorzystajmy te pierwsze dni Wielkiego Tygodnia, aby z czystym sercem uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego.
 5. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16:00 – 18:00.
 6. Przedświąteczne odwiedziny chorych w Wielką Środę od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie z racji I Piątków miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i świątecznej Komunii św.
 7. W Wielkim Tygodniu wspominamy najważniejsze wydarzenia, które dokonały się dla naszego zbawienia. Postarajmy się przeżyć ten czas w klimacie wiary i chrześcijańskiego zaangażowania. Niech Triduum Paschalne, rozpoczynające się w Wielki Czwartek na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i kończące w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, będzie dla nas okazją, aby znaleźć więcej czasu na modlitwę i uczestnictwo w tych wymownych nabożeństwach (program).
 8. Dziś uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 zapraszają na kiermasz świąteczny przed kościołem.
 9. Szkoła Podstawowa nr 47 przy ul. Myśliwskiej zaprasza Dzieci z oddziałów zerowych oraz ich Rodziców na kolejne zajęcia z cyklu „Sówka Mądra Główka”. Najbliższe zajęcia: „Zabawy z czarodziejskim tunelem i kolorową chustą” już w czwartek, 24 kwietnia 2014r, w godz. 17:00-18:00.
 10. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli dary, zarówno te żywnościowe jak i pieniężne, dla potrzebujących naszych parafian.
 11. Serdecznie dziękujemy za ofiary „Dar serca” składane dziś na tacę, a także indywidualnie lub na konto parafii, które przeznaczone są na konserwację obrazu i nowy ołtarz Matki Bożej Płaszowskiej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: specjalny dodatek z nowenną do Bożego Miłosierdzia do prywatnego odmawiania oraz czy kielich, którego Jezus użył w czasie Ostatniej Wieczerzy w Wieczerniku przetrwał do naszych czasów? Ponadto inne czasopisma, które mogą być dobrą lekturą na rozpoczynający się Wielki Tydzień.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Włodzimierz Kozaczka z ul. Strycharskiej i Jerzy Karpiński z ul. Płaszowskiej. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech Boże błogosławieństwo
pomoże nam dobrze przeżyć bogaty w liturgię
Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.

 

 

 

 

 

 

WIELKI CZWARTEK - Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji
21:00 – Godzina Święta
22:00 – Zakończenie Adoracji

 

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ - Pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa

7:00 – Rozpoczęcie adoracji
7:30 – Ciemna Jutrznia z udziałem Wspólnot Zakonnych i wiernych świeckich
11:00 – Droga Krzyżowa dla dzieci
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
17:00 – Droga Krzyżowa
18:00 Liturgia Męki Pańskiej
21:00 – Droga Krzyżowa
24:00 – Zakończenie Adoracji

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. post ilościowy - jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz jakościowy - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Postarajmy się przeżyć ten dzień w duchu modlitwy, skupienia i refleksji nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa uczestnicząc w adoracji Najświętszego Sakramentu, Drodze Krzyżowej oraz Adoracji Krzyża.
W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę ofiara pieniężna składana w czasie Adoracji Krzyża przeznaczona będzie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

WIELKA SOBOTA - Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego
7:00 – Rozpoczęcie Adoracji przy Grobie Pańskim
7:30 – Ciemna Jutrznia z udziałem Wspólnot Zakonnych i wiernych świeckich

Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 9:00 do 14:30 co pół godziny.

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:15 – 16:30 – przerwa w adoracji w celu przygotowania kościoła do Wigilii Paschalnej
20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej

Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, które będą zapalone od Paschału w czasie procesji wejścia i w czasie odnowienia przyrzeczeń. Zachęcamy, aby w Wielką Sobotę zwyczajowo zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
6:30 Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

Decyzją Rady Parafialnej powracamy do zwyczaju procesji wczesnym rankiem. Prosimy o przygotowanie sztandarów, chorągwi, feretronów i baldachimu. Niech ta procesja będzie uroczystym ogłoszeniem światu naszej prawdziwej radości ze Zmartwychwstania Jezusa. Niech będzie też okazją do zjednoczenia całej rodziny przy wspólnym wielkanocnym śniadaniu.
Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 19:30.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Wchodzimy w bezpośredni okres przygotowujący nas do wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Zgodnie z tradycją od dziś do Wielkiego Piątku zasłania się w kościołach krzyże. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 2. Od ubiegłej niedzieli Członkowie Parafialnej „Caritas” rozprowadzają baranki wielkanocne, kartki świąteczne i palmy na Niedzielę Palmową. Można je nabywać w kiosku za bramą po lewej stronie kościoła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla potrzebujących parafian. Zachęcamy również, aby do 9 kwietnia włącznie składać dary w naturze, jako pomoc przedświąteczną dla najbiedniejszych.
 3. Pamiętajmy, iż jednym z uczynków pokutnych Wielkiego Postu jest również jałmużna. Można ją składać do skarbony w kościele, a także dziś po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.
 4. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30 i 20:00.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm z procesją upamiętniającą wjazd Jezusa do Jerozolimy na Mszy św. o godz. 12:00.
 6. W Niedzielę Palmową zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Płaszowa. Początek o godz. 20:30 w naszym kościele, następnie przejście ul. Myśliwską i zakończenie w kościele MB Fatimskiej. Niech to wyjątkowe nabożeństwo zgromadzi wielu parafian i stanie się okazją do publicznego wyznania wiary.
 7. Spotkania dla młodzieży klas I i II gimnazjalnych, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, będą odbywały się w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku, tj. od 7 do 10 kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii
 8. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, której celem jest przyjście z pomocą wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów, a tym samym pozbycie się niepotrzebnego sprzętu z naszych domów, obędzie się 10 kwietnia w godz. 8:00 – 11:00 na parkingu kościelnym. Przed kościołem ministranci rozdają ulotki informacyjne dotyczące szczegółów tej akcji oraz rodzaju sprzętu, którego można pozbyć się z korzyścią dla innych.
 9. Społeczność Gimnazjum nr 51 w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera zaprasza szóstoklasistów i ich rodziców na spotkanie w ramach Dnia Otwartego w dniu 10 kwietnia, tj. czwartek, o godz. 17:00 do budynku szkoły przy ul. Grochowej 23.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku, a także publikacji Wydawnictwa Biały Kruk zatytułowanej „Dyktatura Gender”. Jest to zbiór opracowań przybliżających dzisiejszemu człowiekowi – często zdezorientowanemu medialnym zamieszaniem – niebezpieczeństwa przekraczania kolejnych granic: wychowania, moralności, a nawet wyznawanej wiary. Książka do nabycia w zakrystii.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas
w wypełnianiu wielkopostnych postanowień
i pomaga przemieniać nasze życie.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 75

Góra strony