Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączamy się w prośbę Chrystusa kierowaną do Ojca o jedność między Jego wyznawcami. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 2. W poprzednią niedzielę mogliśmy wysłuchać w naszym kościele koncertu Kolęd i Pastorałek. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poprzez śpiew i grę na instrumentach muzycznych oddawali cześć Dzieciątku Jezus.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 4. W sobotę o godz. 11:00 w Katedrze na Wawelu nastąpi ingres Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zachęcamy do modlitwy za nowego Metropolitę Archidiecezji Krakowskiej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30.
 6. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami w najbliższą środę 25 stycznia o godz. 15:30 na kolejne spotkanie Matecznika. Temat spotkania: „Wspólne kolędowanie”.
 7. „Mężczyźni św. Józefa” zapraszają w najbliższą środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji mężczyzn z naszej parafii, a po niej wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie formacyjne. Tytuł spotkania „Nawrócenie”.
 8. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Tym, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich mieszkań dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowę. Osoby, które nie miały możliwości przyjęcia kapłana w wyznaczonym czasie prosimy o kontakt w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej w innym terminie. Kolęda uzupełniająca będzie we wtorek i środę, 24 i 25 stycznia od godz. 15:30.
 9. Podczas kolędy zachęcaliśmy, do zaangażowania w grupy duszpasterskie istniejące w naszej parafii. Dziękujemy tym którzy już się zgłosili i zapraszamy kolejne osoby. Na stronie internetowej parafii znajdziemy informacje o poszczególnych grupach duszpasterskich.
 10. Spotkanie Rady Parafialnej w wtorek, 24 stycznia, o godz. 1900 w sali duszpasterskiej.
 11. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas III odbędzie się w czwartek, 26 stycznia po Mszy św. wieczornej. Tym razem zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci.
 12. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów zaprasza do Gliczarowa Górnego na rekolekcje połączone z wypoczynkiem. Więcej informacji w gablocie i na stoliku z prasą a także na stronie internetowej www.rekolekcje.scj.pl
 13. Przypominamy o koncercie Kolęd i Pastorałek z udziałem zespołu Golec uOrkiestra jaki odbędzie się dziś, 22 stycznia 2017 r. w TAURON Arenie w Krakowie. W zakrystii są do nabycia bilety przekazane nam przez organizatorów koncertu.
 14. Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiary. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: płyta CD z utworami Andrei Boccellego.
 16. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie: Krzysztof Kędzior z ul. Koszykarskiej i Wacław Knet z ul. Szczygla. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim Parafianom
życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 będzie miał miejsce koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru parafialnego. Natomiast o godz. 15:00 odbędzie się śpiew kolęd pod hasłem: „Płaszowskie rodziny dla Bożej Dzieciny”. W ramach kolędowania odbędzie się także konkurs Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do licznego udziału w zaplanowanych koncertach i wspólnego oddawania czci Dzieciątku Jezus.
 2. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu w sanktuarium św. Jana Pawła o godz. 11::00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia podczas której będziemy dziękować Bogu za posługę w Archidiecezji Krakowskiej Księdza Kard. Stanisława Dziwisza.
 4. W sobotę, przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. To dni będące okazją do wyrażenia wdzięczności i modlitwy w intencji tak drogich nam osób. Wszystkim Babciom i Dziadkom już dziś życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – będące okazją do wspólnej modlitwy i udzielania błogosławieństwa. W dni powszednie i w niedzielę początek kolędy od godz. 15:30, w soboty od godz. 10:00. Osoby, które nie miały możliwości przyjęcia kapłana w wyznaczonym czasie prosimy o kontakt w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej w innym terminie. Wodę święconą na kolędę można zabierać z kościoła. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, w gablocie oraz na stoliku z prasą z tyłu kościoła.
 7. Przypominamy, że podczas kolędy można zgłaszać się do grup duszpasterskich istniejący w naszej parafii. Dziękujemy tym którzy już to uczynili i zapraszamy kolejne osoby.
 8. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty w godz. 8:00 – 9:30 oraz we wtorki od 11:00 – 12:00. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 9. Spotkanie dla rodziców klas III odbędzie się w przyszłym tygodniu 26 stycznia po Mszy św. wieczornej.
 10. Zbliżają się ferie zimowe, stąd Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów zaprasza do Gliczarowa Górnego na rekolekcje połączone z wypoczynkiem. Więcej informacji w gablocie i na stoliku z prasą a także na stronie internetowej www.rekolekcje.scj.pl
 11. Przypominamy o koncercie Kolęd i Pastorałek z udziałem zespołu Golec uOrkiestra jaki odbędzie się 22 stycznia 2017 r. w TAURON Arenie w Krakowie. Więcej informacji na plakacie w gablocie. W zakrystii są do nabycia bilety przekazane nam przez organizatorów koncertu.
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin Ryszard Buczkowski z ul. Lasówka. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej. Szczęść Boże!

