sdm 2016

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dobiega końca czas letnich wakacji i wypoczynku. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski i opiekę Matki Bożej, o którą prosiliśmy na ten czas dla dzieci, młodzieży i dla nas samych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) w sobotę – wspomnienie św. Moniki
 3. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziny DK na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę, 27 sierpnia. Zachęcamy do wyjazdu również ich rodziny. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii do wtorku a wyjazd autokarem z parkingu przed kościołem o godz. 8:30.
 4. Zapraszamy także do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej „Szlakiem Piastowskim” w dniach 15-18 września. Na trasie pielgrzymki m.in. Poznań, Ostrów Lednicki, Gniezno, Biskupin, Toruń, Licheń. Szczegółowe informacje w gablocie a zapisy w zakrystii.
 5. Dziś posługę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Jakub Kopystyński, natomiast w poniedziałek oczekujemy na przybycie ks. Marka Piwowarczyka, który został mianowany nowym wikariuszem w naszej parafii. W pracy duszpasterskiej będą nam pomagali także: ks. Krzysztof Dudek i ks. Antoni Bąk. Życzymy Księżom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
 6. Wkrótce zacznie się nie tylko nowy rok szkolny ale także kolejny rok pracy formacyjnej dla osób zrzeszonych w grupach działających w naszej parafii jak i całej parafialnej wspólnoty. Wielką pomocą w rozwoju życia duchowego jest systematyczne przystępowanie do spowiedzi św. Dlatego pragniemy już dziś zachęcić do praktykowania I piątkowej spowiedzi i Komunii św. Zacznijmy już od września tę pracę nad formowaniem swego wnętrza. Niech przeżywany Rok Miłosierdzia zaowocuje dobrymi postanowieniami podjętymi wśród starszych, młodzieży i dzieci.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. W Niedzieli m.in.: ciekawa propozycja dla małżeństw połączona ze świadectwem pt. „Chcą żyć sakramentem”.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na trwający jeszcze czas wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Matka Boża Częstochowska
otacza swoją opieką.

 

