Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam często w modlitwie, niech będzie nie tylko pamiątką religijnych uroczystości, ale pewnym przewodnikiem na drogach wiary codziennie poszukującej Boga.
 2. Nieszpory niedzielne z możliwością zyskania odpustu zupełnego dziś o godz. 17:30.
 3. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski
  • w sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty
 5. Spotkanie Matecznika w środę, 22 kwietnia, o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Zdrowe żywienie dzieci”
 6. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii w środę 22 kwietnia o godz. 18:00 na Mszę św., a po niej na spotkanie zatytułowane „Wizja rodziny”, czyli ustalenie rodzinnych celów.
 7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek, 23 kwietnia, o godz. 18:30 w naszym kościele.
 8. Spotkanie rodziców dzieci klas IV dotyczące rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy wtorek, 21 kwietnia, o godz. 18:30 w kościele.
 9. W sobotę 25 kwietnia Ruch Sercańskiej Młodzieży organizuje w naszej parafii czuwanie modlitewne pod hasłem „Eucharystia i co dalej?”. Początek czuwania o godz. 19:30, zakończenie około 1:00. Zapraszamy do udziału w nim szczególnie młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 10. Bóg zapłać za ofiary „Dar Serca” złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Obecnie trwają prace konserwacyjne przy tabernakulum, które na czas prac zostało zdemontowane i zastąpione tymczasowym tabernakulum.
 11. Informacja szkolna: kolejne zajęcia dla przedszkolaków z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka” odbędą się w czwartek, 23 kwietnia, o godz. 17:00. Szczegóły na stronie internetowej www.sp47krakow.edu.pl.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in. rozmowa z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o „bezczelnym” spieraniu się z Bogiem i ludziach, którzy powinni otrzymać zakaz czytania Biblii oraz o wielkim wrażeniu świadectwa, tych, którzy stracili wszystko, a jednak nie wyparli się wiary. Ponadto nowy numer Czasu Serca w całości dedykowany mężczyznom, a także Mały Gość dla dzieci.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Mieczysław Golik z ul. Stróża Rybna, Janina i Stanisław Nowak z ul. Paproci, a także Józef Herod – ojciec naszego pana organisty. Prośmy dla nich o dar życia wiecznego w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Niech Chrystus swym błogosławieństwem
uwalnia nasze serca od trwogi
i obdarza nas darem pokoju.
Szczęść Boże!

 1. „Pragnę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego. Wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego”. Niech te słowa Chrystusa będą zaproszeniem dla nas, abyśmy dziękowali za Boże Miłosierdzie. Zachęcamy, aby dziś w to wyjątkowe Święto nawiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach lub przynajmniej odmówić wspólnie w rodzinach Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 2. Nieszpory niedzielne z możliwością zyskania odpustu zupełnego dziś o godz. 17:30.
 3. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, 15 kwietnia, o godz. 18:00. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 4. Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 19 kwietnia o godz. 10:30.
 5. Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania:
  • klasy III – w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku, tj. od 13 do 16 kwietnia oraz w przyszły czwartek, tj. 23 kwietnia;
  • klasy II – w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku, tj. od 13 do 16 kwietnia;
  • klasy I – w tym tygodniu w poniedziałek, środę i czwartek tj. 13, 15 i 16 kwietnia.
  Więcej informacji na stronie internetowej.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m. in.: o tym jak to się stało, że Niedziela Bożego Miłosierdzia mająca dopiero 15 lat, jest dziś jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych; ponadto ciekawe artykuły w Niedzieli i w Miłujcie się.
 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Zbigniew Szafraniec z ul. Koszykarskiej. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Niech Chrystus bogaty w Miłosierdzie
dodaje nam odwagi do mężnego i radosnego wyznawania wiary.
Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy radosnej niedzieli.

 1. Chrystus Zmartwychwstał! Miłość ostatecznie zwyciężyła śmierć! Niech radość Wielkanocy przenika nasze serca i dodaje nam odwagi, aby dzielić się nią w gronie rodziny oraz gdziekolwiek Chrystus będzie nas potrzebował jako świadków swojego Zmartwychwstania.
 2. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19:30. Zakończenie Triduum Paschalnego na Nieszporach o godz. 17:30.
 3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Jest to dzień, w którym wspieramy naszą modlitwą i ofiarą Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. jak w każdą niedzielę – z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19:30.
 4. Zmianka Tajemnic Różańcowych w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 7:00.
 5. Cały tydzień przeżywamy jako Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w ramach Oktawy Wielkanocy, stąd też w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 6. W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów nowego oświetlenia w prezbiterium.
 7. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i głębszego przeżycia Triduum Paschalnego: Księżom Sercanom z naszej wspólnoty i Braciom Albertynom. Dziękujemy młodzieży za prowadzenie jutrzni i pomoc w dekoracji kościoła, Panu Organiście i Chórowi Parafialnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Harcerzom, Panu Kościelnemu oraz wszystkim, którzy pomogli uporządkować nasz kościół i przystroić go kwiatami. Dziękujemy również Wam Drodzy Parafianie za liczny udział w Liturgii Triduum Paschalnego i okazane w ten sposób świadectwo żywej wiary.

Wszystkim parafianom i Gościom
życzymy Błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
Niech Chrystus Zmartwychwstały rozproszy nasze ludzkie zwątpienia
i niech dodaje nam odwagi do mężnego i radosnego wyznawania wiary.
Szczęść Boże!

 

Strona 1 z 93

Góra strony