Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem przeżywamy, przez trzy kolejne niedziele, Nabożeństwo 40-godzinne. Ma ono na celu wyrażenie wdzięczności Bogu za otrzymane dobro i przeproszenie za grzechy. Zadbajmy o to, aby poświęcić dziś nieco więcej czasu na modlitwę w naszym kościele. Od godz. 14:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość osobistej modlitwy), o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16:00 dodatkowa Msza św. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • W środę – święto katedry św. Piotra, Apostoła
  • W czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika
 3. Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej klas III w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą odbywały się od poniedziałku do środy o godz. 18:45. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30.
 5. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami w najbliższą środę 22 lutego o godz. 15:30 na kolejne spotkanie Matecznika. Temat spotkania: „W karnawałowych rytmach”.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w środę, 22 lutego, o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej.
 7. „Mężczyźni św. Józefa” zapraszają w najbliższą środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji mężczyzn z naszej parafii, a po niej wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie formacyjne.
 8. Zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium Bożego Miłosierdzia Łagiewnikach. Nasza parafia została poproszona o udział w tej modlitwie z 21/22 lutego (od 21:00 do 6:00). Czas nocnego czuwania podzielimy na kilka grup – po półtorej godziny. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie a szczególnie osoby zrzeszone w grupach duszpasterskich. Modlić się będziemy w kaplicy adoracji gdzie panują dogodne warunki (jest w niej ciepło). Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 9. Małżonków, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i pełniej przeżywać sakrament małżeństwa w ramach formacji Ruchu Equipes Notre-Dame zapraszamy na spotkanie informacyjne we wtorek, 21 lutego, o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej. Jest to spotkanie otwarte przedstawiające charyzmat Ruchu i możliwości duchowej formacji małżeństw.
 10. Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w dniach 6 - 8 marca a dla dorosłych 26 - 29 marca. Prosimy wszystkich, a zwłaszcza chorych o modlitwę i ofiarowanie cierpień w intencji rekolekcji.
 11. Zauważamy, że przyjeżdżający w niedzielę na Mszę św. do naszego kościoła miewają problemy ze znalezieniem miejsca na parkingu parafialnym. Stąd zostało zawarte porozumienie na mocy którego istnieje możliwość korzystania z terenu znajdującego się po drugiej stronie ulicy Przewóz (w sąsiedztwie parkingu parafialnego) i zostawienia tam swojego samochodu.
 12. Informacje lokalne: Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej przy ul. Myśliwskiej serdecznie zapraszają Dzieci z oddziałów zerowych oraz ich Rodziców na zajęcia z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka”. Odbędą się one w czwartek, 23 lutego o godz. 17:00.
 13. Również w czwartek, 23 lutego o godz. 18:30 w Szkole Podstawowej na ul. Myśliwskiej odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie Budżetu Obywatelskiego.
 14. W sobotę, 25 lutego 2017 r. na parkingu przy kościele w godzinach 8:00 - 10:00 odbędzie się szczepienie psów przeciwko wściekliźnie.
 15. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych kierowanych do starszych, młodzieży i dzieci. Niech czytanie Pisma św. i dobrej lektury pomoże naszym rodzinom realizować tegoroczne hasło duszpasterskie, które brzmi: „Idźcie i głoście”.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego.
Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami,
a Matka Boża Płaszowska wyprasza potrzebne łaski.
Szczęść Boże.

 

