Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Już za kilka dni rozpoczynamy sierpień – wyjątkowy miesiąc pod względem historycznym i religijnym. W sierpniu ze wszystkich zakątków Polski tysiące pielgrzymów podążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pieszej wędrówki w różnych intencjach. Odpowiadamy też na apel mobilizujący wszystkich Polaków do modlitwy o trzeźwość naszego narodu, a także do zachowania czasowej lub całkowitej abstynencji ofiarowanej w intencji wyzwolenia kogoś z nałogu pijaństwa. Na bocznym stoliku w kościele wystawiona jest Księga trzeźwości. Można wpisać się do niej po Mszy św. Zachęcamy do podjęcia tego wyrzeczenia dla kogoś lub dla siebie samego.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Marty
  • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • w piątek ‒ wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  • w piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7:00, 16:30 – dla dzieci i o 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 800. Okazja do spowiedzi od godz. 16:00.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. W czasie wakacyjnym nie ma wieczornych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie.
 4. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 5. Ponawiamy raz jeszcze zaproszenie do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce radomskiej na Jasną Górę ‒ w grupie prowadzonej przez Księży Sercanów. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą, na stronie internetowej www.pielgrzymka.scj.pl oraz bezpośrednio u Księdza Proboszcza. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, abyśmy mogli ułatwić dojazd do Radomia wspólnym środkiem transportu.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Młody i dynamiczny Kościół w Korei czeka na papieża – o przygotowaniach do pielgrzymki papieża Franciszka w Korei; „Była tak przeźroczysta, że widać w niej było Bożą miłość” – o Matce Teresie z Kalkuty opowiada ks. Leo Maasburg, członek zespołu przygotowującego jej proces beatyfikacyjny.

Wszystkim parafianom i gościom
życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.

 

 1. Przeżywamy czas wakacji i letniego odpoczynku. Niech ten czas przybliża nas do Boga, którego ślady tak bardzo widoczne są w odwiedzanych przez nas zakątkach całego świata. Wszystkich parafian pozostających w domach zapraszamy na nasze nabożeństwa, które odprawiają się wg wakacyjnego porządku. Dziś Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny
  • w środę – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
  • w czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w piątek – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu czcimy także św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosząc go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, po wieczornej Mszy św., pobłogosławimy wszystkie pojazdy mechaniczne ustawione na parkingu i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie.
  • w sobotę – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary „dar serca” składane na tacę, osobiście w kancelarii lub wpłacane na konto parafii.
 4. Przypominamy, by w okresie wakacji nie zapominać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o niezwykłej manipulacji sumieniem, medialną informacją i kontrolami na zlecenie – artykuły i wywiad z samym prof. Bogdanem Chazanem, który miał odwagę bezwarunkowo bronić życia chorego dziecka. Warto zajrzeć też do nowego numeru Niedzieli.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy
lub wakacyjnego wypoczynku niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele odprawiane są według porządku wakacyjnego. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu jest czynna tylko we wtorki i w soboty
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.
 4. W najbliższą środę, 16 lipca, o godz. 17:30 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej, a po niej Msza św. o dar potomstwa.
 5. Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 20 lipca, o godz. 10:30.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na renowację obrazu MB Płaszowskiej i nowe ołtarze. W tym tygodniu zostanie skuty fragment lastryka przylegający do ołtarzy oraz przewieszone gabloty z wotami.
 7. Przypominamy, by w okresie wakacji nie zapominać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o niezwykłym znaczeniu modlitwy uwielbienia; o wielkiej sile błogosławieństwa, czyli każdy może błogosławić – swoich najbliższych, sąsiadów, również wrogów; oraz o niebezpiecznych absurdach i medialnej manipulacji – wywiad z aktorem Cezarym Pazurą.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy
lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 80

Góra strony