Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dobiega końca czas letnich wakacji i wypoczynku. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski i opiekę Matki Bożej, o którą prosiliśmy na ten czas dla dzieci, młodzieży i dla nas samych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • w czwartek – wspomnienie św. Moniki
  • w piątek ‒ wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę, 29 sierpnia. Wyjazd autokarem z parkingu przed kościołem o godz. 830. Zapisy w zakrystii do wtorku.
 4. Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego od 24 sierpnia do 6 września 2015 r. będzie nieczynna.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: tajemnica trzeciej kuli – nowe szczegóły zamachu na papieża Jana Pawła II.
 6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Włodzimierz Gawlikowski z ul. Gumniska. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na ostatni tydzień wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Matka Boża Częstochowska
otacza swoją opieką.

 1. Przed nami ostatnie dwa tygodnie wakacji. Wszystkich parafian pozostających w domach zapraszamy na nasze nabożeństwa, które odprawiają się wg wakacyjnego porządku. Dziś Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
 3. W najbliższą środę, 19 sierpnia, o godz. 17:30 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej, a po niej Msza św. o dar potomstwa. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 4. Zapraszamy dzieci i młodzież na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę 29 sierpnia. Zapisy oraz bliższe informacje w zakrystii.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o nadzwyczajnej łasce, jaką otrzymał papież Pius XII w przeddzień ogłoszenia dogmatu o wniebowzięciu Najświętszej Mary Panny; dlaczego głosując za ustawą o in vitro katolik nie powinien przystępować do Komunii św. oraz dlaczego w upał lepiej pić ciepłe napoje?

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 

 1. Trwa miesiąc sierpień – czas, w którym wielu pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli trud przeżycia tej formy wakacyjnych rekolekcji. Pamiętajmy zwłaszcza o naszych parafianach. Na ołtarzu św. Józefa wystawiona jest Księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienie abstynencji.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w piątek ‒ wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, znana też pod tradycyjną nazwą Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty. Dziękować też będziemy Bogu za historyczne zwycięstwo zwane „Cudem nad Wisłą”. Msze św. w porządku niedzielnym. W piątek, Msza św. wieczorna będzie już według formularza z uroczystości Wniebowzięcia.
 3. Zapraszamy dzieci i młodzież na pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę 29 sierpnia. Zapisy oraz bliższe informacje w zakrystii.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na pokrycie kosztów budowy nowego ołtarza i ambony.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o wyzwaniach stojących przed nowym prezydentem Polski, Andrzejem Dudą; o Marku Kamińskim, znanym podróżniku – tym razem pielgrzymującym do Santiago de Compostela.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Andrzej Stramek z ul. Szczygla i Stanisław Koczwara z ul. Heweliusza. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.

 

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – czas, w którym wielu pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli trud przeżycia tej formy wakacyjnych rekolekcji.
 2. Na ołtarzu św. Józefa wystawiona jest Księga Trzeźwości, do której można wpisać postanowienia abstynencji. Zachęcamy do podjęcia tego wyrzeczenia dla kogoś lub dla siebie samego.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
  • w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek:
  • w czwartek – Godzina Święta o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie
  • w piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy św. o 16:30 dla dzieci. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Bardzo prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na księdza, gdyż mogą się nieco zmienić stałe pory odwiedzin u poszczególnych chorych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 5. W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów budowy nowego ołtarza i ambony.
 6. Ogłoszenie Urzędu Miasta Krakowa – pobierz>>.
 7. Przypominamy, by w okresie wakacji nie zwalniać się z codziennej modlitwy i uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Irena Dintar z ul. Ks. Turka. Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 

 1. Już za kilka dni rozpoczynamy sierpień. W tym miesiącu ze wszystkich zakątków Polski tysiące pielgrzymów podążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pieszej wędrówki. Odpowiadamy też na apel do modlitwy o trzeźwość narodu, a także do zachowania czasowej lub całkowitej abstynencji. Można ją ofiarować w intencji wyzwolenia kogoś z nałogu pijaństwa. Na ołtarzu św. Józefa wystawiona jest Księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienie abstynencji.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Marty
  • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • w piątek ‒ wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca: Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. W czasie wakacyjnym nie ma wieczornych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie.
 4. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 5. Zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce radomskiej na Jasną Górę ‒ w grupie prowadzonej przez Księży Sercanów. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą, na stronie internetowej www.pielgrzymka.scj.pl oraz u Księdza Proboszcza. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, abyśmy mogli ułatwić dojazd do Radomia wspólnym środkiem transportu.
 6. W tym tygodniu zapraszamy dzieci na wakacyjny tydzień ze świetlicą „Płaszczyk”. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach od 13.00 do 17.00. Planowane wyjścia na Kopiec Piłsudskiego, do Ogrodu Doświadczeń, Parku Jordana, Doliny Mnikowskiej i kina.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Czy mamy prawo wybrać sobie imigrantów tylko spośród prześladowanych chrześcijan?; o Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnym związku mówi kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Włodzimierz Krzysztofowicz z ul. Kiełkowskiego. Prośmy dla niego o dar życia wiecznego w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.

 

 1. Przeżywamy czas wakacji i letniego odpoczynku. Niech ten czas przybliża nas do Boga, którego ślady tak bardzo widoczne są w odwiedzanych przez nas zakątkach całego świata. Zapraszamy na nasze nabożeństwa, które odprawiane są według wakacyjnego porządku. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Nieszpory Niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • w środę – wspomnienie św. Marii Magdaleny
  • w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
  • w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w sobotę – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu czcimy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosząc go o opiekę. Z racji wspomnienia tego świętego, w sobotę po wieczornej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy ustawione na parkingu i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. W ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”, będą wtedy zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski oraz indywidualne osoby włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą oraz bezpośrednio u Księdza Proboszcza.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary „dar serca” składane na tacę, osobiście w kancelarii lub wpłacane na konto parafii.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o naprotechnologii, uznanej przez Światową Organizację Zdrowia metodzie leczenia niepłodności, dzięki której urodziły się już miliony dzieci; o wzrastającej liczbie muzułmanów, którym śni się Jezus a następnie przechodzą na chrześcijaństwo.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 50

Góra strony