Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 2. Dziękujemy dzieciom, całym rodzinom i pojedynczym osobom za kolędowanie misyjne w zeszłą niedzielę. Duch w narodzie jest… W dwie godziny udało się zebrać ponad 1800 zł na budowę przedszkola w Zambii. Wielu czekało na kolędników ale ograniczenia czasowe nie pozwoliły na dotarcie do wszystkich, dlatego można złożyć ofiarę na misje do puszki, przy wyjściu z kościoła.
 3. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30 a po niej w związku z III środą miesiąca Msza św. o dar potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – będące okazją do wspólnej modlitwy i udzielania błogosławieństwa. Osoby, które nie miały możliwości przyjęcia kapłana w wyznaczonym czasie prosimy o kontakt w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej w innym terminie. Wodę święconą na kolędę można zabierać z kościoła. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablocie.
 5. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach ważnych można podejść po Mszach św. porannych.
 6. W niedzielę 28 stycznia (w godzinach 14:00-15:45) organizujemy przegląd kolęd w naszej parafii po hasłem: „Płaszowscy parafianie czują kolędowanie”. Zapraszamy do zgłaszania się rodzin i indywidualnych artystów. Ilość występów ograniczona dlatego trzeba się pośpieszyć ze zgłoszeniem. Przewidziane są nagrody i propozycje dalszego rozwijania talentów. Bliższe informacje u ks. Zenona i ks. Dariusza.
 7. Małżeństwa z ruchu Eguipes Notre-Dame zapraszają na bezalkoholowy bal karnawałowy, który odbędzie się 10 lutego w klubie sportowym PŁASZOWIANKA. Zapisy oraz szczegółowe informacje w zakrystii.
 8. Zachęcamy do przekazywania 1% z naszych rozliczeń podatkowych na rehabilitację naszej chorej parafianki p. Bożeny Puła. Ze stolika z gazetami można zabrać karteczkę z odpowiednimi danymi fundacji.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Słowo Boże głosi dziś przez cały dzień ks. Jacek Szczygieł - sercanin zajmujący się sprawami powołań do naszego Zgromadzenia. Zachęcamy do usilnej modlitwy za naszych młodych parafian.
 2. Nabożeństwo kolędowe dziś o godz. 17:30. Dziś również po godz. 15:00 możemy spotkać kolędników misyjnych na ulicach Lasówka, Nowohucka i być może na uli Turka. Kolędować każdy może dlatego zapraszamy chętnych do kościoła na godz. 1500 a stąd wyruszymy na podbój kolędowy. Po Mszy św. wieczornej koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru.
 3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – będące okazją do wspólnej modlitwy i udzielania błogosławieństwa. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, w gablocie oraz na stoliku z prasą z tyłu kościoła.
 4. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 5. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na kolejne spotkanie Matecznika w środę, 10 stycznia o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Wspólne kolędowanie”.
 6. W następną niedzielę ofiary „Dar serca” składane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne w tym roku.
 7. W niedzielę 28 stycznia (w godzinach 14:00-15:45) organizujemy przegląd kolęd w naszej parafii po hasłem: „Płaszowscy parafianie czują kolędowanie”. Zapraszamy do zgłaszania się rodzin i indywidualnych artystów. Ilość występów ograniczona dlatego trzeba się pośpieszyć ze zgłoszeniem. Przewidziane są nagrody i propozycje dalszego rozwijania talentów. Bliższe informacje u ks. Zenona i ks. Dariusza.
 8. Zachęcamy do przekazywania 1% z naszych rozliczeń podatkowych na rehabilitację naszej chorej parafianki p. Bożeny Puła. Ze stolika z gazetami można zabrać karteczkę z odpowiednimi danymi fundacji.

Niech łaska przyjętego chrztu św.
umacnia nas do ciągłego dawania świadectwa wiary
w naszym codziennym życiu. Szczęść Boże!