 1. W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem, w parafiach przeżywane będzie tzw. Nabożeństwo 40-godzinne. Ma ono na celu wyrażenie wdzięczności Bogu za otrzymane dobro i przeproszenie za grzechy. Będziemy przeżywać to nabożeństwo przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Środę Popielcową. Dziś pierwsze nabożeństwo: od godz. 14:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość osobistej modlitwy), o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy
 3. Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą się odbywały: dla klas I od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30 a dla klas II od poniedziałku do środy o godz. 18:45. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo. Tego dnia zapraszamy do kościoła także narzeczonych i przygotowujących się do małżeństwa.
 5. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. w czwartek 16 lutego o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo podczas którego dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych.
 6. Przypominamy, że w III piątek miesiąca, podczas Mszy Św. o godz. 18:00 modlimy się za naszych chorych Parafian. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie te rodziny, w których są chorzy i cierpiący.
 7. Informujemy, że z dniem 19 lutego zostanie wprowadzona w naszym kościele dodatkowa niedzielna Msza św. o godz. 16:00.
 8. Od wielu lat, w sanktuarium Bożego miłosierdzia Łagiewnikach trwa nieprzerwanie Adoracja Najświętszego Sakramentu, w którą włączają się poszczególne parafie Archidiecezji Krakowskiej. Nasza parafia została poproszona o udział w tej modlitwie w nocy z 21/22 lutego (od 2100 do 6:00). Zamierzamy ten nocny czas podzielić na kilka grup – po półtorej godziny. Zachęcamy wszystkich do udziału w nocnej modlitwie a szczególnie osoby zrzeszone grupach duszpasterskich. Jeśli zajdzie potrzeba będzie zorganizowany dojazd do sanktuarium na poszczególne godziny czuwania. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 9. W naszej parafii od pewnego czasu pełni posługę mediator małżeński. W przyszłości pragniemy dać możliwość uzyskania różnego typu porad. W czwartek 16 lutego, w salce obok kancelarii, będzie czekał na chętnych radca prawny w godz. od 16:30 do 18:30.
 10. Składamy podziękowanie za przekazywane ofiary, także za dzisiejszą tacę „Dar serca”. Przeznaczamy je na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku a także książki pt. „Wszystko o objawieniach z Fatimy” wydanej z okazji 100-lecia objawień (cena 3 zł.). Polecamy także młodzieży darmowy numer "Drogi" w wersji elektronicznej. http://www.droga.com.pl/prenumerata/
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin: Stanisław Zdziobek z ul. Krzywda. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca, stąd po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy o możliwości osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele od poniedziałku do piątku, pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  • w piątek – wspomnienie św. Scholatyki, dziewicy
  • w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie o godz. 16:30. Prosimy o pomoc osobom chorym i starszym w dotarciu do kościoła na Mszę św.
 3. Tego dnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. W bazylice o godz. 11:00 będzie uroczysta Eucharystia połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Transmisja uroczystości na stronie internetowej www.milosierdzie.pl
 4. Również w sobotę, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się kolejna edycja rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. Serdecznie zachęcamy do udziału młodzież zrzeszoną w grupach parafialnych. Rozpoczęcie o godz. 16:30.
 5. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na kolejne spotkanie Matecznika w najbliższą środę 8 lutego na godz. 15:30 do sali duszpasterskiej.
 6. Podczas kolędy w wielu miejscach zachęcano nas, aby czynić przygotowania do rozbudowy naszego kościoła. Motywowano to tym, że w czasie niektórych Mszy św. jest bardzo ciasno i wciąż przybywa mieszkańców. Temat ten wymaga jednak szerszej konsultacji, poruszany był on także na ostatnim spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na chwilę obecną ustalono, że z dniem 19 lutego zostanie wprowadzona dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 16:00. W dalszym ciągu prosimy o ofiary, które przeznaczane będą na inwestycje w naszej parafii – za tydzień II niedziela miesiąca i taca „Dar serca”.
 7. W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem, w parafiach przeżywane będzie tzw. Nabożeństwo 40-godzinne. Ma ono na celu wyrażenie wdzięczności Bogu za otrzymane dobro i przeproszenie za grzechy. Chcemy zaproponować przeżywanie tego nabożeństwa przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Środę Popielcową (od 12 lutego). Od godz. 14:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość osobistej modlitwy), o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. Od wielu lat, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia Łagiewnikach trwa nieprzerwanie Adoracja Najświętszego Sakramentu, w którą włączają się poszczególne parafie Archidiecezji Krakowskiej. Nasza parafia została poproszona o udział w tej modlitwie w nocy z 21/22 lutego (od 21:00 do 6:00). Zamierzamy ten nocny czas podzielić na kilka grup – po półtorej godziny. Zachęcamy wszystkich do udziału w nocnej modlitwie a szczególnie osoby zrzeszone grupach duszpasterskich. Jeśli zajdzie potrzeba będzie zorganizowany dojazd do sanktuarium na poszczególne godziny czuwania. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 9. W naszej parafii od pewnego czasu pełni posługę mediator małżeński. W przyszłości pragniemy dać możliwość uzyskania różnego typu porad. W czwartek 16 lutego, w salce obok kancelarii, będzie czekał na chętnych radca prawny w godz. od 16:30 do 18:30.
 10. Na ekrany polskich kin wchodzi film o bł. Karolinie pt. „Zerwany Kłos”. Przybliży on widzom bł. Karolinę, która dała piękny przykład miłości Boga. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku a także książki pt. „Wszystko o objawieniach z Fatimy” wydanej z okazji 100-lecia objawień (cena 3 zł.)
 12. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka: Anna Frydrych z ul. Paproci. W tym tygodniu zmarł także: Władysław Pietrzak, ojciec ks. Wiesława z tutejszej wspólnoty zakonnej Księży Sercanów. Prośmy dla zmarłych o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom
życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Natomiast dzieciom i młodzieży przeżywającym ferie
- miłego i bezpiecznego odpoczynku.
Szczęść Boże!