 1. Przeżywana dziś uroczystość przypomina nam, że poprzez Chrzest należymy do Chrystusa. Sakrament ten uzdalnia nas do podążania za Jezusem, abyśmy jako przybrane dzieci Boże żyli w obecności miłującego nas Ojca.
 2. Nabożeństwo kolędowe dziś o godz. 17:30. Przypominamy, że w niedzielę,15 stycznia o godz. 15:00 odbędzie się w naszym kościele śpiew kolęd pod hasłem „Płaszowskie rodziny dla Bożej Dzieciny”. Tak wiele osób z naszej parafii gra na instrumentach muzycznych, stąd zachęcamy do rodzinnego występu, aby oddać cześć Dzieciątku Jezus. W ramach kolędowania zaplanowany jest także konkurs Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia i bliższe informacje można uzyskać u ks. Marka.
 3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – będące okazją do wspólnej modlitwy i udzielania błogosławieństwa. W dni powszednie i w niedziele początek kolędy od godz. 15:30, w soboty od godz. 10:00. Osoby, które nie miały możliwości przyjęcia kapłana w wyznaczonym czasie prosimy o kontakt w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej w innym terminie. Wodę święconą na kolędę można zabierać z kościoła (po lewej stronie przy wyjściu ze świątyni). Plan kolędy jest na dostępny stronie internetowej, w gablocie oraz na stoliku z prasą z tyłu kościoła.
 4. W naszej parafii istnieje wiele grup duszpasterskich proponujących rozwój życia religijnego: starszym, młodzieży i dzieciom. Wspólnoty te dają także możliwość rozwijania swoich zainteresowań i miłego spędzania czasu. Zachęcamy, by noszący się z zamiarem dołączenia do którejś z istniejących grup wyrazili swoje pragnienie kapłanowi podczas trwającej kolędy. Istnieje także możliwość otrzymania bliższych informacji na temat interesującej nas wspólnoty (w czasie wizyty duszpasterskiej).
 5. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty w godz. 8:00 – 9:30 oraz we wtorki od 11:00 – 12:00. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. ks. Stoszki i ul. Przewóz za przyjęcie „Kolędników Misyjnych”. Dziękujemy również kolędnikom oraz ich rodzicom za włożony trud i zebrane ofiary na misje w kwocie 1.043 zł. Ufamy, że w przyszłym roku powstaną kolejne grupy kolędników misyjnych.
 7. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na kolejne spotkanie Matecznika w środę, 11 stycznia o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Jak Bóg objawia się w naszym życiu”.
 8. W niedzielę, 15 stycznia po Mszy św. o godz. 12:00 będzie miał miejsce w naszym kościele koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru parafialnego.
 9. W dniu 22 stycznia 2017 r. w TAURON Arenie w Krakowie odbędzie koncert Kolęd i Pastorałek z udziałem zespołu Golec uOrkiestra. Więcej informacji na plakacie w gablocie. W zakrystii są do nabycia bilety przekazane nam przez organizatorów koncertu.
 10. Serdecznie dziękujemy za ofiary „Dar serca” składane dziś na tacę, które przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z malowaniem i nowym oświetleniem kościoła.
 11. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 47 przy ulicy Myśliwskiej zapraszają Dzieci z oddziałów zerowych oraz ich rodziców na zajęcia z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka”, w czwartek 12 stycznia o godz. 17:00.
 12. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku - kierowanej do starszych, młodzieży i dzieci.

Niech łaska przyjętego chrztu św.
umacnia nas do ciągłego dawania świadectwa wiary
w naszym codziennym życiu.
Szczęść Boże!

