sdm 2016

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Zakończył się rok szkolny i rozpoczynają się wakacje. Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży oraz dorosłym miłego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najśw. i Aniołów Stróżów. Zachęcamy, aby w czasie wakacji pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza Tomasza, biskupa i męczennika
  • w środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  • w piątek – Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy św. o 16:30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Tradycyjnie zachęcamy do spowiedzi pierwszo-piątkowej. Odwiedziny chorych od godz. 8:00.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. W czasie wakacyjnym nie będzie wieczornych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie.
 4. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 5. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w następującym porządku:
  • w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00
  • w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 6. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 16:00 – 18:00 i w soboty w godz. 8:00 ‒ 10:00. W czwartki kancelaria będzie nieczynna.
 7. W najbliższy wtorek 28 czerwca poradnia rodzinna będzie nieczynna.
 8. W poniedziałek młodzież naszej parafii udaje się Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie k. Lublina. Wyjazd nastąpi 27 czerwca o godz. 600 z parkingu przy kościele
 9. Zachęcamy do udziału w różnego typu rekolekcjach w czasie wakacji. Jest wiele ciekawych ofert dla dzieci, młodzieży, małżonków pozwalających pogłębić przyjaźń z Bogiem. Zapraszamy m.in. do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów – jej przewodnikiem jest obecnie ks. Sławomir Knopik SCJ. Szczegółowe informacje o pielgrzymce na plakacie oraz na stoliku z prasą.
 10. Serdecznie zapraszamy dzieci do naszej parafialnej świetlicy na „Wakacyjny tydzień ze Świetlicą Płaszczyk” od 4 do 8 lipca. Szczegóły tych spotkań na stronie internetowej (>>TU<<) i plakacie w gablocie.
 11. Ks. Iacob Snopcovschi SCJ, misjonarz z Kongo wyraża podziękowanie za wielką hojność i złożone ofiary na misje. Jego podziękowanie jest umieszczone w gablocie.
 12. Dziękujemy tym, którzy zamierzają przyjąć pielgrzymów przybywających na ŚDM. Zachęcamy aby kolejne osoby zechciały udzielić gościny młodzieży przybywającej do Krakowa. Deklaracje dotyczące zgłoszenia są na stoliku z prasą. Informacje takie można również złożyć przez naszą stronę internetową.
 13. Ogłoszenie lokalne: W piątek 1 lipca 2016 roku o godz. 18:00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Niesłyszących ul. Grochowa 19, odbędzie się spotkanie na temat zmian organizacji ruchu i transportu podczas ŚDM. Na spotkaniu obecni będą także przedstawiciele ZIKiT-u, Policji i Straży Miejskiej. Będą starali się odpowiedzieć na pytania krakowian dotyczące organizacji ruchu i komunikacji miejskiej planowanej podczas Światowych Dni Młodzieży.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: film „Ufam Tobie”, z muzyką Michała Lorenca, opowiadający o iskrze Bożego Miłosierdzia, która zapala ogień na całym świecie. Polecamy także ciekawe artykuły o roli ojca w rodzinie.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na urlopy
życzymy dobrej pogody,
błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.

Szczęść Boże!

