Ogłoszenia

 1. Dobiegł końca czas letnich wakacji i wypoczynku. Wdzięczni Panu Bogu za Jego opiekę nad nami rozpoczynamy z nowym zapałem kolejny rok pracy duszpasterskiej i formacyjnej. Niech będzie to czas odpowiedzialnej troski o wiarę wyrażającej się w autentycznym zaangażowaniu w życie naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Od tego tygodnia Msze św. i nabożeństwa odprawiane będą wg następującego porządku:
  • w niedziele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 – dla dzieci, 18:00 i 19:30 – dla młodzieży; w dni powszednie o godz. 6:30 i 18:00;
  • Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie o godz. 17:30. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Nowenna do MB Płaszowskiej w każdą środę o godz. 17:30;
  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu MNP w każdą niedzielę o godz. 6:30;
  • Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30.
 3. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 16:00 - 18:00 oraz w soboty w godz. 8:00- 10:00.
 4. Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w każdy wtorek w godz. 19:00 - 21:00.
 5. Jutro rozpoczynamy wraz z dziećmi i młodzieżą nowy rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie będzie miało miejsce w naszych kościołach, a także w poszczególnych szkołach:
  • Zespół Szkół nr 1 przy ul. Myśliwskiej: klasy IV, V i VI – rozpoczęcie roku szkolnego na Mszy św. o godz. 8:00 w kościele przy ul. Saskiej, a następnie o godz. 9:15 w szkole podstawowej. Klasy I, II i III oraz „0” – o godz. 9:30 Msza św. w kościele przy ul. Saskiej. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole o godz. 8:00 dla klas II i III, a dla klas I o godz. 10:30.
  • Zespół Szkół nr 2 przy ul. Grochowej i ul. Goszczyńskiego: o godz. 9:00 Msza św. w kościele przy ul. Mała Płaszów, a następnie rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta prowadzona przez Sercańską Wspólnotę Świeckich oraz Apostolat Magraretka o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i świętość kapłanów. Po Mszy św. Margaretki zapraszają na spotkanie w sali duszpasterskiej.
  • w piątek ‒ Msze św. wynagradzające o godz. 6:30, 16:30 – dla dzieci i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ w sali duszpasterskiej.
  • w sobotę – rano Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6:30. Wieczorem zapraszamy na pierwsze po wakacjach nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Początek nabożeństwa o godzinie 19:30. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
 7. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza diakona Adama Podsiadłę - sercanina, który przez cały wrzesień będzie odbywał praktykę duszpasterską.
 8. 24 sierpnia obchodził swoje imieniny ks. Bartosz Mrozek, a w najbliższą środę obchodzi je ks. Grzegorz Marcinek. Msza św. imieninowa zostanie odprawiona w środę, 3 września, o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski dla naszych Solenizantów oraz o opiekę Matki Bożej Płaszowskiej w ich posłudze kapłańskiej.
 9. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 10. Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza wszystkie Rodziny Archidiecezji Krakowskiej na XXII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Apostolat Margaretka organizuje jednodniową pielgrzymkę do Starego Sącza i Lipnicy Murowanej w sobotę 20 września. Koszt z obiadem 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Wiele rodzin boryka się z problemami finansowymi. W przyszłą niedzielę – jak czyniliśmy to od lat we wrześniu – będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy dzieciom z naszej parafii w zakupie podręczników, zeszytów do szkoły, a także wykupieniu obiadów w szkolnej stołówce.
 13. Katolicki Dom Kultury im. kard. Adama Sapiehy przy ul. Bobrowskiego przygotował ciekawą ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Czy wojna może być sprawiedliwa? Jakie jest stanowisko Kościoła? oraz czy dzieciom należy dawać kieszonkowe?. Ponadto najnowsze numery Niedzieli, Różańca, Czasu Serca oraz czasopisma Któż jak Bóg. Dla dzieci niespodzianka w Małym Gościu a także specjalne wydanie Dominika z myślą o dzieciach przygotowujących się do I Komunii św.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Na nadchodzące dni pracy i nauki
niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Strona 1 z 244

Góra strony