Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy Adwent mający na celu duchowe przygotowanie na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 6:30. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
 2. Dziś także modlimy się i pomagamy materialnie Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.
 3. We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież zrzeszoną w grupach parafialnych na spotkanie ze św. Mikołajem dziś (4 grudnia) na godz. 15:00 w naszym kościele. Zapraszamy na to spotkanie wszystkie dzieci a ich rodziców prosimy o wcześniejsze podejście do zakrystii (w wiadomej sprawie).
 4. W tym tygodniu obchodzimy ponadto:
  • w środę − wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; tego dnia o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej.
  • w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcimy i wręczymy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 5. W naszej parafii odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Zgodnie ze statutem Duszpasterskiej Rady Parafialnej Archidiecezji Krakowskiej w jej skład wchodzą następujące osoby:

  Członkowie z urzędu:
  • ks. Proboszcz Bogusław Pociask SCJ
  • ks. Grzegorz Marcinek SCJ
  Członkowie wskazani przez parafian, którzy otrzymali największą ilość głosów:
  • Stanisław Jasiński
  • Anna Kobiałka
  • Grażyna Ligęza
  • Jerzy Łapczyński
  • Ireneusz Milc
  • Zygmunt Włodarczyk
  Członkowie mianowani przez Księdza Proboszcza:
  • Wojciech Lis
  • Halina Stanisławczyk
  • Jerzy Starczyński
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać dotychczasowej Duszpasterskiej Radzie Parafialnej za owocną współpracę i wszelką pomoc w podejmowaniu różnego typu inicjatyw duszpasterskich i pracach dotyczących naszego kościoła. Członkom nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej gratulujemy wyboru, życzymy obfitości łask Bożych i zapraszamy do kościoła 11 grudnia na Mszę św. o godz. 9:00, w czasie której złożą swoje przyrzeczenia, a później na odbędzie się spotkanie.
 7. Przypominamy, że młodzież z grup parafialnych – mająca nasze upoważnienie – roznosi poświęcone opłatki wigilijne wraz z kalendarzem, listem do parafian i planem odwiedzin kolędowych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych i wakacyjnych dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii.
 8. Członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają świece wigilijne i kartki świąteczne w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. Można je nabywać w kiosku znajdującym się po prawej stronie wychodząc z kościoła. Poza tym do 14 grudnia można ofiarować artykuły spożywcze – żywność trwałą, przynosząc ją do kancelarii lub do kościoła. Zechciejmy okazać wrażliwość serca – jak to już wiele razy bywało – aby przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii. Jeśli ktoś nie ma czasu na zakupienie artykułów spożywczych i przyniesienie ich do kościoła, może złożyć dar finansowy do skarbonek z napisem „Caritas”. Bóg zapłać za tę nieocenioną dla wielu pomoc.
 9. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem i nowym oświetleniem kościoła.
 10. Od 7 grudnia w kinach Kijów i Mikro rozpoczyna się Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2016. Tego dnia będzie też spotkanie z Mauelem Cotelo reżyserem filmu „Ziemia Maryi” oraz „Ślady stóp”. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. W dniach 10-11 grudnia, w wyznaczonych miejscach w Krakowie, będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku podczas przeprowadzanej akcji „Mikołajowe Dni Dawcy Szpiku”. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 12. Zachęcamy do adwentowej lektury czasopism religijnych wystawionych na stoliku. Niech czytanie Pisma św. i dobrej lektury pomoże naszym rodzinom realizować duszpasterskie hasło, które brzmi: „Idźcie i głoście”.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka Eugenia Kowal z ul. Wodnej. Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Wszystkim Parafianom
życzymy głębokiego i owocnego
przeżywania Adwentu pod przewodnictwem Maryi.
Szczęść Boże!

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wchodzimy także w okres Adwentu, przygotowującego nas na przyjście Pana. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w bardziej świadome i pogłębione przeżywanie Adwentu. Msze św. roratnie będą odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 6:30. Rozważania adwentowe w czasie Rorat kierowane będą do dorosłych. Dzieci uczestniczące w Roratach będą otrzymywały obrazki, które należy przyklejać na specjalnym plakacie. Będzie również losowanie figurki Matki Bożej, która od jutra do świąt odwiedzać będzie nasze rodziny. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. W zakrystii istnieje możliwość zakupienia lampionu.