 

 1. Dobiega końca czas bożonarodzeniowego wystroju kościołów i śpiewania kolęd. W tradycji polskiej okres ten przedłużony jest do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne na godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 3. we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  • w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego będące zarazem Dniem Życia Konsekrowanego. Zechciejmy pamiętać w modlitwie o osobach zakonnych, które poświęciły swoje życie na służbę Bogu i ludziom. Prośmy również o dar nowych powołań zakonnych szczególnie z naszej parafii. W tym dniu przynosimy do kościoła świece, aby je poświęcić (w zakrystii będzie możliwość nabycia gromnicy). W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. o godz. 6:30, 16:30 i 18:00. Taca przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
  • w piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.
 4. W sobotę w Katedrze na Wawelu miał miejsce ingres Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zachęcamy do modlitwy za nowego Metropolitę Archidiecezji Krakowskiej. Jego imię będzie od tej pory wymieniane przez kapłana podczas Mszy św. (w Modlitwie Eucharystycznej).
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek – Msza św. o powołania kapłańskie. Po Mszy św. spotkanie Margaretek w sali duszpasterskiej.
  • w piątek – Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ w sali duszpasterskiej.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 6:30. Wieczorem o godz. 19:30 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 zmianka tajemnic różańcowych Zapraszamy także osoby, które wyrażały chęć dołączenia do Róż Żywego Różańca.
 6. W tym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i ubogacające rozmowy. Jeśli u kogoś nie było jeszcze wizyty duszpasterskiej a ma pragnienie przyjęcia kapłana może zwrócić się do nas z taką informacją. W imieniu wspólnoty Księży Sercanów serdecznie dziękujemy za złożone przy okazji kolędy ofiary.
 7. W ciągu roku przybyło do naszej parafii wiele nowych rodzin - mogliśmy przekonać się o tym podczas kolędy. Wyrażamy radość z ich zamieszkania pośród nas i życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Matki Bożej Płaszowskiej. Zapraszamy także do przyłączenia się do grup duszpasterskich istniejących w naszej parafii.
 8. Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie według normalnego porządku, a więc we wtorki i czwartki w godz. 16:00 – 18:00 oraz w soboty w godz. 8:00 – 10:00.
 9. Świetlica „Płaszczyk” zaprasza dzieci na zajęcia w pierwszym tygodniu ferii, od poniedziałku do piątku, w godz. od 12:00 do 15:00. W programie m.in. lodowisko, kino i zumba.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
 11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych wystawionych na stoliku. Niech czytanie Pisma św. i prasy katolickiej przybliża nas do Boga i pomaga w duchowym wzrastaniu.
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin: Jerzy Sosiński z ul. Płaszowskiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie - miłego odpoczynku.
Szczęść Boże!