 

 1. Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny. Nie ma Mszy św. o 16:00 i 19:30. Po każdej Mszy św. błogosławimy dzieci. Nabożeństwo kolędowe o godz. 17:30. Dziś również ostatni dzień roku kalendarzowego. Od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji, natomiast o godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można uzyskać odpust zupełny.
 2. Jutro przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 i 19:30. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 3. Informujemy że Msze św. w dni powszednie będą sprawowane od nowego roku rano o godz. 7:00 a popołudniu o godz. 18:00
 4. Kancelaria parafialna przez cały okres kolędy czynna będzie w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 5. Idąc za potrzebą wspierania rodziny, chcemy w każdą I środę miesiąca modlić się za rodziny naszej parafii podczas nabożeństwa do Pani Płaszowskiej i na Mszy św. wieczornej. W ten sposób każda środa miesiąca będzie zagospodarowana jakąś szczególną intencją w naszym Sanktuarium.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. spotkanie Margaretek.
  • w piątek ‒ Msze św. o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • W sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w FATIMIE
 7. Wyjazd na jasełka do teatru w Cieszynie w piątek(5 stycznia) o godz. 13:30.
 8. W sobotę, 6 stycznia, przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcamy kadzidło i kredę. Uroczystość Trzech Króli jest świętem obowiązkowym, Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19:30. Po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia poświęconego kadzidła.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia po Mszy św. o godz. 7:00 będzie zmianka tajemnic różańcowych.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy Błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa
i opieki Świętej Rodziny.
Szczęść Boże

 

 1. Ze względu na Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. dzisiaj o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnego stołu. Zachęcamy, aby zgodnie z chrześcijańską tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy wspólna rodzinna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd.
 2. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. We wtorek drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Msze św. w te dni jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o 16:00 i 19:30. W Boże Narodzenie nabożeństwo kolędowe o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • w środę – święto św. Jana Apostoła
  • w czwartek – święto św. Młodzianków
  • w niedzielę – święto Świętej Rodziny
 4. W sobotę 30 grudnia, o godz. 19:00, w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Małe Ważne Sprawy”.
 5. W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Od godz. 16:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, a o godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku.
 6. W czwartek 28 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. W dni powszednie i niedzielę początek kolędy od godz. 15:30, a w soboty od godz. 10:00. Zadbajmy o wystrój naszych mieszkań oraz o obecność całej rodziny. Niech stół będzie nakryty białym obrusem, na stole zaś krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo święte. Woda święcona jest pod chórem. Podczas kolędy oprócz ofiar kolędowych można składać również ofiary na kościół. Opłatki wraz z kalendarzem i listem do parafian z programem kolędowym są dostępne w zakrystii i na stoisku Caritas.
 7. Kancelaria parafialna przez okres kolędy czynna będzie tylko w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 8. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszego kościoła do tych Świąt: księżom wikariuszom, księżom spowiednikom z naszych krakowskich wspólnot, panu Kościelnemu, paniom sprzątającym kościół, młodzieży przygotowującej szopkę. Ks. Dyrektorowi „Domus Mater” i wspólnocie Kraków I ks. Proboszcz dziękuje za udostępnienie sali i pomoc w spotkaniu wigilijnym dal starszych osób.
 9. Dziękujemy Wam drodzy Parafianie za wszelakie zaangażowanie w przeżycie rekolekcji adwentowych, za zainteresowanie w budowanie „życie duchowego” parafii, jak i za dzielenie się swoimi dobrami i ofiarowanie żywności dla potrzebujących.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy Błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa
i opieki Świętej Rodziny.
Szczęść Boże!