 1. Dziś gościmy w naszym kościele ks. Iacoba Snopcovschiego SCJ, misjonarza z Kongo (jest to sercanin pochodzący z Rumunii). Przybliża nam on tematykę dotyczącą pracy misyjnej a po Mszach św. zbiera ofiary do puszek na misje.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec – poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w codziennych nabożeństwach czerwcowych o godz. 17:30. Zachęcamy także do podejmowania różnych inicjatyw w rodzinach, które pomogą nam jeszcze bardziej pokochać Serce Zbawiciela, patronujące naszej parafii.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby przystąpiły wcześniej do spowiedzi, by podziękować Bogu za miniony rok. Msze św. dziękczynne za przeżyty czas nauki dla uczniów szkoły podstawowej będą odprawiane: o godz. 8:00 i 10:30. Przebieg zakończenia roku szkolnego:
  • o godz. 8:00 – Msza św. dla uczniów klas IV, V i VI, a po niej w szkole o godz. 9:15 – będzie rozdanie świadectw uczniom klas VI w salach, o godz. 9:15 - akademia dla uczniów klas IV i V w sali gimnastycznej. O godz. 10:00 - rozdanie świadectw dla uczniów klas IV i V w salach.
  • o godz. 8:00 - akademia w szkole dla uczniów klas II i III w sali gimnastycznej. O godz. 9:00 - rozdanie świadectw uczniom klas II i III. O godz. 9:00 - rozdanie świadectw uczniom klas I w salach lekcyjnych. O godz. 10:30 - Msza św. dla uczniów klas 0-III.
 5. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Matecznika - matek z małymi dziećmi w środę 22 czerwca o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej.
 6. W środę o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów do Gietrzwałdu i Św. Lipki a po niej będzie spotkanie w sali duszpasterskiej.
 7. Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza w najbliższą środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji mężczyzn z naszej parafii, a po niej wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie formacyjne.
 8. W najbliższy czwartek przypada Dzień Ojca, stąd wszystkim Ojcom dziękujemy za wszelki trud podejmowany dla dobra swoich rodzin i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa
 9. Na ekranach kin można oglądać film: „Bóg w Krakowie” mówiący o tęsknocie człowieka za Bogiem. Twórcy filmu przedstawiają swoich bohaterów na tle mistycznego Krakowa ukazując jego duchowe piękno. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji i obejrzenia filmu. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów zaprasza na rekolekcje połączone z wypoczynkiem w atrakcyjnych miejscach. Więcej informacji w gablocie i na stoliku z prasą / www.rekolekcje.scj.pl
 11. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Jakuba.
 12. Zbliża się czas wakacji i zasłużonego odpoczynku. Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży oraz dorosłym miłego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najśw. i Aniołów Stróżów. Zachęcamy, aby w czasie wakacji pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Rodzice, których dzieci będą uczestniczyły w zorganizowanych formach wypoczynku mają prawo życzyć sobie, aby ich dziecko uczestniczyło w niedzielnej Mszy św. Prośbę taką można wyrazić w pisemnym oświadczeniu (POBIERZ OŚWIADCZENIE).
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku pod chórem. W „Gościu Niedzielnym” m. in.: artykuły o przeżywaniu niedzieli. Polecamy również informator po Krakowie: „Śladami Karola Wojtyły” (jest on za darmo).

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na cały tydzień błogosławieństwa Bożego Serca
i opieki Niepokalanego Serca Maryi

 

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec – poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie o godz. 1730. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania litanii w rodzinach.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w środę – wspomnienie bł. Jolanty, dziewicy
  • w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Na zakończenie Mszy św. mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 4. Spotkania przygotowujące do bierzmowania dla klas II gimnazjum będą odbywały się w tym tygodniu w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18:45.
 5. Spotkanie dla rodziców uczniów klas I gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we czwartek 16 czerwca o godz. 18:30 w kościele.
 6. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Jakuba.
 7. Składamy podziękowanie za dzisiejszą tacę „Dar serca”, która przeznaczona będzie na pokrycie kosztów malowania i nowego oświetlenia kościoła. Dziękujemy także za ofiary wpłacane na konto parafialne czy też składane do skarbony w kościele.
 8. W związku z przeżywanym w Kościele Rokiem Miłosierdzia, zapraszamy w niedzielę 19 czerwca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św., w intencji rodzin naszej parafii.
 9. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele misjonarza z Kongo ks. Jakuba Snopkowskiego SCJ. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na misje.
 10. Zbliża się letni okres, stąd prosimy o zwrócenie uwagi na ubiór, w którym przychodzimy na Mszę św., aby był on godny tego miejsca. Nasz odpowiedni strój zewnętrzny świadczy o szacunku wobec świątyni jako Domu Bożego i podkreśla wyjątkowość spotkania z Bogiem, które tu przeżywamy.
 11. Ogłoszenia Parafialnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży:
  • Spotkanie Komitetu w poniedziałek 13 czerwca o godz. 18:30.
  • Spotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów w trakcie Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w środę 15 czerwca o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej. Istnieje jeszcze możliwość złożenia deklaracji przyjęcia pielgrzyma. Potrzeba jest duża, gdyż ciągle brakuje kilkuset miejsc.
  • Zapraszamy naszych parafian do zapisania się do grupy udającej się na spotkania z papieżem. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce poświęconej Światowym Dniom Młodzieży oraz na środowym spotkaniu.
  • W sobotę 18 czerwca w Łagiewnikach odbędą się kolejne rekolekcje przygotowujące do ŚDM. Wyjście sprzed kościoła o godz. 15:30.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na cały tydzień błogosławieństwa Bożego Serca
i opieki Niepokalanego Serca Maryi