 1. Trwa sierpień – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa w naszym kościele odprawiane są według wakacyjnego porządku. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Nieszpory Niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po każdej Mszy św. błogosławimy kwiaty i zioła.
  • w środę – święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.
  • w sobotę – wspomnienie św. Bernarda
 3. We wtorek 16 sierpnia zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę św. dziękczynną, w czasie której pożegnamy księdza Jakuba, który przechodzi na nową parafię w Kaliszu.
 4. W środę 17 sierpnia, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej, a po niej Msza św. o dar potomstwa. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 5. W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem Miłosierdzia, zapraszamy w piątek 19 sierpnia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin naszej parafii.
 6. Składamy „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na pokrycie kosztów malowania i nowego oświetlenia kościoła.
 7. Zapraszamy dzieci i młodzież na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę 27 sierpnia. Zapisy oraz bliższe informacje w zakrystii.
 8. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej „Szlakiem Piastowskim” w dniach 15-18 września. Szczegółowe informacje w gablocie.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: wspomnienie o zmarłym niedawno ks. kardynale Franciszku Macharskim.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Wieczorem Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
 2. Zakończyła się pielgrzymka Ojca św. do Polski i ŚDM. Nosimy w sercu cenne wspomnienia związane z tymi wydarzeniami. W parafii naszej znalazła gościnę liczna grupa pielgrzymów przybyłych do Krakowa na ŚDM (1.300 osób). Dziś o godz. 10:30 zostanie odprawiona msza św. w intencji tych, którzy na różne sposoby zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów, (prosimy aby w tym tygodniu zabrać z salki swoje rzeczy, jakie zostały nam pożyczone).
 3. Trwa miesiąc sierpień – czas, w którym wielu pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli trud przeżycia tej formy wakacyjnych rekolekcji. Można duchowo łączyć się z idącymi w Pielgrzymce Radomskiej dzięki internetowemu radio Proreto.pl. W tym tygodniu będą również miały miejsce uroczystości odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy do nawiedzenia tego sanktuarium.
 4. Na ołtarzu św. Józefa wystawiona jest Księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienie abstynencji. Do podjęcia trzeźwości można się także zobowiązać poprzez wypełnienie deklaracji jakie są na stoliku z prasą (można je wypełnić i złożyć na ołtarzu obok księgi). Zechciejmy naszą modlitwą i wyrzeczeniem pomóc osobom uzależnionym.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w piątek – przypada rocznica śmierci O. Leona Dehona, założyciela Zgr. Księży Sercanów – modlimy się o jego rychłą beatyfikację
  • w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w niedzielę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. W gablocie zamieszczona jest informacja o uroczystościach jakie będą miały miejsce w Oświęcimiu 14 sierpnia (jest możliwość wyjazdu na te uroczystości).
 6. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów malowania i nowego oświetlenia kościoła.
 7. Decyzją Księdza Prowincjała w sierpniu naszą parafię opuszcza ks. Jakub Kopystyński. Już dzisiaj dziękujemy mu za ofiarną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Msza św. dziękczynna, w czasie której pożegnamy księdza Jakuba zostanie odprawiona we wtorek 16 sierpnia, o godz. 18:00. Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Marek Piwowarczyk; w pracy duszpasterskiej będą nam pomagali także: ks. Krzysztof Dudek i ks. Antoni Bąk.
 8. Zapraszamy dzieci i młodzież na pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę 27 sierpnia. Zapisy oraz bliższe informacje w zakrystii.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej „Szlakiem Piastowskim” w dniach 15-18 września. Szczegółowe informacje w gablocie.
 10. Przypominamy, by w okresie wakacji pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy też do czytania prasy katolickiej, która może być cenną lekturą a zarazem pamiątką zakończonej niedawno pielgrzymki Ojca św. do Polski i spotkania młodzieży.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności kard. Franciszek Macharski. Jako Pasterz Archidiecezji Krakowskiej wielokrotnie gościł pośród nas i modlił się w naszym kościele. On także, przed 25 laty dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Płaszowskiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim parafianom i gościom
życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.

 1. Dobiega końca pielgrzymka Ojca św. Franciszka do Polski a zarazem Światowe Dni Młodzieży. Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas łaski, jaki dane nam było przeżyć. Dziś o godz. 10:00 w Brzegach będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem papieża stąd też w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00. Natomiast dodatkowa Msza św. będzie dziś o godz. 16:00.
 2. W Parafii naszej znalazła gościnę liczna grupa pielgrzymów przybyłych na ŚDM. Składamy podziękowanie tym wszystkim, którzy przyjęli młodzież do swoich domów bądź też w inny sposób przyczynili się do ich przyjęcia. W niedziele 7 sierpnia o godz. 10:30 zostanie odprawiona msza św. w Waszej intencji.
 3. Jutro rozpoczynamy sierpień - miesiąc poświęcony oddawaniu szczególnej czci Matce Bożej. W związku z tym ze wszystkich zakątków Polski tysiące pielgrzymów podążać będą na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud pieszej wędrówki. Odpowiadamy też na apel do modlitwy o trzeźwość narodu, a także do zachowania czasowej lub całkowitej abstynencji. Można ją ofiarować w intencji wyzwolenia kogoś z nałogu pijaństwa. Na ołtarzu św. Józefa wystawiona jest Księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienie abstynencji.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • we czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne
  • w piątek – Msze św. wynagradzające NSPJ o godz. 7:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 16:30. Odwiedziny chorych od godz. 800. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. W czasie wakacyjnym nie ma wieczornych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej „Szlakiem Piastowskim” w dniach 15-18 września. Szczegółowe informacje w gablocie.
 8. Przypominamy, by w okresie wakacji pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej, która może być pamiątką dobiegającej końca pielgrzymki Ojca św. do Polski i spotkania młodzieży.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy
błogosławionych owoców pielgrzymki ojca św. do Polski
i światowych dni młodzieży.
niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją matczyną opieką.
Szczęść Boże!