 1. Przeżywana dziś uroczystość przypomina nam o Bożym Macierzyństwie Maryi. Jest także zachętą do powierzenia Nowego 2017 Roku wstawiennictwu Świętej Bożej Rodzicielki. Dzień ten jest również światowym dniem modlitwy o pokój. Msze św. odprawiane są jak w każdą niedzielę.
 2. Nabożeństwo kolędowe dziś o godz. 17:30. Informujemy, że w niedzielę 15 stycznia o godz. 15:00 odbędzie się w naszym kościele śpiew kolęd pod hasłem: „Płaszowskie rodziny dla Bożej Dzieciny”. Tak wiele osób gra na instrumentach muzycznych, stąd zachęcamy do rodzinnego występu, aby oddać cześć Dzieciątku Jezus. W ramach kolędowania zaplanowany jest także konkurs Kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia i bliższe informacje można uzyskać u ks. Marka.
 3. W piątek, 6 stycznia, przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcamy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy litery: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasze mieszkanie: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie mieszkań posiada też rangę świadectwa wiary. Uroczystość Trzech Króli jest świętem obowiązkowym, Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy św. o godz. 1930. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia poświęconego kadzidła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje.
 4. W święto Trzech Króli, odwiedzą mieszkańców naszej parafii Kolędnicy Misyjni, którzy w tym roku kolędować będą na osiedlu przy ul. ks. Stoszki bl. 9 i 13 oraz ul. Przewóz bl. 9 i 13. Zebrane podczas kolędowania ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie misjonarzy ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Prosimy o serdeczne przyjęcie kolędników. Dorosłych, młodzież i dzieci chcących włączyć się w kolędowanie zapraszamy na godzinę 14:15 do kościoła. Mile widziane rekwizyty i stroje kolędowe.
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. W dni powszednie i niedzielę początek kolędy od godz. 15:30, a w soboty od godz. 10:00. Postarajmy się przeżywać te odwiedziny w duchu wiary i bożonarodzeniowej radości. Zadbajmy o świąteczny wystrój naszych mieszkań oraz o obecność całej rodziny. Niech stół będzie nakryty białym obrusem, na stole zaś krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte oraz zeszyty do religii i indeksy przygotowania do bierzmowania. Wodę święconą na kolędę można zabierać z kościoła (po lewej stronie przy wyjściu ze świątyni). Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii, w gablocie i w liście do parafian znajdującym sie na stoliku z prasą.
 6. Kancelaria parafialna przez cały okres kolędy czynna będzie: w soboty w godz. 8:00 – 9:30 oraz we wtorki od 11:00 – 12:00. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta prowadzona przez Sercańską Wspólnotę Świeckich i Apostolat Margaretka o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek – okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych (praktykowanych w I Piątki miesiąca).
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 6:30 a po niej modlitwa różańcowa. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Początek nabożeństwa o godzinie 19:30.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia po Mszy św. o godz. 7:00 będzie zmianka tajemnic różańcowych
 9. We wspólnotach zakonnych ma miejsce peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W środę, 4 stycznia obraz ten przybędzie do domu zakonnego Księży Sercanów. Tuż przed nowenną do Matki Bożej Płaszowskiej zostanie on wniesiony do naszego kościoła, by dać możliwość modlitwy przed tym obrazem. Po Mszy św. zostanie on przeniesiony do kaplicy zakonnej Domus Mater.
 10. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem i nowym oświetleniem kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych wystawionych na stoliku, w których znajdziemy cenne refleksje dotyczące Macierzyństwa Matki Bożej. W naszym Płaszowskim sanktuarium Maryja czczona jest jako Matka Błogosławionego Macierzyństwa.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Genowefa Kita z ul. Szczygla. Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy Błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa
i opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Szczęść Boże!

