Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W liturgii Kościoła wspominamy dziś pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. święcimy palmy i wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12:00.
 2. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 3. Droga krzyżowa ulicami Płaszowa rozpocznie się dziś o godz. 20:30 przed kościołem. W trakcie kolejnych stacji będziemy wsłuchiwać się w rozważania nawiązujące do Orędzia papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży. Niech to wyjątkowe nabożeństwo zgromadzi wielu parafian i stanie się okazją do publicznego wyznania wiary oraz modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. Okazja do spowiedzi w czasie Wielkiego Tygodnia od poniedziałku do środy w godz. 630 – 8:00 i 17:00 – 19:00. Wykorzystajmy te pierwsze dni Wielkiego Tygodnia, aby z czystym sercem uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego.
 5. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16:00 – 18:00.
 6. Przedświąteczne odwiedziny chorych w Wielki Wtorek od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie z racji I Piątków miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i świątecznej Komunii św.
 7. W Wielkim Tygodniu wspominamy najważniejsze wydarzenia, które dokonały się dla naszego zbawienia. Postarajmy się przeżyć ten czas w klimacie wiary i chrześcijańskiego zaangażowania. Niech Triduum Paschalne, rozpoczynające się w Wielki Czwartek na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i kończące w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, będzie dla nas okazją, aby znaleźć więcej czasu na modlitwę i uczestnictwo w tych wymownych nabożeństwach (program Triduum).
 8. Dziś uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 zapraszają na kiermasz świąteczny przed kościołem.
 9. Zmianka Tajemnic Różańcowych w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 7:00.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane do skarbony Caritas oraz za przyniesione artykuły spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób z parafialnej Caritas, które poświęciły swój czas, aby przygotować i dostarczyć świąteczne paczki.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: głośny film Mela Gibsona Pasja, a także co znajdowało się za zasłoną, która przedarła się w chwili śmierci Jezusa na krzyżu oraz co robić, gdy sumienie podpowiada coś innego niż naucza Kościół? Ponadto inne czasopisma, które mogą być dobrą lekturą na rozpoczynający się Wielki Tydzień.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Zofia Bełtowska z ul. Ks. Turka. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam
dobrze przeżyć bogaty w liturgię
Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.

 

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Wchodzimy w bezpośredni okres przygotowujący nas do wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Zgodnie z tradycją od dziś do Wielkiego Piątku zasłania się w kościołach krzyże. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 2. Od ubiegłej niedzieli Członkowie Parafialnej „Caritas” rozprowadzają baranki wielkanocne, palmy na Niedzielę Palmową, stroiki i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla potrzebujących parafian. Zachęcamy również, aby do 25 marca składać dary w naturze (żywność trwałą), jako pomoc przedświąteczną dla najbiedniejszych.
 3. Pamiętajmy, iż jednym z uczynków pokutnych Wielkiego Postu jest również jałmużna. Można ją składać do skarbony w kościele, a także dziś po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.
 4. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30 i 20:00.
 5. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Szczególną formą modlitwy w obronie życia jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zachęcamy do zabrania folderów informacyjnych oraz deklaracji przystąpienia do tego dzieła, które znajdują się na stoliku z prasą. Osoby, które zdecydują się na podjęcie Duchowej Adopcji przynoszą wypełnione deklaracje na Mszę św. o godz. 18:00. W czasie Mszy św. w sposób uroczysty wyrazimy swoją wolę podjęcia duchowej adopcji. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm z procesją upamiętniającą wjazd Jezusa do Jerozolimy na Mszy św. o godz. 12:00.
 7. W Niedzielę Palmową zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Płaszowa. Początek o godz. 20:30 w naszym kościele, następnie przejście ul. Myśliwską i zakończenie w kościele MB Fatimskiej. W trakcie kolejnych stacji będziemy wsłuchiwać się w rozważania nawiązujące do Orędzia papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży. Niech to wyjątkowe nabożeństwo zgromadzi wielu parafian i stanie się okazją do publicznego wyznania wiary oraz modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 8. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie Matecznika w środę, 25 marca, o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Jak relacje między rodzicami przekładają się na wychowywanie dzieci”.
 9. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii w środę 25 marca o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie w ramach nowego cyklu zatytułowanego „Drogowskazy”. Temat pierwszego spotkania: „W poszukiwaniu Boga żywego”. Warto zabrać ze sobą Pismo św. oraz Katechizm Kościoła Katolickiego.
 10. Spotkanie Margaretek w czwartek, 26 marca, po Mszy św. o godz.18:00.
 11. Zespół Szkół nr 2 organizuje w przyszłą niedzielę, 29 marca, w godz. od 9:00 do 13:30, przed kościołem, tradycyjny kiermasz rękodzieła - Ozdoby Wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup specjalistycznego sprzętu i narzędzi do szkolnej pracowni rękodzielniczej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – w najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. Obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka nienarodzonego do codziennego odmawiania przez dziewięć miesięcy. W Małym Gościu dodatek specjalny: plan Jerozolimy z ostatnią drogą Jezusa 2000 lat temu i dziś. Ponadto wiele innych czasopism poruszających aktualne tematy z życia Kościoła i świata.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas
w wypełnianiu wielkopostnych postanowień
i pomaga przemieniać nasze życie.
Szczęść Boże!

 

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest „Laetare” – niedzielą radości. Z okazji przypadającego 14 marca, dnia urodzin sługi Bożego O. Leona Jana Dehona – Założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów, modlimy się dziś o dar powołań do naszego Zgromadzenia. Przez całą niedzielę postać O. Dehona przybliża nam ks. Gabriel Pisarek – ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
  • W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla dorosłych o godz. 17:30 i 20:00.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 3. Dzisiaj Członkowie Parafialnej „Caritas” rozprowadzają baranki wielkanocne, palmy na Niedzielę Palmową, stroiki i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla potrzebujących parafian. Zachęcamy, aby od 15 do 25 marca składać dary w naturze (żywność trwałą), jako pomoc przedświąteczną dla najbiedniejszych. Pamiętajmy, iż jednym z uczynków pokutnych Wielkiego Postu jest jałmużna. Można ją składać również w formie pieniężnej do skarbony w kościele.
 4. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 18 marca, o godz. 18:00. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 5. W czwartek, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 6:30 i 18:00.
 6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 marca, o godz. 18:30, w naszym kościele.
 7. Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa wyruszy w przyszłą niedzielę, 22 marca, o godz. 20:30 spod kolegiaty św. Anny.
 8. Informacja szkolna: kolejne zajęcia dla przedszkolaków z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka” odbędą się w czwartek, 19 marca, o godz. 17:00. Szczegóły na stronie internetowej www.sp47krakow.edu.pl.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, Czasu Serca, Głosu dla życia, Źródła, Arki, Cudów i Łask oraz Oli i Jasia dla dzieci.

Wszystkim Parafianom życzymy
owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w wierze,
a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 92

Góra strony