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży. Najważniejsze uroczystości będą miały miejsce na Krakowskich Błoniach i w Brzegach. Do Polski już przybywa młodzież z całego świata a w środę oczekujemy Ojca św. Franciszka. Jutro przyjedzie do naszej parafii ok. 1.300 osób - młodzież: z Belgii, Francji, Włoch, Litwy i Polski. Ponadto pielgrzymi na miejsce modlitewnych spotkań podążać będą ulicami naszej parafii. Stąd zachęcamy do przystrojenia naszych domów dla podkreślenia szczególnego charakteru tych dni. W sobotę w godzinach popołudniowych ul. Lipską przejeżdżał będzie papież Franciszek. Zachęcamy do zgromadzenia się wzdłuż trasy przejazdu.
 2. Nasza parafia przyjmuje liczną grupę pielgrzymów, którzy zamieszkają: u rodzin, w szkole, na Płaszowiance i w miasteczkach namiotowych. Już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze prośby i ochotnym sercem włączyli się w przygotowanie pobytu młodzieży na terenie naszej parafii. Zauważyliśmy wielkie zaangażowanie i niezwykłą hojność i serdecznie za nią dziękujemy. „Bóg zapłać”.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu czcimy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosząc go o opiekę. Z racji wspomnienia tego świętego, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy ustawione na parkingu i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. W ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”, będą wtedy zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
  • we wtorek – wspomnienie Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w piątek – wspomnienie św. Marty
 4. Informujemy, że w tym tygodniu będzie nieczynna Kancelaria Parafialna oraz Poradnia Życia Rodzinnego; nie będzie także piątkowej (wieczornej) adoracji Najśw. Sakramentu od 19:30. Ponadto w niedzielę 31 lipca nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00. Natomiast dodatkowa Msza św. dla osób, które nie będą na Mszy z papieżem będzie o godz. 16:00.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które będą miały miejsce w tym tygodniu; niektórym z nich będzie przewodniczył papież Franciszek. Organizujemy wspólne wyjście spod naszego kościoła:
  • we wtorek – Msza św. na Błoniach, wyjście o godz. 14:30
  • w środę – Nabożeństwo Uwielbienia na Płaszowiance ok godz. 20:00
  • w piątek – Droga Krzyżowa w Błoniach, wyjście o godz. 15:30
  • w sobotę – Nocne czuwanie w Brzegach, wyjście o godz. 16:30 (ta godzina może ulec zmianie - prosimy sprawdzać informacje na naszej stronie pod zakładką ŚDM)
  • w niedzielę – Msza św. w Brzegach pod przewodnictwem Ojca św. o godz. 10:00, dojście we własnym zakresie
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej „Szlakiem Piastowskim” w dniach 15-18 września. Szczegółowe informacje w gablocie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in: plakat z Papieżem Franciszkiem oraz szczegółowy program ŚDM. Zechciejmy śledzić przebieg tych ważnych wydarzeń za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Informujemy, że także radio Profeto.pl przeprowadzi transmisję z pielgrzymki Ojca św. do Polski.
 8. Ogłoszenia Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM:
  • Lista z przydziałem pielgrzymów do parafian przyjmujących młodzież zamieszczona jest w gablocie. Aktualne godziny przyjazdu poszczególnych grup do naszej parafii będą zamieszczane na stronie internetowej. Osoby, które w danej godzinie nie będą mogły przyjść po pielgrzymów pod kościół proszone są aby udały się na godz. 17:00 pod szkołę na ul. Myśliwskiej.
  • Przypominamy o możliwości udziału w spotkaniach z papieżem Franciszkiem (szczegóły spotkań na stronie internetowej). Wejściówki dla osób zapisanych do grupy parafialnej (za pośrednictwem naszej strony) są do odbioru w zakrystii. Dla tych, którzy się nie zapisali jest możliwość wejścia do sektora „bez wejściówek”.
  • Informujemy, że na stronie internetowej naszej parafii jest wiele praktycznych informacji dotyczących ŚDM-u, także o utrudnieniu ruchu oraz jak wydrukować „Poświadczenie na wjazd mieszkańca” czy też „Poświadczenie na dojazd do pracy”.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na ten szczególny tydzień związany
z przeżywaniem Światowych Dni Młodzieży
niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.

