Ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Niech ten kolejny etap troski o wiarę i chrześcijańską formację będzie okazją do bardziej świadomego zbliżenia się do Jezusa, naszego Zbawiciela, poprzez osobistą decyzję wyrażaną w gorliwej modlitwie i życiu sakramentalnym. Jednocześnie wchodzimy dziś w okres Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 2. Msze św. roratnie będą odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 6:30. Rozważania adwentowe w czasie Rorat kierowane będą do dorosłych. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w bardziej świadome i duchowo pogłębione przeżywanie Adwentu. Dzieci uczestniczące w Roratach będą otrzymywały obrazki, które należy przyklejać na specjalnym plakacie. Będzie również losowanie figurki Matki Bożej, która od jutra do świąt odwiedzać będzie nasze rodziny. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami.
 3. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy opłatki wigilijne. Od poniedziałku młodzież z grup parafialnych - mająca nasze upoważnienie - będzie je roznosić wraz z kalendarzem, listem do parafian i planem odwiedzin kolędowych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych i wakacyjnych dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii.
 4. Dzisiaj żegnamy księdza proboszcza Sławomira Knopika i dziękujemy mu za 5 lat pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. W modlitwie prosimy Boga o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski w pełnieniu nowych obowiązków wikariusza prowincjalnego, a także o opiekę Matki Bożej Płaszowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia, na Mszy św. o godz. 12:00 będzie miał miejsce liturgiczny obrzęd objęcia parafii przez nowego proboszcza ks. Bogusława Pociaska. Przyjmijmy nowego Ojca Parafii z wielką życzliwością i otoczmy naszą modlitwą, aby mógł dobrze wypełnić wyznaczone mu przez Boga zadanie.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta prowadzona przez Sercańską Wspólnotę Świeckich i Apostolat Margaretka o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie. Po Mszy św. Margaretki zapraszają na spotkanie w sali duszpasterskiej.
  • w piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 6:30, 16:30– dla dzieci i o 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ w sali duszpasterskiej. w sobotę – nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Początek nabożeństwa o godzinie 19:30.
 7. W dniu 6 grudnia Kościół obchodzi wspomnienie św. Mikołaja. Jest to również wyjątkowy dzień dla grzecznych dzieci. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem w niedzielę 6 grudnia o godz. 15:00 w naszym kościele. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt ze św. Mikołajem w zakrystii.
 8. W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. powołaliśmy Parafialny Komitet Organizacyjny, którego zadaniem jest sprawna organizacja różnych przedsięwzięć związanych z tym wydarzeniem na terenie naszej parafii. Wszystkich pragnących włączyć się w przygotowania ŚDM-u prosimy o kontakt. Adres mailowy można znaleźć na naszej stronie internetowej lub w gablocie przy wyjściu z kościoła. Ponadto członkowie Komitetu pełnią dyżur w sali duszpasterskiej w każdy I i III wtorek miesiąca, w godz. 17:00–18:00. Można wtedy zaczerpnąć wszelkich niezbędnych informacji na temat ŚDM-u, lub też złożyć deklarację o przyjęciu pielgrzymów.
 9. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 10. Od przyszłej niedzieli członkowie parafialnej CARITAS będą rozprowadzali świece wigilijne i kartki świąteczne w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. Chcemy przyjść również z pomocą przedświąteczną potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
  Do środy – 16 grudnia włącznie – można ofiarować artykuły spożywcze (żywność trwałą), przynosząc ją do kościoła. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”. W imieniu tych, którzy sami nie mają odwagi prosić o pomoc, a naprawdę jej potrzebują, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich odbędzie się w sobotę, 5 grudnia 2015r. o godz. 16:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – na Wzgórzach Krzesławickich. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 12. Duszpasterstwo TALENT zaprasza na XII Pielgrzymkę Przedsiębiorców i Pracodawców do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 6 grudnia 2015r. Początek pielgrzymki na Mszy św. o godz. 1030, a następnie spotkanie w Auli Jana Pawła II.

Wszystkim Parafianom
życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Adwentu
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 308

Góra strony