 2. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy opłatki wigilijne. Od poniedziałku młodzież z grup parafialnych - mająca nasze upoważnienie - będzie je roznosić wraz z kalendarzem, listem do parafian i planem odwiedzin kolędowych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych i wakacyjnych dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii.
 3. Członkowie parafialnej CARITAS rozprowadzają świece wigilijne i kartki świąteczne w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. Do środy – 14 grudnia włącznie – można także ofiarować artykuły spożywcze (żywność trwałą), przynosząc ją do kościoła. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”. Dzięki złożonym ofiarom będziemy mogli przyjść z pomocą przedświąteczną potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
 4. Dziś, Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław zbiera ofiary do puszek na leczenie 8-letniego Krzysia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 5. Od dziś rozpoczynamy odczytywanie nowych wypominek rocznych. Gdyby ktoś zauważył jakieś pomyłki w brzmieniu imion czy nazwisk podanych przez siebie zmarłych prosimy o poinformowanie.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta prowadzona przez Sercańską Wspólnotę Świeckich i Apostolat Margaretka o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie. Po Mszy św. Margaretki zapraszają na spotkanie w sali duszpasterskiej.
  • w piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 6:30, 16:30 i o 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ w sali duszpasterskiej.
  • w sobotę – nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Początek nabożeństwa o godzinie 19:30.
 7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 8. W naszej parafii trwają wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Istnieje jeszcze możliwość oddania głosu na 1 kandydata z listy znajdującej się w gablocie. Kartkę z wypisanym kandydatem należy włożyć do skrzynki z napisem: „Wyroby do Rady Parafialnej” znajdującej się pod chórem.
 9. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich odbędzie się w sobotę, 3 grudnia 2016 r. o godz. 16:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – na Wzgórzach Krzesławickich. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Duszpasterstwo TALENT zaprasza na Pielgrzymkę Przedsiębiorców i Pracodawców do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 4 grudnia 2016 r. Początek pielgrzymki na Mszy św. o godz. 10:30, a następnie spotkanie w Auli Jana Pawła II.
 11. W Adwencie zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku - kierowanej do starszych, młodzieży i dzieci.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Jan Malik z ul. ks. Turka i Henryka Ząbczyk z ul. Niwy. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 • Wszystkim Parafianom
  życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Adwentu.
  Szczęść Boże!
 1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Kościół tą uroczystością podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W kościołach całej Polski ma dziś miejsce uroczyste zawierzenie poszczególnych wspólnot parafialnych Chrystusowi Królowi – jest to kontynuacja zawierzenia jakie dokonało się wczoraj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
 2. W dniu dzisiejszym przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom oraz szafarzom Eucharystii za gorliwą służbę przy ołtarzu. Dziękujemy też dziewczynkom ze scholii dziecięcej, dorosłym i młodzieży za upiększanie liturgii w naszym kościele. Dziękujemy także tym rodzicom, których dzieci angażują się w liturgię w naszej parafii. Dziś na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do scholii. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny; w tym dniu przypada 85 rocznica intronizacji do naszej świątyni obrazu Matki Bożej Płaszowskiej.
  • we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Jest to dobra okazja, aby wyrazić naszą wdzięczność wobec tych, którzy poprzez muzykę i śpiew pomagają nam w przeżywaniu liturgii. Dziękujemy Panu Organiście, za grę w kościele i prowadzenie chóru; dziękujemy chórowi parafialnemu „Recto Tono”, a także młodzieży i scholii dziecięcej. Dziękujemy Paniom prowadzącym scholę oraz zespołowi muzycznemu za grę na instrumentach i animację śpiewu podczas Mszy św. i nabożeństw. Zachęcamy do zaangażowania kolejne osoby posiadające talent muzyczny.
 4. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie Matecznika w środę 23 listopada o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. W ramach spotkania odbędą się bezpłatne warsztaty pt.: „Karmienie piersią - prawdy i mity". Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 5. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na spotkanie w najbliższą środę, 23 listopada w ramach spotkań grupy Mężczyzn św. Józefa. Początek na Mszy św. o godz. 18:00 w intencji mężczyzn z naszej parafii, a po niej spotkanie formacyjne.
 6. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas odbędzie się w czwartek, 24 listopada o godz. 18:30. Zapraszamy także nowe osoby chcące włączyć się w pomoc potrzebującym.
 7. W dniu 23 listopada o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych. W ramach spotkania będzie możliwość wysłuchania prelekcji, wspólnej modlitwy.