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączamy się w prośbę Chrystusa kierowaną do Ojca o jedność między Jego wyznawcami. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W poprzednią niedzielę mogliśmy wysłuchać w naszym kościele koncertu Kolęd i Pastorałek. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poprzez śpiew i grę na instrumentach muzycznych oddawali cześć Dzieciątku Jezus.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 4. W sobotę o godz. 11:00 w Katedrze na Wawelu nastąpi ingres Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zachęcamy do modlitwy za nowego Metropolitę Archidiecezji Krakowskiej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30.
 6. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami w najbliższą środę 25 stycznia o godz. 15:30 na kolejne spotkanie Matecznika. Temat spotkania: „Wspólne kolędowanie”.
 7. „Mężczyźni św. Józefa” zapraszają w najbliższą środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji mężczyzn z naszej parafii, a po niej wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie formacyjne. Tytuł spotkania „Nawrócenie”.
 8. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Tym, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich mieszkań dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowę. Osoby, które nie miały możliwości przyjęcia kapłana w wyznaczonym czasie prosimy o kontakt w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej w innym terminie. Kolęda uzupełniająca będzie we wtorek i środę, 24 i 25 stycznia od godz. 15:30.
 9. Podczas kolędy zachęcaliśmy, do zaangażowania w grupy duszpasterskie istniejące w naszej parafii. Dziękujemy tym którzy już się zgłosili i zapraszamy kolejne osoby. Na stronie internetowej parafii znajdziemy informacje o poszczególnych grupach duszpasterskich.
 10. Spotkanie Rady Parafialnej w wtorek, 24 stycznia, o godz. 1900 w sali duszpasterskiej.
 11. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas III odbędzie się w czwartek, 26 stycznia po Mszy św. wieczornej. Tym razem zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci.
 12. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów zaprasza do Gliczarowa Górnego na rekolekcje połączone z wypoczynkiem. Więcej informacji w gablocie i na stoliku z prasą a także na stronie internetowej www.rekolekcje.scj.pl
 13. Przypominamy o koncercie Kolęd i Pastorałek z udziałem zespołu Golec uOrkiestra jaki odbędzie się dziś, 22 stycznia 2017 r. w TAURON Arenie w Krakowie. W zakrystii są do nabycia bilety przekazane nam przez organizatorów koncertu.
 14. Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiary. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: płyta CD z utworami Andrei Boccellego.
 16. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie: Krzysztof Kędzior z ul. Koszykarskiej i Wacław Knet z ul. Szczygla. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom
życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 będzie miał miejsce koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru parafialnego. Natomiast o godz. 15:00 odbędzie się śpiew kolęd pod hasłem: „Płaszowskie rodziny dla Bożej Dzieciny”. W ramach kolędowania odbędzie się także konkurs Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do licznego udziału w zaplanowanych koncertach i wspólnego oddawania czci Dzieciątku Jezus.
 2. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu w sanktuarium św. Jana Pawła o godz. 11::00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia podczas której będziemy dziękować Bogu za posługę w Archidiecezji Krakowskiej Księdza Kard. Stanisława Dziwisza.
 4. W sobotę, przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. To dni będące okazją do wyrażenia wdzięczności i modlitwy w intencji tak drogich nam osób. Wszystkim Babciom i Dziadkom już dziś życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – będące okazją do wspólnej modlitwy i udzielania błogosławieństwa. W dni powszednie i w niedzielę początek kolędy od godz. 15:30, w soboty od godz. 10:00. Osoby, które nie miały możliwości przyjęcia kapłana w wyznaczonym czasie prosimy o kontakt w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej w innym terminie. Wodę święconą na kolędę można zabierać z kościoła. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, w gablocie oraz na stoliku z prasą z tyłu kościoła.
 7. Przypominamy, że podczas kolędy można zgłaszać się do grup duszpasterskich istniejący w naszej parafii. Dziękujemy tym którzy już to uczynili i zapraszamy kolejne osoby.
 8. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty w godz. 8:00 – 9:30 oraz we wtorki od 11:00 – 12:00. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 9. Spotkanie dla rodziców klas III odbędzie się w przyszłym tygodniu 26 stycznia po Mszy św. wieczornej.
 10. Zbliżają się ferie zimowe, stąd Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów zaprasza do Gliczarowa Górnego na rekolekcje połączone z wypoczynkiem. Więcej informacji w gablocie i na stoliku z prasą a także na stronie internetowej www.rekolekcje.scj.pl
 11. Przypominamy o koncercie Kolęd i Pastorałek z udziałem zespołu Golec uOrkiestra jaki odbędzie się 22 stycznia 2017 r. w TAURON Arenie w Krakowie. Więcej informacji na plakacie w gablocie. W zakrystii są do nabycia bilety przekazane nam przez organizatorów koncertu.
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin Ryszard Buczkowski z ul. Lasówka. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej. Szczęść Boże!

Strona 1 z 62

Góra strony