Ogłoszenia

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz.17:30.
 2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w następującym porządku:
  • w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00
  • w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 3. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 16:00 – 18:00 i w soboty w godz. 8:00 ‒ 10:00. W czwartki kancelaria będzie nieczynna.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 5. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to szczególna forma rekolekcji w drodze. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski oraz indywidualne osoby włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów. Niech nie zabraknie w tej grupie również przedstawicieli naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą oraz bezpośrednio u Księdza Proboszcza.
 6. W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów budowy nowego ołtarza i ambony.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: obrazek ze świętym Franciszkiem z Asyżu i tekstem „Pieśni słonecznej” – najpiękniejszej jego modlitwy, wychwalającej stworzony świat. Polecamy też najnowszy numer Czasu Serca, który poświęcony jest małżeństwu i rodzinie – czyli o świętości mamy i taty. Ponadto inne ciekawe czasopisma, do których warto zajrzeć w nieco wolniejszym wakacyjnym czasie.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na urlopy
dobrej pogody, błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 288

Góra strony