 8. W naszej parafii trwają wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Każdy dorosły parafianin powinien w duchu odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim jest nasza parafia, wziąć udział w wyborach oddając głos na 1 kandydata z utworzonej listy. Kartkę z wypisanym kandydatem należy włożyć do skrzynki z napisem: „Wyroby do Rady Parafialnej” znajdującej się pod chórem. Nazwiska osób, które wyraziły zgodę na kandydowanie do rady podane są gablocie. Prosimy o oddawanie głosów do przyszłej niedzieli (27 listopada).
 9. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Stąd też członkowie parafialnej CARITAS będą już rozprowadzali świece wigilijne i kartki świąteczne w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”.
 10. Także w przyszłą niedzielę – Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław będzie zbierało ofiary do puszek na leczenie 8–letniego Krzysia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej 64 w Krakowie zapraszają Dzieci z oddziałów zerowych oraz ich Rodziców na zajęcia z cyklu Klub Małego Żaka "Sówka Mądra Główka". Odbędą się one we czwartek 24 listopada 2016r o godz. 17:00.
 12. W dniach 25 i 26 listopada zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego a dochód z tej akcji przeznaczony będzie na cele misyjne. Składowanie elektrosprzętu będzie na terenie Klubu Sportowego „Płaszowianka” w piątek (25.XI) w godz. 9:00 do 17:00 a w sobotę (26.XI) od godz. 9:00 do 11:30. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na ulotkach na stoliku z prasą.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Stanisław Bosek i Michał Słuszniak. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Niech Jezus Chrystus – Król Wszechświata
błogosławi nam na każdy dzień naszego życia.
Szczęść Boże!

 

 1. Dziś, w poszczególnych kościołach parafialnych ma miejsce zakończenie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia - połączone z modlitwą dziękczynną za wszelkie dobro jakie dokonało się w Roku Świętym. Także dziś obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym będący okazją do modlitwy za prześladowanych chrześcijan oraz wsparcia materialnego poprzez złożenie ofiary do puszek po Mszy św.
 2. Również dziś o godz. 17:00 na Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się koncert „Bóg liczy na Ciebie!” Będzie on dziękczynieniem Panu Bogu za Światowe Dni Młodzieży. Udział w koncercie jest bezpłatny, szczegółowe informacje na plakacie. Natomiast w naszym kościele Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30.
 3. Miesiąc listopad to czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na codzienną adorację Najśw. Sakramentu na godz. 17:30 w czasie której wypominamy i modlimy się za zmarłych.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek– wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
 5. Również w sobotę 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się ogólnopolskie uroczystości w czasie których nastąpi zawierzenie naszej Ojczyzny Chrystusowi, naszemu Królowi i Panu. Tego dnia przypada także comiesięczna pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (praktykowana w Roku Miłosierdzia 19 dnia miesiąca). Dlatego podczas uroczystej Eucharystii o godz. 12:00 będziemy modlić się także w intencji rodzin naszej parafii. Z racji dużej ilości pielgrzymów, którzy przybędą tego dnia do Łagiewnik, udział w Eucharystii będzie możliwy jedynie na zewnątrz – przed sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
 6. W przyszłą niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym – przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Służby Liturgicznej. Na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się przyjęcie chłopców do grona ministrantów i dziewcząt do scholii parafialnej. Tego dnia w kościołach całej Polski nastąpi uroczyste zawierzenie poszczególnych wspólnot parafialnych Chrystusowi Królowi.
 7. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 8. Spotkania dla młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w tym tygodniu: klasy I gimnazjum od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30, klasy II i III od poniedziałku do środy o godz. 18:45. Więcej informacji na stronie internetowej.
 9. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy w czwartek, 17 listopada, na mszę św. o godz. 18:00 a zaraz po nie będzie spotkanie rodziców w naszym kościele.
 10. Zapraszamy w sobotę, 19 listopada, na mszę św. o godz. 18:00 z okazji 15-lecia istnienia Chóru Parafialnego „Recto Tono” a po mszy św. na Koncert Jubileuszowy w wykonaniu naszego chóru. Serdecznie zapraszamy.
