Ogłoszenia

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy okres Wielkanocy. W naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła
  • we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 4. W najbliższą sobotę 30 maja w Królewskiej Katedrze na Wawelu o godz. 9:00 dk. Zbigniew Kryjomski otrzyma święcenia prezbiteratu przez nałożenie rąk Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza.
 5. Wdzięczni Panu Bogu za powołanie naszego parafianina pragniemy duchowo wspierać go naszymi modlitwami, a także przygotować się na tak długo oczekiwaną uroczystość. Od ubiegłej niedzieli aż do 30 maja włącznie, codziennie o godz. 17:00 poszczególne grupy duszpasterskie gromadzą się na adoracji Najśw. Sakramentu, a następnie nabożeństwie majowym w intencji nowych powołań z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się we wspólną modlitwę, którą z całą pewnością przyszły neoprezbiter odwzajemni udzielając nam prymicyjnego błogosławieństwa. Lista poszczególnych grup duszpasterskich i dni adoracji do wglądu w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 6. Uroczystą Mszę Świętą Prymicyjną neoprezbiter ks. Zbigniew Kryjomski odprawi w naszym kościele parafialnym w niedzielę 31 maja o godz. 12:00. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tej szczególnej chwili w życiu naszej wspólnoty – tym bardziej, że jest to pierwsza Msza św. Prymicyjna od 32 lat. Po Mszy św. każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo z możliwością zyskania odpustu zupełnego.
 7. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 4 czerwca. Procesja Eucharystyczna organizowana będzie razem z parafią MB Fatimskiej i rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10:30, a nie jak do tej pory o 16:00. Procesja przejdzie następującymi ulicami: z naszego kościoła ul. Przewóz, Szczecińską, Myśliwską i ul. Lipską dojdzie do kościoła MB Fatimskiej. Pierwszy ołtarz usytuowany będzie na ul. Przewóz przy bloku nr 29 – odpowiedzialne Ekipy Notre-Dame. Drugi ołtarz przy ul. Myśliwskiej na wysokości Szkoły Podstawowej – odpowiedzialna Sercańska Wspólnota Świeckich i Ruch Sercańskiej Młodzieży. Trzeci i czwarty ołtarz przygotowuje parafia MB Fatimskiej. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy mieszkańców poszczególnych ulic i domów, przy których zostały one usytuowane.
 8. Spotkanie Matecznika w środę, 27 maja, o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Jestem super mamą, mam mnóstwo zalet”.
 9. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii w środę 27 maja o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie zatytułowane: „Nasza relacja z Panem Jezusem”.
 10. W minionym tygodniu wybudowany został w naszym kościele nowy kamienny ołtarz, który zastąpił używany od lat 70-tych ołtarz z płyt paździerzowych. W najbliższych dniach zostanie jeszcze wymieniona ambona. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy wspierają duchowo i materialnie te liczne prace zmierzające do upiększenia naszej parafialnej świątyni. Ich ostatecznym zwieńczeniem będzie ponowna intronizacja cudownego obrazu Matki Bożej Płaszowskiej po powrocie z konserwacji.
 11. Ogłoszenie szkolne: W okresie wakacji organizowana będzie „Akcja Lato w Szkole 2015”, czyli zajęcia dla uczniów szkoły, którzy pozostają w Krakowie. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. Więcej informacji o terminach, warunkach uczestnictwa, zapisach i programie akcji można znaleźć w gablocie parafialnej, a także na stronie internetowej szkoły: www.sp47krakow.edu.pl
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m. in.: obrazek z modlitwą do świętej Rity – świętej od spraw beznadziejnych, której kult cieszy się ogromna popularnością oraz jak wymodlić dobrego męża i dobrą żonę. Ponadto jak zawsze ciekawe artykuły w Niedzieli oraz wielu innych czasopismach wystawionych na stoliku.

Niech Duch Święty
odnawia w nas łaskę sakramentu bierzmowania
i umacnia swoimi darami do mężnego wyznawania wiary.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 282

Góra strony