C + M + B = 2017  

 1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, która przypomina nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Chrystus przychodzący na świat staje się bliski naszej ludzkiej rzeczywistości. Swoją obecnością uświęca rodzinę będąca wspólnotą życia i miłości. Msze św. dziś jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o 19:30.
 2. Nabożeństwo kolędowe dziś o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd w kościele jak również w naszych rodzinach.
 3. W poniedziałek drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o 19:30. Składka przeznaczona będzie na UPJP II w Krakowie.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
  • w środę – święto św. Młodzianków, męczenników
  • w piątek – święto Świętej Rodziny. To dzień wdzięczności Bogu za nasze rodziny, które są wspólnotą życia i miłości oraz niezastąpionym miejscem chrześcijańskiego wychowania dzieci. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci. Tego dnia z racji trwającej oktawy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę 31 grudnia przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej modlitwy, natomiast o godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne a po nim Msza św. z podsumowa-niem kończącego się roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. O północy biciem dzwonów powitamy Nowy Rok.
 6. W niedzielę przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem światowy dzień modlitwy o pokój. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia Bożej mocy na cały Nowy Rok. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
 7. Zachęcamy do zgłaszania w zakrystii osób nie mogących w niedziele i święta uczestniczyć we Mszy św. w kościele z powodu wieku lub choroby. Słuchając Mszy św. w radiu lub oglądając w telewizji, mogą przyjąć też Komunię św. dzięki posłudze naszych Nadzwyczajnych Szafarzy, którzy w umówionym czasie będą gotowi przynieść im Komunię św. do domu.
 8. W środę 28 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – czyli tzw. kolędę. W dni powszednie początek kolędy od godz. 15:30, a w soboty od godz. 10:00. Postarajmy się przeżywać te odwiedziny w duchu wiary i bożonarodzeniowej radości. Zadbajmy o świąteczny wystrój naszych mieszkań oraz o obecność całej rodziny. Niech stół będzie nakryty białym obrusem, na stole zaś krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte oraz zeszyty do religii i indeksy przygotowania do bierzmowania. Wodę święconą na kolędę można zabierać z zakrystii lub z kościoła (po lewej stronie przy wyjściu ze świątyni).
 9. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i głębszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia: księżom za codzienne głoszenie kazań w czasie Adwentu i pomoc w spowiedzi oraz za przygotowanie wraz młodzieżą dekoracji świątecznej w kościele. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom Eucharystii, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Pani sprzątającej nasz kościół. Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za okazaną pomoc pieniężną i ofiarowanie żywności dla potrzebujących. Dziękujemy Parafialnej Caritas za przygotowanie paczek i wszelką samarytańska pomoc rodzinom naszej parafii.
 10. Zmianka tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 7:00.
 11. Kancelaria parafialna przez cały okres kolędy czynna będzie w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych wystawionych na stoliku. W Niedzieli m.in. o historii obrazu Matki Bożej Płaszowskiej przed ofiarowaniem go do naszego kościoła.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Marianna Szaruga z ul. Kiełkowskiego i Józef Kuś z ul. Heweliusza. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, aświatłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy Błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa
i opieki Świętej Rodziny.
Szczęść Boże!

 

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu i coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W Kościele trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą odprawiamy o godz. 17:30. Dołóżmy starań, aby te ostatnie dni Adwentu upłynęły nam nie tylko na przedświątecznych przygotowaniach, ale na modlitwie, pogłębianiu więzi z Bogiem i między sobą.
 2. Okazja do spowiedzi przedświątecznej:
  • w poniedziałek i wtorek pół godziny przed Mszą św. (rano i wieczorem)
  • w środę, czwartek i piątek w godz. 6:30 – 9:00 i 16::30 ‒ 19:30.
  • w sobotę w godz. 6:30 – 9:00.
 3. Przedświąteczne odwiedziny chorych w środę, 21 grudnia, od godz. 8:00. Prosimy jeszcze o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy z racji I Piątków miesiąca, a którzy chcieliby przed świętami skorzystać ze spowiedzi i Komunii św.
 4. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane do skarbony Caritas oraz za przyniesione artykuły spożywcze. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób z parafialnej Caritas, które poświęciły swój czas, aby przygotować i dostarczyć świąteczne paczki potrzebującym rodzinom.
 6. W sklepiku koło kościoła są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas. Zapalając tę świecę na wigilijnym stole przychodzimy z symboliczną pomocą wielu potrzebującym rodzinom a szczególnie dzieciom.
 7. Dziękujemy młodzieży, która zaangażowała się w roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Wiemy, że nie do wszystkich dotarła młodzież naszej parafii. Dlatego osoby te prosimy o wyrozumiałość i podejście do zakrystii lub do sklepiku, gdzie można nabyć poświęcone opłatki wraz z kalendarzem, listem do parafian i planem odwiedzin kolędowych.
 8. W sobotę WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA
  • Ostatnia Msza św. roratnia odprawiona będzie rano o godz. 6:30. Po Mszy św. niespodzianka dla dzieci, które w Adwencie wytrwale przychodziły do kościoła. Już dziś składamy podziękowanie rodzicom, dzięki którym dzieci mogły uczestniczyć w Roratach.
  • Zachęcamy, aby w Wigilię, zgodnie z chrześcijańską tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy wspólna rodzinna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej znajduje się w liście do parafian roznoszonym wraz z opłatkami do naszych domów.
 9. W niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
  • Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą sprawowaną o północy. W czasie Pasterki będziemy modlić się w intencji dzieci poczętych, a jeszcze nienarodzonych. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia SOS.
 10. Msze św. w Boże Narodzenie odprawiane będą jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o 19:30. Podobnie będzie w poniedziałek w święto św. Szczepana.
 11. Zachęcamy do adwentowej lektury czasopism religijnych wystawionych na stoliku. Niech czytanie Pisma św. i dobrej lektury pomoże naszym rodzinom doświadczać radości z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Marek Wójcik z ul. Przewóz. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek…

Na te ostatnie chwile Adwentu wszystkim Parafianom
życzymy owocnego przygotowania
do Świąt Bożego Narodzenia.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 62

Góra strony