 11. W naszej parafii trwają wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Dziś jeszcze istnieje możliwość wskazania swojego kandydata przez włożenie do skrzynki z napisem: „Wyroby do Rady Parafialnej” kartki z danymi proponowanego kandydata. Na kolejną niedzielę Komisja Wyborcza przygotuje listę kandydatów, którzy zostaną podani do publicznej wiadomości i wtedy przystąpimy do kolejnego etapu wyborów.
 12. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary „Dar serca” złożone dziś na tacę i za wszystkie ofiary, które przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z malowaniem i nowym oświetleniem kościoła.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku a także książki pt. „Wszystko o Miłosierdziu Bożym” wydanej z okazji Roku Świętego – jest ona w promocyjnej cenie.
 14. Ogłoszenie lokalne: Rada Dzielnicy XIII informuje, że w dniu 14. XI o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej na ul. Myśliwskiej odbędzie się spotkanie dotyczące problemu związanego z organizacją ruchu na ul. Przewóz.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Przeżywamy miesiąc listopad – czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. W listopadzie modlimy się za nich szczególnie w czasie codziennej adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 17:30. W naszym kościele pamiętamy o zmarłych również przez cały rok a czynimy to w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9:00 i 18:00.
 2. Zakończył się październik – czas codziennych nabożeństw różańcowych. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy każdego dnia modlili się na różańcu. Dla dzieci za udział w nabożeństwie różańcowym przewidziane są upominki. Kto z nich nie oddał jeszcze planszy z obrazkami i nie odebrał upominku zapraszamy do zakrystii.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  • w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika – jego relikwie znajdują się w ołtarzu głównym w naszym kościele
 4. Mamy ze swoimi maluchami zapraszamy na spotkanie Matecznika w środę, 9 listopada, na godz. 15:30 do sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Święta Joanna Beretta Molla – kobieta, która kochała życie”.
 5. W piątek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 6:30 i 18:00. W tym dniu będziemy modlić się szczególnie za naszą Ojczyznę, za jej bohaterów, którzy oddali za nią życie, a także o dalszy pomyślny jej rozwój. O godz. 19:00 w auli Domus Mater odbędzie się „Wieczór patriotyczny”. W programie m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Serdecznie zapraszamy. Informujemy, że tego dnia, w Narodowe Święto Niepodległości, będzie można spożywać pokarmy mięsne. Decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podjęła Konferencja Episkopatu Polski.
 6. W przyszłą niedzielę nastąpi zakończenie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia w diecezjach i parafiach. Natomiast za dwa tygodnie będzie uroczyste zawierzenie poszczególnych wspólnot i całej Ojczyzny Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Główne uroczystości z udziałem Episkopatu Polski odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Księża biskupi zachęcają nas do jak najlepszego przygotowania się do tej uroczystości. W czwartek, 10 listopada rozpocznie się nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Przygotowanie powinno mieć miejsce zarówno w kościołach jak i naszych rodzinach. Tekst modlitwy do odmawianie w czasie nowenny jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Również w niedzielę 13 listopada o godz. 1700 na Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się koncert „Bóg liczy na Ciebie!”. Będzie on w formie dziękczynienia Panu Bogu za Światowe Dni Młodzieży. Udział w koncercie, podczas którego usłyszymy raz jeszcze najpiękniejsze pieśni i zobaczymy najciekawsze inscenizację ŚDM, jest bezpłatny. Szczegółowe informację na stronie www.krakow2016.com.
 7. W niedzielę 13 listopada, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie-Płaszowie, w mobilnym punkcie poboru będzie możliwość oddania krwi. Więcej informacji na plakacie w gablocie, na rozdawanych ulotkach i w parafii na Małym Płaszowie (tel. 12/378-98-79).
 8. Także w najbliższą niedzielę w całym Kościele obchodzony będzie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to okazja do modlitwy za prześladowanych chrześcijan, ale i do konkretnego wsparcia materialnego poprzez złożenie ofiary do puszek po Mszy św.
 9. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem i nowym oświetleniem kościoła. Do tej pory udało nam się spłacić jedynie część zadłużenia związanego z tegorocznymi inwestycjami a ich koszt wynosi ponad 126.000 zł.