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:00. Przewodniczył jej będzie ks. Prałat Marian Rapacz a homilie na poszczególnych mszach św. głosi ks. Łukasz Grzejda SCJ (dziękujemy Księżom za podjęcie tej posługi w zastępstwie ks. Rektora Seminarium w Stadnikach). Uczestniczący dziś we Mszy św. w naszym kościele mogą zyskać odpuszczenie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.)
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, odprawiane codziennie o godz. 1730. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania litanii w rodzinach.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  • w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
 4. Zapraszamy mamy z małymi dziećmi na spotkanie Matecznika w środę, 8 czerwca, o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Kobiecość w Bożym zamyśle”.
 5. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas I gimnazjum będą odbywały się w tym tygodniu od poniedziałku do środy, tj. od 6 do 8 czerwca o godz. 19:00. Spotkanie „po bierzmowaniu” dla klas III gimnazjalnych odbędzie się w najbliższy czwartek 9 czerwca o godz. 19:00.
 6. W piątek 10 czerwca udajemy się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Św. Lipki. Wyjazd nastąpi o godz. 5:00 z parkingu przed kościołem.
 7. Spotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów w trakcie Światowych Dni Młodzieży odbędzie się we środę 15 czerwca o godz. 19:00 w Sali duszpasterskiej
 8. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Jakuba.
 9. Składamy podziękowanie za duchowe i materialne wsparcie wszystkich wysiłków zmierzających do upiększania naszego kościoła. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów malowania i nowego oświetlenia kościoła.
 10. Dziś przypada 3 rocznica śmierci kard. Stanisława Nagy’ego, który mieszkał w domu zakonnym w sąsiedztwie kościoła i wielokrotnie przewodniczył różnym uroczystościom w naszej świątyni. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy radosnego świętowania Odpustu Parafialnego.
Niech Serce Jezusa, pełne dobroci i miłości,
wszystkim nam błogosławi.

 

