Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Już za kilka dni rozpoczynamy sierpień. W tym miesiącu ze wszystkich zakątków Polski tysiące pielgrzymów podążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pieszej wędrówki. Odpowiadamy też na apel do modlitwy o trzeźwość narodu, a także do zachowania czasowej lub całkowitej abstynencji. Można ją ofiarować w intencji wyzwolenia kogoś z nałogu pijaństwa. Na ołtarzu św. Józefa wystawiona jest Księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienie abstynencji.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Marty
  • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • w piątek ‒ wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca: Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. W czasie wakacyjnym nie ma wieczornych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie.
 4. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 5. Zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce radomskiej na Jasną Górę ‒ w grupie prowadzonej przez Księży Sercanów. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą, na stronie internetowej www.pielgrzymka.scj.pl oraz u Księdza Proboszcza. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, abyśmy mogli ułatwić dojazd do Radomia wspólnym środkiem transportu.
 6. W tym tygodniu zapraszamy dzieci na wakacyjny tydzień ze świetlicą „Płaszczyk”. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach od 13.00 do 17.00. Planowane wyjścia na Kopiec Piłsudskiego, do Ogrodu Doświadczeń, Parku Jordana, Doliny Mnikowskiej i kina.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Czy mamy prawo wybrać sobie imigrantów tylko spośród prześladowanych chrześcijan?; o Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnym związku mówi kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Włodzimierz Krzysztofowicz z ul. Kiełkowskiego. Prośmy dla niego o dar życia wiecznego w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.

 