 

 1. Przeżywamy czas wakacji i letniego odpoczynku. Niech te dni przybliżają nas do Boga, którego ślady obecności tak często spotykamy odwiedzając piękne zakątki Polski czy świata. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W ramach duchowego przygotowania do ŚDM-u, dziś w naszym kościele na Mszy św. o godz. 9:00 będzie miała miejsce peregrynacja Symboli ŚDM – Krzyża i Ikony Matki Bożej. Mamy przywilej wspólnej modlitwy przed krzyżem i ikoną Maryi, które niebawem będą stały przy ołtarzu papieskich celebracji. Prośmy Boga o błogosławione owoce pielgrzymki Ojca św. Franciszka do Polski, polecajmy także Jego spotkanie z młodzieżą całego świata.
 3. Dziś Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” zbiera przed kościołem ofiary do puszek na rzecz 11-letniej Karolinki poruszającej się na wózku inwalidzkim.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • w piątek – święto św. Marii Magdaleny
  • w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
 5. W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem Miłosierdzia, zapraszamy we wtorek 19 lipca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św., w intencji rodzin naszej parafii.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Na zakończenie Mszy św. mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 7. W czwartek 21 lipca spotkanie Rady Parafialnej o godz.19:00 (w sali parafialnej).
 8. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie bardzo uroczyście przeżywany jest każdy 22 dzień miesiąca (nawiązujący do inauguracji pontyfikatu JP II). W najbliższy piątek na godz. 17:00 na mszę św. z procesją światła zaproszeni są wierni z wszystkich parafii dekanatu Kraków – Podgórze. Przybądźmy licznie na to modlitewne spotkanie.
 9. W niedzielę o godz. 20:00 w Brzegach – przy Campus Misericordiae (rondo ŚDM) mają miejsce modlitewne czuwania. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach a także do nawiedzania miejsc, w których będzie modlił się papież Franciszek podczas pielgrzymki do Polski.
 10. Już dziś informujemy, że w ostatnim tygodniu lipca będzie nieczynna Kancelaria Parafialna oraz Poradnia Życia Rodzinnego. Ponadto w niedzielę 31 lipca nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00. Natomiast dodatkowa Msza św. dla osób, które nie będą na Mszy z papieżem będzie o godz. 16:00
 11. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Proponujemy udział w pielgrzymce radomskiej prowadzonej jest przez Księży Sercanów w dniach 6 – 13 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stoliku z prasą.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary „dar serca” składane na tacę, osobiście w kancelarii lub wpłacane na konto parafii. „Bóg zapłać”
 13. Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej wystawionej na stoliku pod chórem. Polecamy także nowe formy ewangelizacji dostępne w Internecie, jak chociażby prowadzony przez Księży Sercanów portal i internetowa radio Profeto.pl. Informujemy, że radio Profeto.pl przeprowadzi niebawem transmisję z pielgrzymki Ojca św. do Polski.
 14. Ogłoszenia Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM:
  • w najbliższą środę o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodzin przyjmujących pielgrzymów i osób chcących zaangażować się w przygotowanie pobytu pielgrzymów w naszej parafii.
  • zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w spotkaniach z papieżem Franciszkiem (przywitanie papieża, Msza św. na rozpoczęcie i zakończenie pielgrzymki do Polski, Droga Krzyżowa, czuwanie na Brzegach itd.). Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie internetowej pod zakładką ŚDM. Wejściówki dla osób zapisanych na naszej stronie będą do odbioru od przyszłej niedzieli w zakrystii.
  • Informujemy, że na stronie internetowej naszej parafii jest wiele praktycznych informacji dotyczących ŚDM-u, także informacje o utrudnieniu ruchu oraz jak wydrukować „Poświadczenie na wjazd mieszkańca” czy też „Poświadczenie na dojazd do pracy”.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam obficie błogosławi,
a Maryja otacza swoją czułą opieką.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 58

Góra strony