 1. Dziękujemy serdecznie parafialnemu zespołowi Caritas za zorganizowanie Wigilii dla osób starszych i chorych z naszej wspólnoty.
 2. Od wczoraj, każdego dnia o godz. 17:30 będziemy modlić się Nowenną przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
 3. W naszej parafii przeżywamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Prowadzi je ks. Artur Sepioło ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Gliwic. Program rekolekcji był podawany przez osoby roznoszące opłatki, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Zasadnicze godziny rekolekcyjne to Msza św. o godz. 8:00 i 18:00 z nauką a o godz. 19:00 nauka dla wszystkich. Spowiedź sakramentalna we wtorek od godz. 7:00 do 9:00 i popołudniu od godz.17:00 do 19:00. Długo przygotowywaliśmy się do tych rekolekcji-zatem- Serdecznie Zapraszamy!
 4. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. w intencji naszego wikariusza ks. Dariusza z okazji imienin. Prosimy o modlitwę i moc życzeń dla solenizanta.
 5. W środę o 18:00 intencja Mszy św. o dar potomstwa. Również wtedy na zakończenie rekolekcji Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. Kandydaci do bierzmowania w ramach przygotowania do sakramentu biorą udział w Rekolekcjach Adwentowych.
 7. Członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają świece wigilijne, kartki świąteczne oraz wyrabiane przez siebie stroiki. Można też złożyć adwentowy dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”.
 8. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w piątek, 22 grudnia, od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie z racji I Piątków miesiąca.
 9. Następna niedziela to już Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko do południa a więc o 7:00,9:00, 10:30 i 12:00. Wieczorem zasiadamy do wigilijnego stołu.
 10. Ofiary złożone dzisiaj przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Natomiast w środę na zakończenie rekolekcji będziemy zbierać ofiary na dzieła ewangelizacyjne, które realizuje ks. Artur- prowadzący rekolekcje.

Wszystkim Parafianom
życzymy głębokiego i owocnego przeżywania Adwentu
oraz dobrego przygotowania się na Święta Bożego Narodzenia.
Szczęść Boże!

 1. Zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Podczas rorat dzieci otrzymują obrazki i losują piękną figurę św. Józefa, który przewodzi nam w tegorocznym Adwencie.
 2. Dziś modlimy się i pomagamy materialnie Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.
 3. Przedstawiciele grup parafialnych - mający upoważnienie od parafii w postaci identyfikatora – roznoszą opłatki wraz z kalendarzem, listem do parafian i programem rekolekcji adwentowych. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych i wakacyjnych dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii.
 4. Członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają świece wigilijne i kartki świąteczne. Poza tym do 13 grudnia można ofiarować artykuły spożywcze – żywność trwałą, przynosząc ją do kancelarii lub do kościoła. Można złożyć dar finansowy do skarbonek z napisem „Caritas”.
 5. W tym tygodniu przypada II środa miesiąca. Podjęliśmy inicjatywę duchowej troski o rodziców, którzy utracili w różnych okolicznościach swoje dzieci. Dlatego w każdą II środę miesiąca zapraszamy wszystkich na nabożeństwo do MB Płaszowskiej o 17:30 a po niej na Mszę św. w intencji rodziców dzieci utraconych.
 6. Mamy ze swoimi maluchami zapraszamy na kolejne spotkanie Matecznika w środę, 13 grudnia, na godz. 15:30 do sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Wspólne robienie ozdób świątecznych”
 7. W najbliższą sobotę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Artur Sepioło – Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji z Gliwic. Będzie to mocny czas doświadczenia Miłości Bożej. Program rekolekcji jest podawany przez osoby roznoszące opłatki, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zwracamy się z prośbą do osób muzycznie utalentowanych, które chciałyby wokalnie lub instrumentalnie posługiwać w czasie najbliższych rekolekcji – próba będzie we wtorek o godz. 20:00 w sali parafialnej.
 9. Zapraszamy na nasze spotkanie Mężczyzn Św. Józefa w najbliższą środę miesiąca 13 grudnia Spotykamy się na Mszą św. o godz. 18:00, po Mszy św. spotkanie formacyjne: Mężczyzna w autorytecie - św. Józef.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek 16 grudnia o godz. 18:45. Jeśli to możliwe – zapraszamy i mamę i tatę. Dla dzieci podczas spotkania rodziców będzie zapewniona opieka.
 11. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni.
  Można przesyłać ofiary również na konto parafialne. Dzisiejsza Taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z wstępną inwentaryzacją kościoła. W przyszła niedzielę ofiary składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Witold Rypalski. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy głębokiego
i owocnego przeżywania Adwentu pod przewodnictwem Maryi.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 70

Góra strony