Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dobiega końca czas letnich wakacji i wypoczynku. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski i opiekę Matki Bożej, o którą prosiliśmy na ten czas dla naszych dzieci, młodzieży i dla nas samych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej
  • w środę – wspomnienie św. Moniki
  • w czwartek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 3. „W trosce o wiarę i dziecko” czyli Matecznik! Zapraszamy na kolejne spotkanie mamy ze swoimi maluchami w środę 27 sierpnia o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej.
 4. Margaretki zapraszają na Mszę Świętą dziękczynną za pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych, w piątek 29 sierpnia o godz. 18:00.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę 30 sierpnia. Wyjazd autokarem z parkingu przed kościołem o godz. 830. Zapisy w zakrystii do wtorku.
 6. Ogłoszenie społeczne: Klub Sportowy „Płaszowianka” ogłasza nabór do Sekcji Piłki Nożnej dla chłopców z klas od I do VI. Treningi w każdy w poniedziałek i czwartek o godz. 16:30. Zapraszamy również dziewczynki i chłopców z klas V i VI oraz starszych do Sekcji Łuczniczej. Zapisy odbywają się we wtorki o godz. 16:00.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: audiobook z „Dzienniczkiem” siostry Faustyny – najpopularniejszej na świecie polskiej książki; dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. rozwiedzionym, żyjącym w powtórnym związku?
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Maria Szurgot z ul. Płaszowskiej oraz Michał Marzec z ul. Nowohuckiej. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na ostatni tydzień wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Matka Boża Częstochowska
otacza swoją opieką.

 1. Przed nami ostatnie dwa tygodnie wakacji. Wszystkich parafian pozostających w domach zapraszamy na nasze nabożeństwa, które odprawiają się wg wakacyjnego porządku. Dziś Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
 3. W najbliższą środę, 20 sierpnia, o godz. 17:30 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej, a po niej Msza św. o dar potomstwa.
 4. Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego w dniach 19 i 26 sierpnia będzie nieczynna.
 5. Dziś kończą się zapisy na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii do Węglówki w dniach 19–22 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę 30 sierpnia. Zapisy oraz bliższe informacje w zakrystii.
 7. W odpowiedzi na apel Metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, dziś po każdej Mszy św., prowadzona jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie mieszkańców dekanatów: Mszana Dolna, Dobczyce i Myślenice. Bóg zapłać za okazany w ten sposób gest chrześcijańskiej solidarności.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Dlaczego rekolekcje ignacjańskie, odprawiane przez wiele dni w zupełnym milczeniu - bez rozmów, bez komórek, komputerów i dostępu do Internetu - przyciągają tłumy?; a także o tym, co czuje siostra zakonna w tłumie uczestników na Przystanku Woodstock.

Wszystkim parafinom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

 

 1. Trwa miesiąc sierpień – czas, w którym wielu pielgrzymów podąża na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli trud przeżycia tej formy wakacyjnych rekolekcji. Pamiętajmy zwłaszcza o naszych parafianach. Na stoliku po prawej stronie prezbiterium wystawiona jest Księga Trzeźwości, do której można wpisać postanowienia abstynencji.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w środę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w czwartek – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • w piątek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, znana też pod tradycyjną nazwą Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty. Dziękować też będziemy Bogu za historyczne zwycięstwo zwane „Cudem nad Wisłą”. Msze św. w porządku niedzielnym. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czwartek, Msza św. wieczorna będzie już według formularza z uroczystości Wniebowzięcia.
 3. W trosce o wiarę i dziecko” czyli Matecznik! Zapraszamy na kolejne spotkanie mamy ze swoimi maluchami w środę 13 sierpnia o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej.
 4. W ramach wakacyjnego wypoczynku serdecznie zapraszamy dzieci z naszej parafii na wyjazd do Węglówki w dniach 19–22 sierpnia. W planach wycieczki m.in. zwiedzanie klasztoru w Szczyrzycu, wędrówki górskie oraz wizyta w obserwatorium astronomicznym. Szczegółowe informacje w zakrystii. Zapisy na wyjazd do 17 sierpnia.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę 30 sierpnia. Zapisy oraz bliższe informacje w zakrystii.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na renowację obrazu MB Płaszowskiej oraz nowe ołtarze.
 7. W odpowiedzi na apel Metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, w przyszłą niedzielę 17 sierpnia, przeprowadzona będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie mieszkańców dekanatów: Mszana Dolna, Dobczyce i Myślenice.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Jak wyrwać się z choroby alkoholowej – historia alkoholiczki, która przestała pić; reportaż dziennikarzy „Gościa” z sanktuarium koreańskich męczenników, które za kilka dni odwiedzi Papież.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Jerzy Urbańczyk z ul. Krzywda. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Maryja otacza swoją opieką.

 

Strona 1 z 81

Góra strony