 10. W naszej parafii trwają wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej na kolejną kadencję (obszerne informacje podawaliśmy w poprzednią niedzielę). Każdy dorosły Parafianin ma możliwość wskazania jednego kandydata. Do skrzynki z napisem: „Wybory do Rady Parafialnej” znajdującej się przy wyjściu z kościoła wkładamy kartkę z imieniem i nazwiskiem proponowanego kandydata, datą urodzenia, zawodem, miejscem zamieszkania i numerem telefonu. Wybory kandydatów do Rady Parafialnej potrwają do przyszłej niedzieli włącznie. Potem Komisja Wyborcza przygotuje listę kandydatów, którzy zostaną podani do publicznej wiadomości.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku a także książki pt. „Wszystko o Miłosierdziu Bożym” wydanej z okazji Roku Świętego.
 12. W najbliższą sobotę 12 listopada w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach będzie miał miejsce Jubileusz mężczyzn. Kilka słów o tym wydarzeniu powie przedstawiciel Mężczyzn św. Józefa. 

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Dobiega końca miesiąc październik – czas codziennych nabożeństw różańcowych. Wyrażamy szczere uznanie wobec tych, którzy każdego dnia modlili się na różańcu: starszych, dzieci i młodzieży. Dzieci, które uczęszczały na nabożeństwo prosimy o przyniesienie, w niedzielę do kościoła na 17:15, podpisanych plansz z obrazkami za poszczególne dni. Za udział w nabożeństwie różańcowym przewidziane są upominki (dzieci otrzymają je w poniedziałek 31.X).
 2. We wtorek, Uroczystością Wszystkich Świętych rozpoczniemy miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Będziemy wspominać ich w naszym kościele podczas Mszy św. a także w czasie codziennej adoracji o godz. 17:30. Sens modlitwy wypominkowej znajduje swoje uzasadnienie w wyznawanej prawdzie wiary o świętych obcowaniu. Cała wspólnota Kościoła pamięta o zmarłych, którzy potrzebują wstawiennictwa żywych, aby ostatecznie oczyszczeni ze swoich win mogli stanąć przed Bogiem.
 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. O godz. 15:00 na Cmentarzu Podgórskim rozpoczną się modlitwy za zmarłych połączone z procesją. Po procesji (w kaplicy na cmentarzu) zostanie odprawiona Msza św. za naszych zmarłych parafian.
 4. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 16:30 i 18:00.
 5. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny (jeden w ciągu dnia) i ofiarować go za swoich bliskich zmarłych lub za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki potrzebne do zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy za zmarłych oraz modlitwy w intencjach Ojca św.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta prowadzona przez Sercańską Wspólnotę Świeckich oraz Apostolat Margaretka o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i świętość kapłanów. Po Mszy św. Margaretki zapraszają na spotkanie w sali duszpasterskiej.
  • w piątek ‒ Msze św. wynagradzające NSPJ o godz. 6:30, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ w sali duszpasterskiej.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6:30. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Początek nabożeństwa o godzinie 19:30.
 7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00. Jak już informowaliśmy, w wielu wspólnotach różańcowych zmniejszyła się ilość członków, np. z powodu czyjejś śmierci. Każda róża powinna liczyć dwadzieścia osób. Stąd ponawiamy prośbę o przyłączenie się do Róż Żywego Różańca.
 8. Już dziś zapraszamy wszystkich mężczyzn naszej parafii na Jubileusz mężczyzn, który będzie w sobotę 12 listopada w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Więcej informacji na stroni internetowej.
 9. Zgodnie ze Statutem Duszpasterskiej Rady Parafialnej w Archidiecezji Krakowskiej, po trzech letniej kadencji, kończy działalność Duszpasterska Rada Parafialna. W związku z powyższym ogłaszamy wybory do Rady Parafialnej na kolejną kadencję. Każdy dorosły Parafianin ma możliwość wyboru kandydata do Rady Parafialnej. Kandydatami do Rady powinni być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką i czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty parafialnej. Prosimy o wskazanie jednego kandydata, podając na kartce jego imię i nazwisko, datę urodzenia, zawód, adres zamieszkania i numer telefonu. Tak przygotowane kartki prosimy wrzucać do skrzynki z napisem: „Wybory do Rady Parafialnej” znajdującej się po lewej stronie przy wyjściu z kościoła.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku a także książki pt. „Wszystko o Miłosierdziu Bożym” wydanej z okazji Roku Świętego (cena 3 zł.).
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Władysław Kuryłowicz z ul. Wodnej i Ewa Holewa z ul Nowohuckiej. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy
niedzieli pełnej nadziei na życie wieczne
a na cały nadchodzący tydzień
Bożego błogosławieństwa!

 

Strona 1 z 61

Góra strony