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, dni szczególnej wdzięczności za dar Eucharystii. Raz jeszcze składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała i swoim zaangażowaniem przyczynili się do uroczystego i godnego przeżycia Procesji Eucharystycznej.
 2. Zapraszamy w kolejne dni oktawy Bożego Ciała do udziału w Procesji Eucharystycznej o godz. 17:30, która będzie połączona z nabożeństwem majowym a później czerwcowym. Zadbajmy o to aby każdego dnia były niesione parafialne sztandary, baldachim, feretrony i ozdobne poduszki. Zachęcamy także dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia, aby w ten sposób mogły uczcić Chrystusa Eucharystycznego. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatów dla dzieci, które będą brały udział w procesji.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek ‒ o godz. 17:00 nabożeństwo Godziny Świętej przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek ‒ Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa ‒ święto patronalne naszej parafii i Zgromadzenia Księży Sercanów. Msze św. o godz. 6:30, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych z racji I piątku od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Wieczorem o godzinie 19:30 ostatnie przed wakacjami nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 4. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestniczący w tym dniu we Mszy św. w naszym kościele mogą zyskać odpuszczenie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.). Zachęcamy do skorzystania z przywileju jaki daje odpust i przystąpienia do spowiedzi. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:00. Przewodniczył jej będzie ks. Robert Ptak – rektor WSM Księży Sercanów w Stadnikach. Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna. Bardzo prosimy o włączenie się w jej przeprowadzenie: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopcy do dzwonienia, feretrony, sztandary, chorągwie i poduszki z emblematami religijnymi.
 5. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 6. W najbliższym tygodniu przypadają imieniny Ks. Jakuba Kopystyńskiego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową, która zostanie odprawiona w środę, 1 czerwca, o godz. 18:00. Będziemy wspólnie modlić się o potrzebne łaski dla Drogiego Solenizanta oraz o opiekę Matki Bożej Płaszowskiej.
 7. W środę 1 czerwca przypada Dzień Dziecka, stąd wszystkim Dzieciom życzymy, by za wzorem Małego Jezusa wzrastały w mądrości, w łasce u Boga i u ludzi. Niech zawsze będą radością dla swoich rodziców.
 8. Uzupełniające spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla osób z klas I gimnazjalnych odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 30 maja, o godz. 19:00.
 9. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Św. Lipki zapraszamy na spotkanie organizacyjne, we wtorek 31 maja na godz.18:30, do salki duszpasterskiej. Będzie też możliwość dokonania należnej wpłaty 200 zł.
 10. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 27 czerwca – 2 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Jakuba.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, znajdującej się pod chórem. Polecamy także broszurkę, w której znajdziemy refleksje dotyczące Eucharystii.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Stanisława Podgajska z ul. Sarmackiej. Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na nadchodzący tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego Serca
i opieki Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy, Kościół ze szczególną czcią wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu …”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża oddajemy część Trójcy Świętej.
 2. Dziś przed kościołem zbierane są podpisy pod projektem ustawy o ochronie życia ludzkiego. Przypominamy, że aby wziąć udział w tej akcji niezbędny jest numer PESEL.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, ok. 13:30 i 18:00. Procesję Eucharystyczną organizujemy razem z parafią MB Fatimskiej i rozpocznie się ona w kościele na ul. Mały Płaszów Mszą św. o godz. 11:00. Procesja przejdzie ulicami: Lipską i Myśliwską i będzie kierowała się w stronę naszego kościoła. Dwa pierwsze ołtarze przygotowuje parafia MB Fatimskiej natomiast trzeci i czwarty ołtarz nasza parafia: Mężczyźni św. Józefa i Komitet Organizacyjny ŚDM. Ołtarze będą przy ul. Myśliwskiej: k. Szkoły Podstawowej i przy posesji p. Kret. Zakończenie procesji nastąpi w naszym kościele a po niej zostanie odprawiona msza św.
 5. Zapraszamy wszystkich parafian do pobożnego włączenia się w procesję, która jest zewnętrznym wyznaniem wiary. Dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. i Rocznicę Komunii Św. przychodzą w białych strojach. O sypanie kwiatów w czasie procesji prosimy przede wszystkim dziewczynki z klas I i II, a także mniejsze dziewczynki. Mali chłopcy idą z dzwoneczkami. Niech w procesji wyjdą wszystkie parafialne sztandary, feretrony i ozdobne poduszki. Przystrójmy także okna naszych mieszkań obrazami i symbolami eucharystycznymi. Niech to nasze wspólne zaangażowanie stanie się świadectwem przywiązania do naszej chrześcijańskiej tradycji. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny, dlatego też zachęcamy do spowiedzi aby spełnić warunki potrzebne do zyskania odpustu. Spowiedź w naszym kościele każdego dnia pół godziny przed mszą św.
 6. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia. Te dzieci przez swoją niewinność i zaangażowanie mogą tak bardzo przyczynić sie do uczczenia Chrystusa Eucharystycznego. Kto z parafian mógłby ofiarować płatki kwiatów do sypania w czasie procesji prosimy o przyniesienie ich i złożenie do wystawionego przed kościołem kosza.
 7. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodzieży. Odbędą się one w Pliszczynie w dniach 27.06-02.07.2016 r. W programie spotkania jest czas na modlitwę, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wspólną zabawę i koncerty. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii i u ks. Jakuba.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, aby poprzez artykuły mówiące o realnej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jeszcze lepiej przygotować się do Uroczystości Bożego Ciała. Polecamy także broszurkę, w której znajdziemy refleksje dotyczące Eucharystii.
 9. Za kilka dni przypada Dzień Matki, stąd wszystkim Mamom dziękujemy za ich trud i życzymy dużo Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Maciej Szaj z ul. Nowohuckiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny
obdarzy nas swoim błogosławieństwem
na każdy dzień nowego tygodnia

Strona 1 z 57

Góra strony