 1. Przeżywamy czas wakacji i letniego odpoczynku. Niech ten czas przybliża nas do Boga, którego ślady tak bardzo widoczne są w odwiedzanych przez nas zakątkach całego świata. Zapraszamy na nasze nabożeństwa, które odprawiane są według wakacyjnego porządku. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Nieszpory Niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • w środę – wspomnienie św. Marii Magdaleny
  • w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
  • w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • w sobotę – święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu czcimy także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosząc go o opiekę. Z racji wspomnienia tego świętego, w sobotę po wieczornej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy ustawione na parkingu i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. W ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”, będą wtedy zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski oraz indywidualne osoby włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą oraz bezpośrednio u Księdza Proboszcza.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary „dar serca” składane na tacę, osobiście w kancelarii lub wpłacane na konto parafii.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o naprotechnologii, uznanej przez Światową Organizację Zdrowia metodzie leczenia niepłodności, dzięki której urodziły się już miliony dzieci; o wzrastającej liczbie muzułmanów, którym śni się Jezus a następnie przechodzą na chrześcijaństwo.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele odprawiane są według porządku wakacyjnego. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu jest czynna tylko we wtorki i w soboty
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.
 4. W najbliższą środę, 15 lipca, o godz. 17:30 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej, a po niej Msza św. o dar potomstwa.
 5. Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 19 lipca, o godz. 10:30.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na pokrycie kosztów budowy nowego ołtarza i ambony.
 7. Przypominamy, by w okresie wakacji nie zapominać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy też do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: tam, gdzie króluje chrześcijaństwo łatwe i przyjemne nie ma żadnego ożywienia wiary i praktyk religijnych – przekonuje jezuita, ojciec Dariusz Kowalczyk oraz dlaczego posłowie katolicy popierając ustawę o in vitro popełnili grzech. Ponadto ciekawe artykuły w Niedzieli, Źródle, Cudach i Łaskach, Naszej Arce, Drodze, Miłujcie się i w zupełnie nowym czasopiśmie Nie przegraj miłości.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz.17:30.
 2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w następującym porządku:
  • w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00
  • w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 3. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 16:00 – 18:00 i w soboty w godz. 8:00 ‒ 10:00. W czwartki kancelaria będzie nieczynna.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 5. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to szczególna forma rekolekcji w drodze. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski oraz indywidualne osoby włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów. Niech nie zabraknie w tej grupie również przedstawicieli naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą oraz bezpośrednio u Księdza Proboszcza.
 6. W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów budowy nowego ołtarza i ambony.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: obrazek ze świętym Franciszkiem z Asyżu i tekstem „Pieśni słonecznej” – najpiękniejszej jego modlitwy, wychwalającej stworzony świat. Polecamy też najnowszy numer Czasu Serca, który poświęcony jest małżeństwu i rodzinie – czyli o świętości mamy i taty. Ponadto inne ciekawe czasopisma, do których warto zajrzeć w nieco wolniejszym wakacyjnym czasie.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na urlopy
dobrej pogody, błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczynają się wakacje i urlopy. Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży oraz dorosłym udającym się na urlopy dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najśw. i Aniołów Stróżów. Przypominamy jednocześnie, że czas wakacji nie zwalnia nas z obowiązku codziennej modlitwy i uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Rodzice, których dzieci będą uczestniczyły w zorganizowanych formach wypoczynku mają prawo życzyć sobie, aby ich dziecko uczestniczyło w niedzielnej Mszy św. Prośbę taką należy wyrazić w pisemnym oświadczeniu.
 2. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą w następującym porządku:
  • w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00
  • w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 3. Kancelaria Parafialna w miesiącu lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 16:00 – 18:00 i w soboty w godz. 8:00 ‒ 10:00. W czwartki kancelaria będzie nieczynna.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • w piątek – święto św. Tomasza, apostoła
  • w sobotę – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie
  • w piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy św. o 16:30 dla dzieci. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Bardzo prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na księdza, gdyż mogą się nieco zmienić stałe pory odwiedzin u poszczególnych chorych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. W czasie wakacyjnym nie będzie wieczornych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to szczególna forma rekolekcji w drodze. Od wielu lat parafie sercańskie z całej Polski oraz indywidualne osoby włączają się w Pielgrzymkę Radomską, która wędruje w dniach 6 – 13 sierpnia. Grupa 6 prowadzona jest przez Księży Sercanów. Niech nie zabraknie w tej grupie również przedstawicieli naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie, na stoliku z prasą oraz bezpośrednio u Księdza Proboszcza.
 8. Zapraszamy na wakacyjny tydzień ze Świetlicą „Płaszczyk” od 27 do 31 lipca. Szczegóły na stronie internetowej i plakacie w gablocie.
 9. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów zaprasza dzieci, po ukończonej klasie III szkoły podstawowej, na „wakacje z misjami i językami” w Koszycach Małych k. Tarnowa. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.zbieramto.pl
 10. Ogłoszenie szkolne: Społeczność Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie zwraca się do wszystkich Mieszkańców, którzy nie oddali głosów w budżecie obywatelskim o poparcie projektów służących dobru uczniów naszej szkoły. Są to projekt dzielnicowy 14 i 22 oraz projekt miejski 80 i 20.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o tym co jest w najnowszej encyklice papieża Franciszka „Laudato si” o ekologii. Polecamy też najnowszy numer Czasu Serca, który poświęcony jest małżeństwu i rodzinie – czyli o świętości mamy i taty. Ponadto inne ciekawe czasopisma, do których warto zajrzeć w nieco wolniejszym wakacyjnym czasie.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Dzieciom i młodzieży oraz udającym się na urlopy
życzymy dobrej pogody, błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec – poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w codziennych nabożeństwach czerwcowych o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 3. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. dziękczynne za przeżyty czas nauki będą odprawiane w następującym porządku:
  • dla uczniów klas IV, V i VI szkoły podstawowej o godz. 8:00, a po niej akademia i rozdanie świadectw w szkole
  • dla uczniów klas 0, I, II i III szkoły podstawowej o godz. 10:30. Akademia i rozdanie świadectw dla klas II i III o godz. 8:00, a dla klas I o godz. 9:00.
 4. Zakończenie roku formacyjnego dla dzieci i młodzieży należących do grup działających w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę 25 czerwca. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na wspólną agapę w ogrodzie.
 5. „W trosce o wiarę i dziecko” – czyli najkrócej mówiąc Matecznik! Zapraszamy na kolejne spotkanie mamy z maluchami z maluchami w środę 24 czerwca o godz. 1530 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Zakończenie roku z muzyką w tle”.
 6. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 29 czerwca – 4 lipca. Zapisy w zakrystii.
 7. W dniach 20-28 czerwca odbywa się głosowanie budżetu obywatelskiego. Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie zwraca się z prośbą o oddanie głosów na projekty dzielnicowe o numerach 14 i 22 i projekty miejskie o numerze 80 i 20. Dzięki temu będzie możliwe pozyskanie środków finansowych na potrzeby uczniów tej szkoły. Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły sp47krakow.edu.pl
 8. W przyszłą sobotę 27 czerwca Transplantacja „Tak” organizuje Ogólnopolską pielgrzymkę ludzi związanych z przeszczepami, która odbędzie się w naszym Sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej. Zapisy chętnych do udziału w pielgrzymce rozpoczynają się od godz. 8:30 w recepcji Domus Mater. Program pielgrzymki na stronie internetowej www.domusmater.pl
 9. Z racji trwającego okresu letniego i zbliżających się wakacji, prosimy o zwrócenie uwagi na ubiór, w którym przychodzimy na Mszę Św., aby był on godny tego miejsca. Nasz odpowiedni strój zewnętrzny świadczy o szacunku wobec świątyni jako Domu Bożego i podkreśla wyjątkowość spotkania z Bogiem, które tu przeżywamy.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku. W „Gościu Niedzielnym” m. in.: poradnik dobrego ojca. 66 proc. chłopców rozmawia ze swoim tatą mniej niż godzinę w tygodniu, a bez rozmowy nie da się wychować dobrego syna. W „Małym Gościu Niedzielnym”: dziennik do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
a na cały tydzień błogosławieństwa Bożego Serca
i opieki Niepokalanego Serca Maryi

 

Strona 1 z 49

Góra strony